طرز تهیه سوپ ذرت و قارچسوپ ذرت به دلیل وجود ذرت در آن به عنوان ماده اصلی باعث عواملی چون تقویت معده، لاغری شکم و پهلو، کاهش چربی خون شده و از همه مهم تر به درمان کم خونی ناشی از فقر ویتامین B12 نیز بسیار کمک می کند. این سوپ مقوی و سالم علاوه بر تمامی خواصی که نام برده شد بسیار خوشمزه و دلچسب بوده و شما می توانید به عنوان پیش غذا در مهمانی ها و یا به عنوان شامی سبک نیز در روزهای سرد زمستانی آن را  تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. امروز در آلامتو طرز تهیه سوپ ذرت و قارچ با شیر، هویج و سیب زمینی را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سوپ ذرت و قارچ

 • شیر 1 پاکت
 • شیر بلال 2 عدد
 • کره 12 گرم
 • قارچ 6 عدد بزرگ
 • هویج 2 عدد متوسط
 • پنیر پارمزان 2 ق غذا خوری
 • سیب زمینی 1 عدد متوسط
 • جو دو سر پرک 1 فنجان
 • نمک و فلفل سیاه و پودر سیر به مقدار لازم
 • آب 2 پیمانه

طرز تهیه سوپ ذرت و قارچ با شیر، هویج و سیب زمینی

مرحله اول: آماده سازی شیر بلال ها

ابتدا شیر بلال ها را به خوبی پوست بگیرید و ساقه آن ها را جدا کنید و با چاقویی از وسط هر کدام را به چند قسمت تقسیم کنید و سپس قابلمه ای برداشته و یک پاکت شیر را درون قابلمه بریزید و به آن ها نمک را به همراه پودر سیر و فلفل و کره اضافه کنید و خوب آن ها را با یکدیگر مخلوط کنید و قابلمه را روی شعله گاز قرار دهید و درب آن را بگذارید و زمان دهید تا حدوداً بیست دقیقه ای ذرت ها به خوبی بپزند و آبپز شوند و پس از پخته شدن آن ها را از درون شیر درآورده و کنار بگذارید. دقت کنید که در این مدت مراقب بلال ها باشید تا از سر نروند و پس از پخته شدن بلال ها اگر کفی روی شیر بسته شده بود آن را با قاشق جمع کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن سیب زمینی و هویج

هویج ها را با سیب زمینی به خوبی با آب بشویید و بعد پوست آن ها را بگیرید سپس هویج ها را به شکل نگینی و ریز خرد کنید و بعد سیب زمینی را هم به شکل ورقه ای و نازک برش دهید و به شیر درون قابلمه اضافه کنید و خوب آن ها را با یکدیگر هم بزنید.

مرحله سوم: اضافه کردن جو پرک

جو پرک را هم مقداری با آب سرد بشویید و بعد آن را نیز به ترکیب درون قابلمه اضافه کنید و و مجدد آن ها را با یکدیگر مخلوط کنید و درب قابلمه را بگذارید و به آن ها زمان دهید 30 تا 45 دقیقه تا به خوبی با شعله ی ملایم سوپ شما بجوشد و به قوام بیافتد.

مرحله چهارم: اضافه کردن ذرت

ذرت هایی که درون شیر پخته بودید را نیز دان کرده و به ترکیب درون قابلمه اضافه کنید و کمی به آن ها نیز زمان دهید تا مقداری بپزند. کمی که گذشت تمامی مواد را از روی حرارت برداشته و آن ها را با یکدیگر با گوشکوب برقی مخلوط و میکس کنید تا بافت مواد به صورت یکدست شود. دقت داشته باشید در زمانی که مواد را با یکدیگر میکس می کنید اصلاً به آنها آب اضافه نکنید.

مرحله پنجم: اضافه کردن آب و قارچ

پس آن که تمامی مواد را با یکدیگر به خوبی مخلوط و میکس کردید حالا نوبت آن است که به آن ها 2 پیمانه آب را نیز اضافه کنید و خوب آب را نیز با مواد ترکیب کنید و هم بزنید و بگذارید تا آب شروع به قل زدن کند و وقتی آب سوپ شروع به قل زدن کرد مجدد مواد درون آب را با گوشکوب برقی میکس کنید تا به شکل یکدست شوند سپس قارچ ها را هم با آب به خوبی بشویید و به صورت حلقه ای آن ها را نیز برش دهید و به ترکیب درون قابلمه اضافه کنید و شعله را ملایم کنید و درب سوپ را بگذارید و نیم ساعت دیگر به مواد زمان دهید تا به خوبی سوپ شما جا بیفتد.

مرحله ششم: سرو سوپ ذرت

پس از گذشت زمان مورد نظر سوپ ذرت و قارچی که آماده کرده اید را درون ظرفی مناسب برای سرو بریزید و پنیر پارمزان را روی سوپ ریخته و پس از آن هم سوپ ذرت و قارچ شما آماده سرو است. نوش جان

طرز تهیه سوپ ذرت و قارچ


نکات کلیدی در تهیه سوپ ذرت و قارچ با شیر

 1. در صورت دسترسی نداشتن به گوشکوب برقی می توانید مواد را درون غذا ساز یا مخلوط کن بریزید و به وسیله آن ها مواد را با یکدیگر میکس کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید سایر سبزیجات دلخواه خود را نیز به سوپ ذرت اضافه کنید.
 3. می توانید از لیموترش تازه نیز برای سرو سوپ استفاده کنید و سوپ ذرت و قارچ خود را با آن میل کنید.
 4. می توانید از مقداری ذرت دان شده نیز در آخر برای سرو و تزیین روی سوپ خود استفاده کنید.

♨ نکات مهم «طرز تهیه سوپ ذرت و قارچ مجلسی و دلچسب با شیر، هویج و سیب زمینی»

در صورت دسترسی نداشتن به گوشکوب برقی می توانید مواد را درون غذا ساز یا مخلوط کن بریزید و به وسیله آن ها مواد را با یکدیگر میکس کنید.


نظر خود را بیان کنید