طرز تهیه کیک شاه توت

کیک شاه توت یکی از انواع کیک های بسیار هوس انگیز و خوشمزه ای است که در بین اکثر مردم و انواع سلیقه ها محبوب و پر طرفدار می باشد. همان طور که از نام این کیک پیداست میوه شاه توت در این کیک به عنوان یکی از اصلی ترین مواد اولیه به کار رفته شده محسوب می شود و این میوه نیز در اوایل فصل تابستان و اواخر پاییز تازه وارد بازار می شود و به همین دلیل این کیک نیز به عنوان یکی از انواع کیک های فصلی محسوب می شود و در این فصل ها می توان آن را پخت. شما نیز می توانید کیک شاه توت را به راحتی و با مواد اولیه بسیار ساده به عنوان عصرانه و یا یک میان وعده ای هوس انگیز و خوشمزه برای دورهمی و مهمانی های خود تهیه کنید و آن را به همراه انواع نوشیدنی های مورد علاقه خود سرو و میل کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه کیک شاه توت خوشمزه و مخصوص با ماست را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کیک شاه توت

 • تخم مرغ 3 عدد
 • شکر 1 پیمانه
 • وانیل 1/4 ق چای خوری
 • آرد سفید 1/5 پیمانه
 • بیکینگ پودر 1 ق مربا خوری سر پر
 • شاه توت 2/3 پیمانه
 • روغن مایع 1/3 پیمانه
 • ماست 1/2 پیمانه
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک اسفنجی نرم و لطیف، ساده و پف دار با فر و بدون فر

طرز تهیه کیک شاه توت خوشمزه با ماست

مرحله اول: آماده سازی تخم مرغ ها و وانیل و شکر

ابتدا ظرفی را برداشته و داخل آن تخم مرغ ها را بشکنید و بعد به آن وانیل را اضافه کنید و سپس تخم مرغ ها و وانیل را به وسیله همزن برقی شروع به هم زدن و ترکیب کردن کنید و بعد شکر را نیز به صورت آرام آرام و کم کم به ترکیب تخم مرغ و وانیل اضافه کنید و هم زمان با اضافه کردن شکر به مواد، آن ها را مجدد با همزن برقی با سرعت متوسط به مدت 4 الی 5 دقیقه دیگر شروع به ترکیب کردن و مخلوط کردن کنید تا ترکیب مواد کرم رنگ و حجیم تر شود.

مرحله دوم: اضافه کردن روغن و ماست به مواد

بعد از ترکیب کردن مواد و حجیم شدن آن ها با یکدیگر روغن مایع را نیز به آرامی و کم کم به مواد اضافه کنید و همزمان با اضافه کردن روغن به مواد ترکیب آن ها را با یکدیگر به وسیله همزن برقی با سرعت متوسط ترکیب کنید و بعد از آن ماست را هم به صورت آرام و کم کم به مواد اضافه کنید و آن را نیز در حد مخلوط کردن با مواد به وسیله همزن برقی ترکیب کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن آرد و بیکینگ پودر به مواد

آرد و بیکینگ پودر را نیز داخل ظرفی جدا بریزید و آن ها را با یکدیگر مقداری ترکیب کنید و هم بزنید سپس ترکیب آن ها را با یکدیگر طی دو مرحله الک کنید و آن ها را به صورت آرام آرام و کم کم طی 3 مرحله به مواد اضافه کنید و هر بار پس از اضافه کردن مواد به یکدیگر آن ها را به وسیله لیسک شروع به هم زدن و ترکیب کردن کنید تا خمیر کیک شما آماده شود.

مرحله چهارم: آماده سازی نهایی کیک شاه توت

بعد از تهیه شدن خمیر کیک، شاه توت ها را نیز به خمیر اضافه کنید و ترکیب آن ها را با یکدیگر به وسیله لیسک هم بزنید و مخلوط کنید تا خمیر کیک شاه توت شما به طور کامل تهیه شود. قالبی که برای پخت کیک در نظر دارید را برداشته و سراسر آن را به وسیله روغن مایع و فرچه آشپزی چرب و آماده کنید و سپس خمیر کیکی که آماده کرده اید را داخل قالب مورد نظر بریزید و بعد فر را نیز برای مدت 15 دقیقه روی دمای 180 درجه قرار دهید تا داخل آن در این مدت گرم و آماده شود و بعد قالب را که با خمیر پر کرده اید را به مدت 40 دقیقه روی دمای 180 درجه قرار دهید تا در این مدت کیک شاه توت خوشمزه شما کاملاً پخته و آماده شود و بعد از گذشت زمان مورد نظر قالب را از فر خارج کنید و زمان دهید تا کیک شما در این مدت خنک شود و سپس آن را از قالب خارج کنید و به شکل دلخواه خود برش دهید و بعد از آن هم کیک شاه توت خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک خیس شکلاتی خوشمزه و ساده با گردو بدون فر

طرز تهیه کیک شاه توت


نکات کلیدی در تهیه کیک شاه توت مخصوص

 1. در صورت دسترسی نداشتن به فر گازی می توانید این کیک خوشمزه را داخل توستر و یا فر برقی هم تهیه کنید که در این صورت باید ابتدا دمای آن را به 160 درجه و زمان آن را به تقریباً 30 دقیقه تغییر دهید و بعد از گذشت 30 دقیقه آن را با سیخ چوبی تست کنید و سپس آن را از فر خارج کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید از مقداری سس شاه توت نیز برای تزیین روی کیک خود استفاده کنید..
 3. در صورت تمایل می توانید از مقداری خامه فرم دار شده نیز برای تزیین روی این کیک هوس انگیز استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک یخچالی ساده و فوری با بیسکویت پتی بور، نشاسته و خامه

♨ نکات مهم «طرز تهیه کیک شاه توت عالی، خوشمزه و مخصوص با ماست در فر»

در صورت دسترسی نداشتن به فر گازی می توانید این کیک خوشمزه را داخل توستر و یا فر برقی هم تهیه کنید که در این صورت باید ابتدا دمای آن را به 160 درجه و زمان آن را به تقریباً 30 دقیقه تغییر دهید و بعد از گذشت 30 دقیقه آن را با سیخ چوبی تست کنید و سپس آن را از فر خارج کنید.


نظر خود را بیان کنید