طرز تهیه خوراک کدو سبز

خوراک کدو سبز یکی از بهترین، مقوی ترین و سالم ترین خوراک هایی است که دارای ارزش غذایی بالایی نیز می باشد این خوراک که می توانید آن را با سبزیجات مورد علاقه خود نیز تهیه کنید می تواند به عنوان یک وعده غذایی کامل در دوران رژیم نیز باشد و می توان آن را هم با برنج و هم با نان میل کرد. در صورت حذف استفاده از هر گونه گوشت در این خوراک این غذا می تواند وعده غذایی کامل و خوشمزه ای نیز برای گیاه خواران باشد که به دلیل استفاده از کدوی سبز در آن به عنوان مواد اصلی سرشار از ویتامین نیز می باشد. امروز در آلامتو طرز تهیه خوراک کدو سبز با سیب زمینی، قارچ و مرغ به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه خوراک کدو سبز با سیب زمینی و مرغ

 • کدو سبز 4 عدد
 • سیب زمینی 1 عدد متوسط
 • قارچ 1 پیمانه
 • فلفل دلمه ای 1 پیمانه
 • پیاز 1 عدد متوسط
 • هویج 1 عدد متوسط
 • گشنیز خرد شده 1 ق غذا خوری
 • پیازچه خرد شده 1 ق غذا خوری
 • گوجه گیلاسی  10 عدد
 • رب گوجه فرنگی 1 ق چای خوری
 • نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم
 • سینه مرغ 200 گرم
 • روغن به مقدار لازم
 • ادویه ایتالیایی و پاپریکا به مقدار لازم

طرز تهیه خوراک کدو سبز با سیب زمینی، قارچ و مرغ

مرحله اول: آماده سازی مرغ

مرغ را با آب سرد به خوبی بشویید و به شکل خلالی و یکدست آن ها را خرد کنید سپس به آن ها مقداری نمک و فلفل و زردچوبه بزنید تا کمی مزه دار شوند و بعد ماهیتابه ای را برداشته و مقداری روغن درون آن بریزید و روی حرارت قرار دهید و مرغ های مزه دار شده را درون آن تفت دهید تا رنگ آن ها عوض شده و بپزند و بعد آن ها را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

مرحله دوم: آماده سازی سبزیجات

سپس سیب زمینی و هویج و کدو ها را نیز به همراه قارچ و گوجه گیلاسی و فلفل دلمه ای و پیاز با آب سرد خیلی خوب بشویید و بعد تمامی سبزیجات را به شکل خلالی و یکدست خرد کنید. دقت داشته باشید که شکل و اندازه سبزیجاتی که خرد می کنید در زیبایی خوراک شما بسیار تاثیرگذار است.

مرحله سوم: تفت دادن پیاز

درون ماهیتابه ای مقداری روغن بریزید و آن را کمی روی حرارت قرار دهید تا مقداری گرم شود سپس پیازی که خلالی و ریز خرد کرده بودید را در آن کمی تفت دهید تا سبک تر و نرم تر شود سپس به آن کمی زردچوبه نیز اضافه کنید و بعد از آنکه کمی آن را با زردچوبه تفت دادید آن را کنار بگذارید.

مرحله چهارم: تفت دادن سیب زمینی

درون همان ماهیتابه سیب زمینی های خلالی شده را نیز بریزید و آن ها را نیز کمی با نمک تفت دهید تا خوب سرخ و ترد شوند. بعد از سرخ شدن آن ها را نیز از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

مرحله پنجم: تفت دادن قارچ و فلفل دلمه ای و هویج

در این مرحله هویج های خلالی شده را درون همان ماهیتابه با مقداری روغن کمی تفت دهید فقط به اندازه ای که کمی پخته شوند ولی نرم یا له نشوند 7 دقیقه کافی است بعد آن ها را از روی حرارت برداشته و قارچ ها را نیز به همین صورت به مدت 5 دقیقه با مقدار کمی نمک فقط به اندازه ای که خامی آن ها از بین برود در همان ماهیتابه تفت دهید و بعد آن ها را هم از روی حرارت برداشته و سپس فلفل دلمه ای های خلالی شده را نیز به مدت 5 دقیقه تفت دهید تا خامی آن ها هم کمی گرفته شود و همچنان ترد بمانند.

مرحله ششم: تفت دادن کدو ها

کدو ها را نیز درون ماهتابه ای با کمترین روغن و مقدار کمی نمک به مقدار خیلی کمی مانند بقیه سبزیجات تفت دهید تا خامی آن ها نیز گرفته شده باشد اما همچنان ترد باقی بمانند.

مرحله هفتم: اضافه کردن تمام مواد با یکدیگر

درون ماهیتابه ای بزرگ تمام مواد را به هم دیگر اضافه کنید و به آرامی مخلوط کنید به طوری که شکل و ظاهر آن ها خراب یا له نشود و مزه ها به خورد یکدیگر بروند و بعد گشنیز و پیازچه خرد شده را به همراه گوجه های گیلاسی و ادویه ایتالیایی و پاپریکا و فلفل به مواد اضافه کنید و کمی با یکدیگر تفت دهید و در مرحله آخر رب گوجه فرنگی را هم به آن ها اضافه کنید و پس از هم زدن کمی حرارت را کم کرده و اجازه دهید به مدت کمی مواد با حرارت کم با یکدیگر بپزند و مزه ها به خورد یکدیگر برود و بعد از آن هم خوراک شما آماده سرو است در ظرف مورد نظر خود بریزید و میل کنید. نوش جان

طرز تهیه خوراک کدو سبز


نکات کلیدی در تهیه خوراک کدو سبز و قارچ

 1. این خوراک را در هنگام سرو می توانید با آب لیموترش تازه نیز سرو و میل کنید.
 2. برای تفت دادن سبزیجات می توانید از مقدار کمی کره نیز برای عطر و طعم بهتر سبزیجات استفاده کنید.
 3. می توانید از سایر سبزیجات مورد علاقه دیگر خود نیز در این خوراک استفاده کنید.
 4. در صورت تمایل می توانید مرغ را به طور کل از دستور این خوراک حذف کنید و فقط از سبزیجات استفاده کنید.

♨ نکات مهم «طرز تهیه خوراک کدو سبز با سیب زمینی، قارچ و مرغ مرحله به مرحله»

این خوراک را در هنگام سرو می توانید با آب لیموترش تازه نیز سرو و میل کنید.


نظر خود را بیان کنید