طرز تهیه مربا سیب گلاب

مربا سیب گلاب یکی از لذیذترین و دلچسب ترین انواع مربا ها بوده که طعم دلچسب و آرام بخش این سیب گلاب لذت خوردن این مربای بسیار خوشمزه و دلچسب را دو چندان می کند. با توجه به اینکه این مدل سیب ها در فصل بهار وارد بازار می شوند این مربا را می توان جزو مربا های فصلی به شمار آورد که شما نیز می توانید آن را در فصل بهار تهیه کنید و به عنوان صبحانه در کنار کره و یا با پنکیک میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. شما می توانید این مربا را خودتان نیز در منزل با مواد محدود و به راحتی تهیه کنید که در این صورت هم از بهداشتی بودن و سالم تر بودن آن اطمینان خاطر خواهید داشت و مربای شما طعم بهتری دارد و هم بسیار مقرون به صرفه تر از نمونه موجود در داخل بازار است. امروز در آلامتو طرز تهیه مربای سیب گلاب خانگی خرد شده با پوست را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشد.


مواد لازم برای تهیه مربا سیب گلاب خانگی

 • سیب گلاب نیم کیلو
 • شکر نیم کیلو
 • آب 1 لیوان
 • گلاب 3 ق غذا خوری
 • چوب دارچین یک عدد بزرگ
 • زعفران دم کرده 3 ق غذا خوری
 • جوهرلیمو نوک ق چایی خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه مربا به نگینی خانگی ساده، خوشرنگ و مجلسی با گردو

طرز تهیه مربای سیب گلاب خانگی خرد شده با پوست

مرحله اول: آماده سازی سیب های گلاب

ابتدا تمام سیب ها را به خوبی با آب سرد بشویید و سپس آن ها را اول به دو قسمت تقسیم کنید و سپس هسته های وسط سیب ها را به طور کامل درآورید و بعد آن ها را به شکل نواری شده و یا به شکل نگینی شده به طور کلی به هر شکل و اندازه ای که دوست دارید ببرید و خرد کنید تنها دقت داشته باشید که برای اینکه مربا شما شکل و ظاهر بهتری داشته باشد بهتر است تمامی برش ها به یک اندازه و به یک شکل باشند و خیلی هم نازک برش داده نشوند.

مرحله دوم: آماده سازی شهد مربا

قابلمه ای بردارید و درون آن 1 لیوان آب بریزید و روی شعله متوسط گاز قرار دهید و به آن شکر را اضافه کنید و زمان دهید بدون آن که اصلاً شکر را در آب هم بزنید خودش توسط حرارت گاز به آرامی درون آب حل شود. دقت داشته باشید زمانی که شکر به خوبی در آب حل شد و کمی شروع به جوشیدن کرد کناره های قابلمه که ممکن است مقداری کثیف شده باشند و یا شکر چسبیده شده باشند را به آرامی با لیسکی تمیز کنید و دور بریزید.

مرحله سوم: پخت سیب ها

پس از آن که شکر به خوبی درون آب حل شد سیب های خرد شده را به شهد اضافه کنید و شعله گاز را کم کنید کمی سیب ها را درون شهد هم بزنید و سپس زمان دهید تا سیب ها به طور کامل درون شهد پخته شوند و شهد به خورد سیب ها برود. دقت داشته باشید که در حین پخت کف های روی مربا را با قاشقی جمع کنید و دور بریزید. توجه داشته باشید که برای پخت سیب ها نیازی به بستن درب قابلمه نیست.

مرحله چهارم: اضافه کردن دارچین، زعفران، گلاب و جوهر لیمو

وقتی سیب ها به طور کامل پخته شدند به آن ها مقداری زعفران و گلاب نیز اضافه کنید و چوب دارچین را نیز درون مربا خود قرار دهید و کمی آن ها را با سیب ها مخلوط کنید تا در همه جای مربا به خوبی پخش شوند و سپس 5 دقیقه آخر و نهایی پخت به آن ها نوک قاشق چایی خوری جوهر لیمو نیز برای جلوگیری از شکرک زدن مربا اضافه کنید و مجدد مقداری مربا را هم بزنید تا جوهر لیمو نیز در کل مربا به خوبی پخش شود.

مرحله پنجم: سرو مربا

در آخر هم مربایی که آماده کرده اید را مدتی درون همان ظرف خود قرار دهید تا در دمای محیط به آرامی خنک شود و سپس چوب دارچین را از درون آن خارج کنید و مربا را درون ظرف شیشه ای استریل شده و تمیز بریزید و درون یخچال قرار دهید و بعد از آن هم مربا سیب گلاب شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی مربایی خانگی ساده و لذیذ بدون فر با روغن مایعطرز تهیه مربا سیب گلاب

نکات کلیدی در تهیه مربا سیب گلاب خرد شده

 1. در صورت دلخواه می توانید پوست سیب ها را نیز بگیرید و بعد از آن ها استفاده کنید.
 2. حتماً کف هایی که هنگام پخت سیب ها جمع می شوند را دور بریزید زیرا این کف ها باعث شکرک زدن مربای شما می شوند.
 3. در صورت دسترسی نداشتن به جوهر لیمو می توانید از مقدار کمی آبلیمو نیز استفاده کنید تنها مراقب باشید که آبلیمویی که اضافه می کنید تلخ مزه نباشد.
 4. مقدار گلاب و زعفران و چوب دارچینی که در این مربا استفاده می کنید سلیقه ای است.
 5. در این مربا حتماً از چوب دارچین استفاده کنید و از پودر دارچین استفاده نکنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه پنکیک با پودر آماده شکلاتی ساده و لذیذ مرحله به مرحله

♨ نکات مهم «طرز تهیه مربا سیب گلاب خانگی ساده، لذیذ و خرد شده با پوست»

در صورت دلخواه می توانید پوست سیب ها را نیز بگیرید و بعد از آن ها استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید