طرز تهیه کوکو دو رنگ خوشمزه و مجلسی

کوکو دو رنگ یک کوکو خوشمزه و مجلسی می باشد که علاوه بر طعم فوق العاده ای که دارد از ظاهر زیبایی نیز برخوردار است. کوکو دورنگ از دو ردیف کوکو سیب زمینی و کوکو سبزی تشکیل شده است که در دو رنگ سبز و زرد دیده شده و ظاهر زیبایی به میز غذای شما در میهمانی ها خواهد داد. معمولا کوکو دورنگ به عنوان پیش غذا در میهمانی ها سرو می شود ولیکن به عنوان یک غذای سبک و ساده به عنوان شام نیز می تواند گزینه مناسبی باشد. امروز در آلامتو طرز تهیه کوکو دو رنگ سبزی و سیب زمینی شیک و مجلسی بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کوکو دو رنگ مجلسی

 • سیب زمینی متوسط 3 عدد
 • تخم مرغ 6 عدد
 • سبزی کوکو 400 گرم
 • پودر سوخاری 2 ق غذا خوری
 • زرشک 1 ق غذا خوری
 • شیر نصف فنجان
 • مغز گردوی خرد شده 2 ق غذا خوری
 • پودر زنجبیل و آویشن 1 ق چای خوری
 • پودر جوانه گندم 2 ف سوپ خوری
 • پودر سبوس گندم 2 ف سوپ خوری
 • سیر یک حبه
 • نمک، فلفل و زردچوبه به مقدار لازم
 • روغن مایع به میزان لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکو سیب زمینی خام و بدون گوشت ساده و لذیذ با پیاز

طرز تهیه کوکو دو رنگ سبزی و سیب زمینی بدون فر

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

برای تهیه کوکو دورنگ ابتدا سبزی کوکو را پاک نموده و کاملا شستشو دهید. سپس آن را ابکشی نموده و اجازه دهید آب اضافه آن خارج گردد. پس از آن سیب زمینی ها را شسته و در قابلمه آب قرار داده و آبپز نمایید. البته بهتر است به طور نیم پز باشد تا بافت کوکو خیلی نرم و یا خیلی خشک نباشد.

مرحله دوم: آماده کردن سبزی کوکو

تا زمانی که سیب زمینی ها آب پز شوند فرصت دارید سبزی کوکو را خرد نمایید. پس از خرد شدن سبزی آن را در ظرف مناسبی ریخته و زرشک، مغزگردوی خرد شده و سیر رنده شده را در آن بریزید. سپس در ظرف جداگانه ای نیمی از پودر سوخاری، پودر جوانه گندم و پودر سبوس گندم را ریخته و شیر را روی آنها بریزید. مقداری هم زده و شیر را به سبزی کوکو اضافه نمایید.

مرحله سوم: افزودن تخم مرغ و ادویه

اکنون در ظرف دیگری 5 عدد از تخم مرغ ها را شکسته و با یک چنگال یا همزن دستی بزنید تا از حالت لختگی خارج گردد. تخم مرغ ها را نیز به مخلوط سبزی اضافه نموده و نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پودر آویشن و زنجبیل را نیز به آن بیافزایید. تمام مواد را هم زده و به خوبی مخلوط نمایید.

مرحله چهارم: آماده سازی مواد کوکو سیب زمینی

در این مرحله سیب زمینی ها را پوست کنده و در ظرف جداگانه ای رنده نمایید. باقیمانده پودر سوخاری، جوانه گندم، سبوس گندم، آویشن، زنجبیل و نمک، فلفل سیاه، زردچوبه را به آن بیافزایید. 1 عدد تخم مرغ باقیمانده را نیز در ظرف دیگری شکسته و با چنگال یا همزن دستی از حالت لختگی خارج نمایید سپس تخم مرغ را نیز به سیب زمینی افزوده و مواد را کاملا با هم ترکیب نمایید.

مرحله پنجم: سرخ کردن کوکو دو رنگ

حالا هر دو رنگ کوکو آماده است تابه ای را مناسب با مقدار مواد کوکو دورنگ روی شعله قرار داده و در آن روغن مایع بریزید. پس از داغ شدن روغن ابتدا کوکو سیب زمینی را داخل تابه ریخته و سطح آن را با پشت قاشق صاف نمایید. شعله را ملایم نموده و اجازه دهید مقداری خودش را گرفته و منسجم گردد. سپس کوکو سبزی را مقداری هم زده و اقدام به ریختن آن روی کوکو سیب زمینی نمایید. سطح کوکو سبزی را نیز صاف نموده و درب تابه را بگذارید.

مرحله ششم: سرخ کردن طرف دیگر کوکو

یک طرف کوکو سیب زمینی که کاملا سرخ شد. کوکو دورنگ را به چهار قسمت مساوی تقسیم نموده و هر طرف را با کوکو برگردان برگردانید تا طرف کوکو سبزی نیز سرخ شده و میانه آن کاملا بپزد.

مرحله هفتم: سرو کوکو دو رنگ مجلسی

هر دو طرف کوکو که سرخ شد. آن را در ظرف مناسبی قرار داده و گوجه و خیار شور یا هر سبزیجات دیگری که دلخواه شماست کنار آن چیده و سرو بفرمایید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکو ماکارونی ساده و خوشمزه با سوسیس و کالباس بدون فر

طرز تهیه کوکو دو رنگ سبزی و سیب زمینی


نکات کلیدی در تهیه کوکو دو رنگ ساده، شیک و مجلسی

 1. بنا به ذائقه خود می توانید مغز گردو را به پودر یا ریز خرد نمایید.
 2. حتما مواد کوکو را در روغن داغ بریزید در غیر این صورت به کف تابه خواهد چیبید.
 3. با اضافه نمودن مقداری بکینگ پودر در کوکو سبزی کوکوی شما پف بیشتری خواهد نمود.
 4. می توانید مواد کوکوها را به ترتیب در قالب های کوچک ریخته و به صورت تکنفره تهیه نمایید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکوی مرغ مجلسی با سیب زمینی و زرشک مرحله به مرحله

♨ نکات مهم «طرز تهیه کوکو دو رنگ سبزی و سیب زمینی شیک و مجلسی بدون فر»

می توانید مواد کوکوها را به ترتیب در قالب های کوچک ریخته و به صورت تکنفره تهیه نمایید.


نظر خود را بیان کنید