تعبیر خواب قورباغه

دیدن قورباغه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن قورباغه در خواب چیست؟

تعبیر دیدن قورباغه در خواب چیست

معبران اسلامی و قدیمی در مورد قورباغه یا وزغ یا غوک مطالب متفاوت و مختلفی نوشته اند که چون تباین زیاد دارد از ذکر آن ها در می گذریم.

این تعبیرات و تاویلات بر مبنای توجه به نحوه زیست قورباغه انجام گرفته است به این صورت که چون این جاندار ذوحیاتین غالبا شبها ظاهر می شود و در آبگیرها سر و صدا راه می اندازد آن را به شب زنده داران و زهاد تشبیه کرده اند برای نمونه ابن سیرین نوشته: اگر کسی در خواب ببیند وزغ دارد با مردی زاهد هم صحبت می شود.

اگر در خواب قورباغه ای ببینید با انسانی کج خو و یاوه گو و پرمدعا برخورد خواهید داشت.

کلا قورباغه در رویاهای ما آدمی است نمام، بدگو و غیبت کننده که بسیار حرف می زند و حتی کسانی که سخنانش را می شنوند به بیهودگی گفتارش وقوف کامل دارند.

اگر در خواب ببینید جایی قورباغه های بسیار هست در جمعی مردم بدطینت و بدسیرت وارد می شوید که طبعا چنین محلی امن نمی تواند باشد.

اگر ببینید قورباغه ای در اتاق یا خانه شماست مهمانی به شما وارد می شود که از حضورش خشنود نمی شوید و رنج می برید. اگر قورباغه را در جوی آب یا مجاری قنوات و آبگیرها یا در حوض و استخر ببینید آنقدرها بد نیست که در محلی غیر مالوف مشاهده کنید. مثلا جای قورباغه در اتاق و کمد لباس نیست و مشاهده این جاندار در چنین جاهایی خوب نیست.

اگر در خواب ببینید که قورباغه ای در بستر و رختخواب شماست یا مثلا زیر تختخواب شما رفته و قایم شده چنانچه ازدواج نکرده یا همسر نداشته باشید زنی بد نصیب شما می شود و اگر زن دارید با همسرتان برخورد نامطلوب خواهید داشت تا آنجا که فحاشی می کنید.این تعبیر برای زن و مرد یکسان است.

اگر ببینید قورباغه ای در جیب لباس شماست مال شما را می برند و ناسپاسی می کنند و پشت سر شما بد می گویند.

اگر قورباغه ای در خواب به پشت شما چسبیده باشد از جانب برادرتان اندوهی به شما می رسد و اگر بر سینه شما چسبیده باشد از جانب پسرتان اندوهگین می شوید و اگر در شلوارتان باشد زن و همسرتان شما را ناراحت خواهند کرد.

چنانچه در خواب کیف یا ساک داشته باشید و آن را بگشایید و قورباغه ای را در آن ببینید نشان آن است که به سفر می روید و در این سفر همسفری نا اهل نصیب شما می گردد.

اگر قورباغه را بر درخت، مخصوصا روی شاخه های درخت ببینید شما را فریب می دهند و در واقع گندم نمایی و جو فروشی می کنند.

خانم ایتانوس معبر یونانی می گفت: قورباغه کسی است که در حضور انسان لبخند می زند و خوش خدمتی می کند ولی همین که از او جدا شدید پشت سرتان فحش می دهد و تهمت می زند و بد و بیراه می گوید. این تعریف در مورد قورباغه در خواب های ما کاملا درست است.

☺ تعبیر خواب «قورباغه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «قورباغه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


18 دیدگاه

 1. سارا

  سلام ، خواهرم باردار است . من خواب دیدم که یک قورباغه سبز بزرگ به دنیا آورده .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب قورباغه به گفته ی برخی معبران می تواند به معنای فردی زاهد باشدو از این رو ممکن است برای ایشان بسیار خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 2. میثم کشاورز

  من خواب دیدم اول کنار رودخانه آیی نشسته ام بعداز مدتی یکی به آنجا آمد گویی من رو می شناخت کنارم نشست و قورباغه آیی رو درآب رها کرد ومن می‌دیدم که آب قورباغه رو با خود برد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب قورباغه می تواند نشانه ای از کسی باشد که برای شما خیر نیست و البته ازاری ندارد و فقط خیری برای شما ندارد و اینکه در خواب خود دیده اید که از ایشان دور شده اید می تواند برای شما خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 3. عباس

  .. خوبه من در خواب دیدم سه تا قورباغه مثل مرغ می خوردم

  • یاسین صداقت

   باسلام
   در تعبیر خواب خوردن قروباغه آمده است که میتواند نشان از ان باشد که در اینده شما کاری ناصواب کنید که سبب شود کسانی در اطراف شما حاضر شوند که منافقند و از این رو باید بسیار در انتخاب های خود دقیق باشید.
   سربلندو پیروز باشید

 4. چیکا

  سلام
  درخواب دیدم در دستشویی پر از مدفدع است و 2 عدد قورباغه سبز بزرگ هم داخل دستشویی هستند من با فشار اب در حال تمیز نمودن دسشویی بودم و مدفدع را می شستم و قورباغه را از دستشویی انداختم بیرون . می خواستم تعبیر این خواب را بدانم . ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن مدفوع در خواب نشان از رزق است اما قورباغه می تواند مهمانی باشد که شما از حضور آن خشنود نمی شوید و از این رو این خواب برای شما می تواند به این صورت تعبیر گردد که در اینده به واسطه ی مهمانی که ممکن است شما حس خوبی به حضور آن نداشته باشید خیری به شما برسد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. مصطفی

  با سلام و خسته نباشید
  من خواب دیدم ی جایی ام ک اصن نمیدونم کجا بود
  یهو دهن باز کردم ی قورباغه سبز رنگ از دهنم پرید بیرون و ففط نگام میکرد و از خودش صدا در میکرد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب غورباقه آمده است که نشان بر فردی است که در حضور شما لبخند می زند و خوش خدمتی می کند ولی همین که از او جدا شدید پشت سرتان فحش می دهد و تهمت می زند و بد و بیراه می گوید.پس صدقه بدهید که به خیر رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 6. عسگری

  خواب دیدم لباس استخر خودم رو یادم رفته خشک کنم توی مشمبا خیس مونده ،دیدم خونه ی مامانم رفتم از اونجا میخواستم برم استخر ،همین که مشمبا رو باز کردم کلی بچه قورباغه از توش در اومدن خیلی ریز بودن ولی شبیه قورباغه بودن، روی دیوارها حرکت میکردن منو مامانم به کمک هم تعدادی رو جمع کردیم ولی میدیدیم بازم هستن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب میتواند به این شکل باشد که ممکن است شما در اینده ی نزدیک عملی انجام دهید که سبب شود دیگران راجع به شما صحبت کنند و همانگونه که در تعابیر خواب هم امده است،تعبیر خواب قورباغه به معنای شخصی یاوه گو و مضر است و در همینجا هم به همین تعبیر خواهد بود.از این رو باید بسیار اگاه باشید که خدای ناکرده برای شما مشکلی پیش نیاید و بدانید که مادرتان شخصی است که باید به شما کمک کند.صدقه بدهید و در اعمالی که میخواهید انجام دهید حتما فکر کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. سید علیرضا جوادی

  سلام من خواب دیدم قورباغه رو هر چی از خودم دور میکنم باز میاد دنبالم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب قورباغه امده است که اگر در خواب قورباغه ای ببینید با انسانی کج خو و یاوه گو و پرمدعا برخورد خواهید داشت.و این برای خواب شما به این صورت معنای خواهد یافت که شما با شخصی با این صفات اشنا خواهید شد که رها شدن از ایشان برای شما مشکل است.
   سربلند و پیروز باشید

 8. مهدی

  سلام من درخواب دیدم درحمام خانه دوستم یک قورباغه کوچک حرکت میکند سپس دیدم یک قورباغه بزرگ که گویی مادرش باشد به رنگ دیوار بتونی به دیوارچسبیده درخواب احساس کردم که قورباغه برای تولیدمثل به انجا پناه اورده، بخاطر همین درحمام رابسته وبه بیرون امدم

 9. مسعود

  خواب دیدم از اسمون چوب میباره بعد ۲تاهم قورباغه افتاد پایین.یکی زرد یکی قرمز.تعبیرش چیه

 10. عباس خاکی

  سلام من در خواب بعدازظهرکه از زمان به خواب رفتنم زیاد نگذشته بود ابتدا لیوان آبی را سر کشیدم ولی بعداز اون دیدم که ابتدا یه سوسک شاخک هاش رو بیرون آورد از لیوان بعدش یه قورباغه رو با دهان کاملا باز دیدم و بعد از اون بیدار شدم.خواب در ساعت 7.30 دقیقه عصر بود.

 11. مرجان

  سلام. من خواب دیدم قورباغه رو با پام له میکنم و با پام سرشو از تنش جدا میکنم

نظر خود را بیان کنید