طرز تهیه کیک گیلاس

کیک گیلاس یکی از انواع کیک های هوس انگیز و جذاب میوه ای است که بسیار خوشمزه و دلچسب بوده و می توان آن را برای انواع دورهمی و مهمانی های خود به صورت عصرانه و میان وعده تهیه کرد و آن را با انواع نوشیدنی های گرم و سرد سرو کرد و از خوردن آن لذت برد. گیلاس یکی از اصلی ترین مواد اولیه به کار رفته شده داخل این کیک می باشد و به دلیل آن که این میوه نیز در اواخر فصل بهار و اوایل فصل تابستان برداشت و وارد بازار می شود این کیک را نیز می توان به عنوان یکی از انواع کیک های فصلی محسوب کرد و آن را در این فصل ها پخت و تهیه کرد. امروز در آلامتو طرز تهیه کیک گیلاس با ماست به سبک قنادی ها را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کیک گیلاس

 • آرد 2 پیمانه
 • بیکینگ پودر 2 ق چای خوری
 • تخم مرغ 4 عدد
 • وانیل ¼ ق چای خوری
 • شکر 2/3 تا 1 پیمانه
 • گیلاس هسته گرفته شده 1 تا 2 پیمانه
 • ماست ½ پیمانه
 • روغن مایع ½ پیمانه
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک شاه توت عالی، خوشمزه و مخصوص با ماست در فر

طرز تهیه کیک گیلاس با ماست به سبک قنادی ها

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

ابتدا مواد اولیه را به مدت 10 الی 15 دقیقه ای در دمای محیط قرار دهید تا در این مدت تمامی آن ها به دمای محیط برسند و آَماده شوند و بعد از تمامی آن ها استفاده کنید.

مرحله دوم: آماده سازی ترکیب تخم مرغ ها

ظرفی برداشته و داخل آن تخم مرغ ها را بشکنید و بعد به آن ها وانیل را به همراه شکر اضافه کنید و سپس ترکیب آن ها را با یکدیگر به وسیله همزن برقی به مدت 8 دقیقه با دور تند همزن هم بزنید و مخلوط کنید تا ترکیب مورد نظر شما کاملاً سبک و حجیم و روشن شود و بعد به آن ها ماست و روغن مایع را هم اضافه کنید و هر کدام آن ها را به مدت 1 دقیقه ای با دور تند همزن برقی مجدد با مواد ترکیب کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: اضافه کردن آرد و بیکینگ پودر به مواد

داخل ظرفی جدا آرد و بیکینگ پودر را بریزید و سپس آن ها را با یکدیگر مقداری هم بزنید و مخلوط کنید و بعد ترکیب آن ها را با یکدیگر طی 3 مرحله الک کنید و بعد آن ها را طی 3 مرحله به آرامی و کم کم به مواد اضافه کنید و هر بار نیز با اضافه کردن آن ها به مواد ترکیب آن ها را با یکدیگر به وسیله لیسک هم بزنید و مخلوط کنید تا مایه کیک مورد نظر شما کاملاً یکدست و آماده شود.

مرحله چهارم: آماده سازی نهایی کیک گیلاس

قالب مورد نظری که برای پخت کیک در نظر دارید را برداشته و کف آن کاغذ روغنی قرار دهید و سپس سراسر آن را به وسیله مقدار کمی روغن مایع و فرچه آشپزی چرب و آماده کنید و بعد مایه کیک را داخل قالب مورد نظر خود منتقل کنید و آن را داخل قالب مقداری صاف و یکدست کنید و در آخر نیز گیلاس های هسته گرفته شده را هم روی سطح کیک قرار دهید، مایه کیک گیلاس شما به طور کامل آماده شد. فر را برای مدت 15 دقیقه روی دمای 180 درجه قرار دهید تا داخل آن گرم و آماده شود و بعد از گذشت زمان گفته شده قالب را داخل فر قرار دهید و به آن 50 تا 60 دقیقه ای با دمای 180 درجه زمان دهید تا در طول این مدت کیک گیلاس خوشمزه شما به آرامی پخته و طلایی شود و بعد از گذشت زمان مورد نظر کیک را ابتدا با سیخ چوبی تست کنید و در صورت خشک بودن آن را از فر خارج کنید و تقریباً 15 دقیقه ای به آن زمان دهید تا  کیک شما خنک شود و بعد آن را به شکل و فرم دلخواه برش دهید و آن را سرو و میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک یخچالی ساده و فوری با بیسکویت پتی بور، نشاسته و خامه

طرز تهیه کیک گیلاس با ماست


نکات کلیدی در تهیه کیک گیلاس خوشمزه با ماست

 1. میزان گیلاسی که برای تهیه این کیک استفاده می کنید سلیقه ای بوده و می توان آن را کمتر و یا بیشتر کرد.
 2. میزان اضافه کردن شکر به این کیک نیز سلیقه ای بوده و در صورت تمایل می توان میزان آن را کمتر کرد.
 3. می توانید این کیک خوشمزه را داخل توستر هم تهیه کنید تنها باید روی قالب را ابتدا فویل آلمینیومی بکشید و بعد قالب را داخل توستر با دمای 160 درجه قرار دهید و به آن 30 دقیقه با این حالت زمان دهید. بعد از گذشت زمان گفته شده فویل را از روی قالب برداشته و سپس مجدد آن را داخل فر قرار دهید و این بار 10 دقیقه دیگر به کیک خود بدون فویل زمان دهید تا کیک شما با دما 160 درجه کاملاً پخته و آماده شود. دقت داشته باشید بعد از گذشت زمان گفته شده ابتدا کیک را با سیخ چوبی تست کنید و در صورت پخت کامل آن را از توستر خارج کنید و بعد از خنک شدن آن را برش دهید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک خیس شکلاتی خوشمزه و ساده با گردو بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه کیک گیلاس خوشمزه و آسان با ماست به سبک قنادی ها»

میزان گیلاسی که برای تهیه این کیک استفاده می کنید سلیقه ای بوده و می توان آن را کمتر و یا بیشتر کرد.


نظر خود را بیان کنید