طرز تهیه سوپ قارچ و مرغسوپ قارچ و مرغ یکی از انواع سوپ های بسیار خوشمزه است که در سراسر دنیا شناخته شده است و طرفداران زیادی دارد. این سوپ به دلیل طعم بسیار خوشمزه و دلچسبی که در کنار ظاهر هوس انگیز خود داراست در انواع مجالس و مهمانی ها از آن به عنوان پیش غذا استفاده می شود. این سوپ به شکل های مختلفی تهیه می شود برای مثال می توان آن را علاوه بر مرغ با گوشت و یا حتی بدون استفاده از هیچ نوع گوشتی و تنها در کنار انواع سبزیجات دلخواه خود نیز تهیه کرد. سوپ قارچ علاوه بر آن که به عنوان پیش غذا در مهمانی ها استفاده می شود شما می توانید آن را به عنوان شامی سبک نیز تهیه و میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. امروز در آلامتو طرز تهیه سوپ قارچ و مرغ رستورانی با خامه و شیر و جو را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سوپ قارچ و مرغ ساده

 • جو پوست کنده شده 1 لیوان
 • قارچ 10 عدد بزرگ
 • هویچ 3 عدد
 • شیر 2 لیوان
 • سینه مرغ 1 عدد
 • سیر 2 حبه
 • خامه 5 ق غذا خوری
 • کره 2 ق غذا خوری سرپر
 • شوید، نمک، فلفل به مقدار لازم
 • آب به مقدار لازم

طرز تهیه سوپ قارچ و مرغ با خامه و شیر و جو

مرحله اول : آماده سازی جو

ابتدا جوی پوست کنده شده را از شب قبل کمی با آب بشویید و سپس درون مقداری آب قرار دهید تا به خوبی خیس بخورد.

مرحله دوم: آماده سازی مرغ

سینه مرغ را به همراه جو پوست کنده شده به خوبی با آب سرد بشویید و سپس قابلمه ای برداشته و یک و نیم لیتر آب درون آن بریزید و مرغ را به همراه جو پوست کنده شده درون آب قرار دهید و مقداری نمک و فلفل به آن ها اضافه کنید و روی شعله ملایم گاز قرار دهید و به آن ها زمان دهید تا به مدت دو الی سه ساعت با یکدیگر به آرامی پخته شوند و جو پوست کنده شده نیز لعاب بیاندازند.

مرحله سوم: آماده سازی سبزیجات

قارچ ها و هویچ را به همراه سیر ها به خوبی با آب بشویید و قارچ ها را به صورت حلقه ای و گوشتی برش دهید و سپس هویج ها را نیز پوست گرفته و به صورت نگینی و ریز خرد کنید سیر ها را هم به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید سپس در اواسط پخت مرغ هویج هایی که به صورت نگینی خرد کرده بودید را نیز به مرغ ها اضافه کنید.

مرحله چهارم: خرد کردن مرغ

پس از آن که مرغ به طور کامل پخت مرغ را از قابلمه درآورید و آن را یا به صورت مکعبی خرد کنید و یا ریش ریش کنید و مجدد آن را درون قابلمه بریزید.

مرحله پنجم: اضافه کردن شیر، قارچ، کره و سیر

در این مرحله ابتدا شیر را درون قابلمه ای بریزید و آن را روی گاز قرار دهید تا شیر مقداری داغ شود. دقت کنید نیازی نیست که شیر بجوشد فقط در همین حد که کمی داغ شود کافی است. بعد از آن که شیر کمی داغ شد آن را به مواد درون قابلمه به همراه کره و قارچ هایی که اسلایس شده و سیر های ساطوری شده اضافه کنید و تمامی مواد را با یکدیگر به خوبی مخلوط کنید و کره نیز به طور کامل آب شود سپس درب قابلمه را گذاشته و اجازه دهید تا نیم ساعت دیگر نیز سوپ با حرارت ملایم به آرامی بپزد.

مرحله ششم: اضافه کردن خامه

پنج دقیقه آخر پخت نیز خامه ای که هم دما با محیط شده است را به سوپ خود اضافه کنید و آن را به خوبی هم بزنید تا خامه در همه جای سوپ به خوبی پخش شود و پس از آن هم حرارت را خاموش کرده و سوپ را داخل ظرف مورد نظر خود برای سرو بریزید و روی آن را با شوید خشک تزیین کنید بعد هم سوپ شما آماده سرو است. نوش جان

طرز تهیه سوپ قارچ و مرغ


نکات کلیدی در تهیه سوپ قارچ و مرغ رستورانی با خامه

 1. به جای شوید خشک می توانید از مقداری جعفری خرد شده نیز برای تزیین آن استفاده کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید از مقداری سیب زمینی نیز درون سوپ استفاده کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید از آبلیموی تازه نیز در کنار سوپ برای سرو استفاده کنید.
 4. در صورت تمایل این سوپ را بدون مرغ نیز می توانید تهیه و سرو کنید.

♨ نکات مهم «طرز تهیه سوپ قارچ و مرغ ساده و رستورانی با خامه، شیر و جو پوست کنده»

به جای شوید خشک می توانید از مقداری جعفری خرد شده نیز برای تزیین آن استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید