طرز تهیه سوپ ورمیشل با مرغ

سوپ ورمیشل یکی از انواع سوپ های بسیار خوشمزه، لذیذ و مقوی است که می توانید هم به عنوان پیش غذا در مجالس و مهمانی های خود و هم به عنوان غذایی سالم و سبک برای درمان سرماخوردگی ها استفاده کنید. دلیل نام گذاری این سوپ به دلیل نام رشته های ورمیشل است که در سوپ ورمیشل به عنوان ماده اصلی از آن استفاده می شود و همین رشته ها یکی از دلایل لعاب زیاد این سوپ می شوند. این سوپ را می توانید با انواع سبزیجات و مرغ و یا گوشت و یا حتی بدون مرغ و گوشت نیز  تهیه کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه سوپ ورمیشل یا رشته فرنگی ساده و مجلسی با مرغ و سیب زمینی را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سوپ ورمیشل ساده

 • مرغ 2 تیکه
 • رشته ورمیشل 100 تا 150 گرم
 • هویج متوسط 1 عدد
 • سیب زمینی متوسط 1 عدد
 • پیاز متوسط 1 عدد
 • نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم
 • آبلیمو 1 ق غذا خوری
 • جعفری تازه 200 گرم
 • رب گوجه فرنگی 2 تا 3 ق غذا خوری
 • روغن به مقدار لازم
 • آب 8 لیوان
همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ قارچ رستورانی خوشمزه و مجلسی با شیر

طرز تهیه سوپ ورمیشل مجلسی با مرغ و سیب زمینی

مرحله اول: آماده سازی پیاز

پیاز را با آب شسته و بعد پوست آن را گرفته و به شکل نگینی و ریز آن را خرد کنید سپس قابلمه ای برداشته و مقداری روغن درون قابلمه بریزید و روی شعله گاز قرار دهید تا کمی روغن گرم شود و بعد به آن پیاز را اضافه کنید و زمان دهید تا پیاز به خوبی نرم و سبک و کمی طلایی شود سپس به آن مقداری فلفل و زردچوبه را اضافه کنید و پیاز را مقداری با ادویه ها نیز تفت دهید و کمی که گذشت به آن رب گوجه فرنگی را هم اضافه کنید و کمی در روغن تفت دهید تا خامی رب گرفته شود و رنگ آن باز شود.

مرحله دوم: اضافه کردن هویج و سیب زمینی

در این مرحله سیب زمینی و هویج را هم با آب شسته و پوست گرفته و آن را به شکل نگینی و ریز و یکدست خرد کنید و بعد به پیاز و ربی که در حال تفت داده شدن هستند اضافه کنید و خوب آن ها را با یکدیگر ترکیب کرده و آن ها را نیز مقداری با هم تفت دهید.

مرحله سوم: اضافه کردن مرغ به مواد

مرغ ها را نیز به خوبی با آب سرد بشویید و سپس به قابلمه اضافه کنید و به آن ها 8 لیوان آب جوشیده شده اضافه کنید و خوب مواد را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس درب قابلمه را بگذارید و زمان دهید تا مرغ ها و مواد به خوبی و کاملاً با یکدیگر پخته شوند. پس از آن که مرغ کاملاً پخته شد آن را از قابلمه خارج کنید و به شکل ریش ریش کنید و مجدد به قابلمه اضافه کنید و همگی مواد را با یکدیگر به خوبی هم بزنید تا مجدد ترکیب شوند.

مرحله چهارم: اضافه کردن رشته های ورمیشل

پس از آن که مواد به خوبی با یکدیگر ترکیب شدند اکنون نوبت اضافه کردن رشته های ورمیشل است پس آن ها را نیز به همراه مقداری نمک به مواد درون قابلمه اضافه کرده و خوب با مواد ترکیب کنید و سپس درب قابلمه را دوباره بگذارید و شعله را کم کنید و زمان دهید تا سوپ شما به خوبی جا بیفتد و رشته ها به خوبی لعاب بیاندازند. دقت داشته باشید که سوپ ورمیشل ابتدا آبکی است و پس از اضافه کردن رشته ها سوپ غلیظ تر می شود.

مرحله پنجم: اضافه کردن جعفری و سرو سوپ

جعفری را با آب سرد به خوبی بشویید و پاک کنید و سپس آن را به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید و پس از آن که سوپ به خوبی جا افتاد و لعاب انداخت، جعفری خرد شده را هم به همراه آبلیمو به مواد اضافه کنید و مجدد سوپ را هم بزنید تا جعفری خرد شده و آبلیمو در کل سوپ پخش شوند و ده دقیقه دیگر به سوپ زمان دهید و بعد آن را از روی حرارت بردارید. دقت داشته باشید زمانی که جعفری خرد شده را اضافه می کنید درب قابلمه را کامل قرار ندهید تا رنگ جعفری ها تیره نشوند. پس از آن هم سوپ ورمیشل شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ قارچ و مرغ ساده و رستورانی با خامه، شیر و جو پوست کنده

طرز تهیه سوپ ورمیشل با مرغ


نکات کلیدی در تهیه سوپ ورمیشل یا رشته فرنگی

 1. در صورت تمایل می توانید از مرغ استفاده نکنید.
 2. برای سرو این سوپ می توانید از لیموترش تازه نیز در کنار آن استفاده کنید.
 3. به جای استفاده از روغن می توانید از کره نیز برای طعم و عطر بهتر سوپ خود استفاده کنید.
 4. مقدار ربی که در این سوپ استفاده می کنید را می توانید بسته به ذائقه خود زیاد یا کم کنید.
 5. سعی کنید مقدار رشته ورمیشلی که در این سوپ استفاده می کنید از مقدار گفته شده بیشتر نباشد.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ ذرت و قارچ مجلسی و دلچسب با شیر، هویج و سیب زمینی

♨ نکات مهم «طرز تهیه سوپ ورمیشل یا رشته فرنگی ساده و مجلسی با مرغ و سیب زمینی»

در صورت تمایل می توانید از مرغ استفاده نکنید.


نظر خود را بیان کنید