تعبیر خواب جو

دیدن جو در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن جو در خواب چیست؟

جو

جو نیز مانند گندم از نعمات بزرگ و از برکات باریتعالی است. چنان چه در خواب ببینید جو دارید، به هر میزان و مقدار که باشد نیکو است زیرا می گوید که نعمت و برکت می یابید و خیر به شما می رسد.

اگر در خواب ببینید که جو کاشته اید اما سبز نشده یا تنگ روئیده با مشکلات و شکست روبه رو می شوید.

اگر در عالم خواب مشاهده کنید که جو کاشته اید اما پرندگان از آن می خورند و شما می خواهید آن ها را برانید کاری می کنید که مردم درباره شما حرف می زنند. گرد شما جمع می شوند.

ابن سیرین نوشته جو داشتن نشان سلامت است و در نفایس جو فراخی نعمت ذکر گردیده و تذکر داده شده که دیدن دانه های جو بر سنبله و ساقه مال و پول و نعمت است که به بیننده خواب می رسد.

اگر در خواب ببینیدکه جو را در مزرعه کشت می کنید از شخصیتی و از مردی بزرگ به شما سود فراوان می رسد و چنان چه ببینید که جو را خرمن می کنید از جائی که امید ندارید پولی به شما می رسد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب گندم | خواص جو | دستور پخت آش جو

☺ تعبیر خواب «جو» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «جو» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


23 دیدگاه

 1. یحیی

  سلام پدر بزرگ ومادر بزرگم فوت کردن هر موقع خواب ببینم و از من فاصله داشته باشن بعد سه روز از اقوام یکی فوت میکنه ولی اگر نزدیکم بشن دستم را بگیرن نزدیکترینم فوت میکنه و حتمی هست چند روز پیش پدر بزرگم را همراه با دوتا گاومیش وحشی دیدم نگرانی عجیبی داشتم بعد چند روز همسرم فوت کرد پدر بزرگم و مادر بزرگم خیلی مومن خیر هم بودن

 2. مرتضی

  سلام و احترام
  خواب دیدم مشغول برداشت جو و گندم بودم و کشتزارمون پربار و خوب بود
  تعبیرش چی میشه

 3. M

  سلام.خواب دیدم یه زمین توی جایی که ولایت مادرم حساب میشه کاشتیم و حالا داشتیم با کمباین درو میکردیم.و محصول گندم و جو قاطی بود.تعبیرش چیه

 4. احسان

  سلام من خواب دبدم که
  ماردبزرگم به من مقداری دانه جو داد و گفت آنهارا در کشتزار بکار
  بعد من آنها را کاشتم و فورا رشد کردند و بلند شدند
  سپس به همراه همکلاسی ام و یکی از فامیل ها و یک مرد غریبیه که مسئول خرد کردن جو بود در زمین حاضر بودیم و شروع به خرمن کردن جو ها کردیم
  سپس آنها را دان کردبم و داخل گونی ها ریختیم و سپس من از آن جو ها سهم خود را برداشتم و مابقی را به مادر بزرگم دادم
  تعبیرش چیست؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب، بسیار خیر است و از بابت آن نگران نباشید و بدانید که نوید خیر برای شما دهد که از جانب ایشان ممکن است شروع شود.
   سربلند و پیروز باشید

 5. محمد

  سلام سفارش آدم فوت شده به همسر مریضش به دادن جو به یک روحانی سید شناخته شده
  تعبیر این خواب چی هست؟؟ ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب میتوان جو را رزق دانست و باید برای ایشان خیراتی دهید و به همان شکل عمل کنید که انشالله برای ایشان خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. معصومه

  سلام. من خواب دیدم که داخل کستزار جو که زرد و آماده برداشت شده بود رفتم و شلوارم را درآورده بودم اما لباسم بلند بود یهو ترسیدم که نکند مار داخل کشتزار باشد چون خیلی کشتزار بلندی بود داخلش که شدم اندازه قدم بلند بودن، خواستم بیرون بیاییم بروم داخل جاده علف هرز جلویم را گرفته و نمی توانستم خارج شوم تا اینکه کنار کشتزار باغ بود داخل باغ شدم و از کشتزار خارج شدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   از انجا که در تعبیر خواب کشتزار جو به خیر امده است ممکن است این خواب برای شما به این صورت باشد که در اینده در خیری فرو روید که برای شما خیر است اما باید خودتان را گم نکنید و از این رو کلیت خواب شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. مهرداد

  سلام خواب دیدم با دوستم داشتیم جو درو میکردیم همین که نصف زمینو درو کردیم دوستم نمیدونم به چه دلیلی رفت ومن داشتم درو میکردم که یه آتش سوزی شد ولی تا محصول من رسید خاموش شد لطفا تعبیرش کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب دقیقا می تواند به همان صورتی که در خواب دیده اید تعبیر شود و نشان از ان باشد که شما در اینده ممکن است با شخصی در کاری شراکتی کنید و مشکلی برای کارتان پیش بیاید اما نباید از ان دست بکشید و بدانید که ممکن است در اینده به خیر برسید و از این رو این خواب برای شما بسیار خیر است.
   حتما در کارهایتان به خدا توکل کنید و صبر پیشه کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. علیرضا توکل

  سلام
  در خ اب دیدم از مزرعه کسی که جو کاشته یک دسته درو کردم صاحب مزرعه امد و توسط نگهباناش از دستم گرفتند در ضمن سگهای هم در ان مزرعه به من حمله ور شوه بودند لطفا تعبیرش را برام بفرمایید .
  با تشگر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این صورت تعبیر شود که شما نباید در رزق دیگران وارد شوید که برای شما اصلا پایان خوشی ندارد.
   سربلند و پیروز باشید

 9. Zahra

  سلام خسته نباشید.مادربزرگم که چن سال پیش فوت کرده به خواب مادرم اومده در حالی که داشته جو میبریده چ معنی داره؟؟؟لطفا جواب بدید ممنونم♡

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر دیدن مرده ای که در خواب جو دارد نشان از ان می تواند باشد که ایشان به اندازه ی کافی توشه برای خود اندوخته اند که هنوز هم به ایشان از ان رسد.
   بسیار خیر است و برای ایشان در صورت توان خیراتی هم بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. رادپور

  سلام یکی از اقوام مادرم را که چهل و اندی روز هست به رحمت خدا رفته اند در خواب دیده اند که بر شانه اش زده و گفته فلانی زمین بخر و در آن جو بکار برای من هم(یعنی خود مادرم) بکار. تعبیر این خواب چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب بسیار خیر است و می تواند به این معنا باشد که برای ایشان خیراتی دهید که انشالله به دستشان برسد و نشان خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. طاها

  سلام خواب دیدم مامان و بابام تو یه مزرعه نزدیک خونه شون جو درو میکنن جوها خیلی خوب رشد کرده بودن عالی بودن کنار مزرعه اونا یه مزرعه دیگه نصف و نیمه گذاشته بودن که مال یکی از فامیلامون بود مامانم میخاست اون مزرعه رو هم اجاره کنه ازشون چون اونا نمی تونستن خودشون درو کنن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   جو نیز مانند گندم از نعمات بزرگ و از برکات باریتعالی است. چنان چه در خواب ببینید جو دارید به هر میزان و مقدار که باشد نیکو است زیرا که نعمت و برکت می یابید و خیر به شما می رسد.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. مهدی

  با سلام من در خواب دیدم که در داخل حیاط منزلمان پر از دانه های جو است ومن مشتی از آنها برداشتم وبه مرغ وخروسی که در منزل نگهداری میکنم دادم تعبیر این خواب چیست ممنون میشم لطفا جواب دهید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب جو نیز مانند گندم از نعمات بزرگ و از برکات باریتعالی است. چنان چه در خواب ببینید جو دارید، به هر میزان و مقدار که باشد نیکو است زیرا می گوید که نعمت و برکت می یابید و خیر به شما می رسد. و اینکه مالتان را برای اهل خانه خرج خواهید کرد .
   سربلند و پیروز باشید .

 13. امینی

  خواب دیدم ۳ خرس به حیاط خانه ام امدن ولی بجای حمله خیلی آرام بودند و من برای تشکر به آنها جو دادم خوردند

 14. خدیجه سلیمانی

  سلام من خواب دیدم 2تابزدارم وبه آنها جومیدهم لطفابگوییدچه تعبیری داردالبته من درشهرزندگی میکنم وتابه حال اصلا حیوان نداشتم.

نظر خود را بیان کنید