طرز تهیه خوراک سیب زمینی با گوشت چرخ کرده

خوراک سیب زمینی یکی از انواع خوراک هایی است که در عین خوشمزگی بسیار ساده و راحت تهیه می شود و می توان آن را به عنوان یکی از خوراک های فوری برای کسانی دانست که وقت و زمان کافی برای تهیه و آماده کردن غذا ندارند و می توانند این غذای بسیار خوشمزه را به راحتی در منزل خود تهیه کنند. این خوراک بسیار خوشمزه را برخی با نان و برخی با برنج سرو می کنند و می توان آن را با نان به عنوان شام و با برنج به عنوان ناهار میل کرد. همچنین می توان در صورت تمایل خوراک سیب زمینی را بدون گوشت نیز به شکل گیاهی هم تهیه کرد که در این صورت این غذا می تواند یک پیشنهاد عالی برای افرادی باشد که گیاه خوار بوده و یا در برنامه غذایی خود نمی توانند از هیچ گوشتی استفاده کنند. امروز در آلامتو طرز تهیه خوراک سیب زمینی با گوشت چرخ کرده و قارچ و گوجه را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه خوراک سیب زمینی سرخ شده

 • سیب زمینی 3 عدد متوسط
 • پیاز 2 عدد متوسط
 • گوشت چرخ کرده 300 گرم
 • سیر 3 حبه
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
 • گوجه فرنگی 2 عدد متوسط
 • قارچ 6 عدد بزرگ
 • رب گوجه فرنگی 1 ق غذا خوری
 • روغن به مقدار لازم
 • پاپریکا به مقدار لازم
 • پودر آویشن به مقدار دلخواه
همچنین بخوانید: طرز تهیه خوراک گوشت گوساله و قارچ ساده و مجلسی با سبزیجات

طرز تهیه خوراک سیب زمینی با گوشت چرخ کرده، قارچ و گوجه

مرحله اول: آماده  سازی سیب زمینی ها

ابتدا سیب زمینی ها را با آب به خوبی بشویید و بعد آن ها را پوست بگیرید سپس آن ها را به شکل نگینی شده و یا مکعبی شده و یکدست خرد کنید و بعد ماهیتابه ای را برداشته و درون آن مقداری روغن بریزید و آن را روی شعله گاز قرار دهید و زمان دهید تا روغن کمی داغ شود و بعد سیب زمینی های خرد شده را داخل ماهیتابه به همراه مقداری نمک بریزید و 5 دقیقه شعله گاز را متوسط قرار دهید تا کمی سیب زمینی ها سرخ شوند و بعد شعله را کم کنید و زمان دهید سیب زمینی ها به خوبی سرخ و طلایی شوند. دقت داشته باشید در طول سرخ کردن سیب زمینی ها درب ماهیتابه را به هیچ وجه نگذارید تا سیب زمینی ها با بافتی ترد سرخ شوند و شعله گاز را نیز بعد از 5 دقیقه حتماً کمتر کنید تا سیب زمینی ها به طور کامل سرخ شوند.

مرحله دوم: آماده سازی گوشت چرخ کرده

پیاز ها را به خوبی با آب شسته و پوست بگیرید و بعد آن ها را نیز به شکل نگینی شده و ریز و یکدست خرد کنید و بعد ماهیتابه ای را برداشته و درون آن مقداری روغن بریزید و روی شعله گاز قرار دهید و کمی که روغن گرم شد پیاز ها را درون ماهیتابه بریزید و به آن فرصت دهید تا به خوبی تفت بخورند و کمی سبک و طلایی شوند بعد به آن ها مقداری زردچوبه اضافه کنید و پیاز ها را با زردچوبه نیز به مدت 1 دقیقه دیگر تفت دهید و سیر ها را نیز با آب شسته و پوست آن ها را بگیرید و آن ها را به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید و به پیاز اضافه کنید و کمی آن ها را نیز با پیاز ها تفت دهید و سپس گوشت چرخ کرده را هم به آن ها اضافه کنید و زمان دهید تا گوشت نیز به خوبی تفت خورده و تغییر رنگ دهد و بعد به آن مقداری نمک و فلفل سیاه و پودر پاپریکا نیز اضافه کنید و خوب با مواد ترکیب کنید تا به خوبی مواد مزه دار شوند.

مرحله سوم: پخت نهایی خوراک سیب زمینی با گوشت چرخ کرده

قارچ ها و گوجه فرنگی ها را نیز به خوبی بشویید و سپس قارچ ها را به شکل ورقه ای و حلقه ای برش دهید و بعد آن ها را به گوشت نیز اضافه کنید و مقداری تفت دهید تا کمی خامی قارچ ها نیز گرفته شود و بعد گوجه ها را رنده کنید و ماهیتابه جداگانه ای را برداشته و به آن مقداری روغن اضافه کنید و روی شعله گاز بریزید و به آن گوجه فرنگی های رنده شده را اضافه کنید و زمان دهید تا آب گوجه ها به خوبی گرفته شود و بعد که آب گوجه ها به خوبی گرفته شد به آن ها رب گوجه فرنگی را نیز اضافه کنید و زمان دهید تا خامی رب هم گرفته شود و رنگ رب نیز مقداری باز شود و بعد رب را با گوجه های رنده شده به خوبی ترکیب کنید و بعد آن ها را به مواد خود اضافه کنید و آن ها را خوب با گوشت ترکیب کنید و در آخر نیز به آن سیب زمینی های سرخ شده را هم اضافه کرده و خوب همگی مواد را با یکدیگر ترکیب کنید و بعد مقداری آویشن روی تمام خوراک خود بپاشید. بعد از آن هم خوراک سیب زمینی با گوشت چرخ کرده شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه خوراک کدو سبز با سیب زمینی، قارچ و مرغ مرحله به مرحله

طرز تهیه خوراک سیب زمینی با گوشت چرخ کرده


نکات کلیدی در تهیه خوراک سیب زمینی با گوشت چرخ کرده

 1. در صورت تمایل می توانید از سایر سبزیجات مورد علاقه خود نیز در تهیه این خوراک استفاده کنید.
 2. در صورت تمایل به جای استفاده از گوشت چرخ کرده می توانید مرغ را نیز جایگزین کنید.
 3. در صورت دلخواه می توانید به جای گوشت از انواع سوسیس و یا کالباس نیز برای تهیه این خوراک استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه خورش قارچ و مرغ ساده، لذیذ و خوشمزه با خامه و شیر

♨ نکات مهم «طرز تهیه خوراک سیب زمینی با گوشت چرخ کرده، قارچ و گوجه»

در صورت تمایل می توانید از سایر سبزیجات مورد علاقه خود نیز در تهیه این خوراک استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید