طرز تهیه مرغ مجلسی سرخ شده

مرغ مجلسی سرخ شده یکی از غذا های سنگین و مجلسی محسوب می شود که هم بسیار ساده و راحت تهیه می شود و زمان کمی را از شما می گیرد و هم بسیار خوشمزه بوده و می توان آن را برای انواع مراسم ها و مجالس تهیه کرد و در کنار انواع برنج ها مانند باقالی پلو و برنج ساده زعفرانی و… سرو کرد. نکته ای که در این خصوص وجود دارد آن است که شاید در وهله اول اینطور به نظر بیاید که تهیه این غذای خوشمزه بسیار ساده و راحت می باشد اما باید بدانید که مرغ مجلسی سرخ شده هم مانند هر غذای دیگر دارای فوت و فن هایی بوده که باید رعایت شود تا غذای شما طعم و مزه و عطر بهتری داشته باشد. همچنین مرغ مجلسی سرخ شده را هر کسی به شکل و شیوه های متنوع و متفاوت خود تهیه می کند برای مثال برخی آن را با انواع رب ها و برخی در کنار انواع سبزیجات تهیه می کنند که تمامی این موارد سلیقه ای بوده و جزو فوت و فن های تهیه آن محسوب می شود. امروز در آلامتو طرز تهیه مرغ مجلسی سرخ شده، ربی و زعفرانی به روش رستورانی را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه مرغ مجلسی

 • ران مرغ 4 عدد
 • زعفران دم کرده
 • رب گوجه فرنگی 4 ق غذا خوری
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
 • پیاز 3 عدد متوسط
 • هویج 2 عدد متوسط
 • برگ مو 2 عدد
 • آب به مقدار لازم
 • روغن مایع به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه ته چین مرغ خوشمزه و مجلسی ساده برای 4 نفر در قابلمه

طرز تهیه مرغ مجلسی سرخ شده، ربی و زعفرانی به روش رستورانی

مرحله اول: آماده سازی مرغ ها

ابتدا ران های مرغ را با آب سرد مقداری بشویید و بعد قابلمه ای برداشته و درون آن کمی آب بریزید و به آن ها مقداری نمک و فلفل و زردچوبه اضافه کنید و بعد هویج ها را نیز با آب شسته و پوست آن ها را بگیرید. سپس آن ها را نیز به قابلمه اضافه کنید و یکی از پیاز ها را هم با آب شسته و پوست آن را بگیرید و آن را به 4 قسمت برش دهید و همراه با برگ مو ها به قابلمه اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت متوسط گاز با درب بسته قرار دهید و به مرغ ها حداقل 1/5 تا 2 ساعت زمان دهید تا آبپز و آماده شوند.

مرحله دوم: آماده سازی پیاز و رب ها

2 عدد پیازی که باقی مانده بود را نیز با آب شسته و پوست آن ها را بگیرید و بعد آن ها را به شکل خلالی شده و ریز و یکدست خرد کنید و ماهیتابه ای را برداشته و درون آن مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت گاز قرار دهید تا روغن کمی گرم و آماده شود و بعد پیاز ها را درون ماهیتابه اضافه کنید و به آن ها زمان دهید تا مقداری سرخ و طلایی شوند و بعد به آن ها مقدار کمی زردچوبه و فلفل سیاه هم اضافه کرده و در حد 2 دقیقه ای آن ها را با پیاز ها تفت دهید و سپس به آن ها رب گوجه فرنگی را هم اضافه کرده و آن را نیز به همراه پیاز و ادویه ها تفت دهید تا هم خامی آن گرفته شود و هم رنگ رب درون روغن باز شود.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی مرغ مجلسی سرخ شده و ربی

در این مرحله مرغ هایی که از قبل آبپز کرده بودید را از روی حرارت برداشته و آن ها را درون ماهیتابه ای که در آن رب و پیاز را تفت داده بودید قرار دهید و سپس زمان دهید تا آن ها را کمی درون سسی که تهیه کرده اید سرخ و طلایی کنید و سپس در 5 دقیقه نهایی کار به آن ها کمی زعفران دم کرده برای طعم و عطر بهتر مرغ ها اضافه کنید و بعد از آن هم مرغ مجلسی سرخ شده و ربی شما به سبک رستورانی آماده سرو است می توانید آن را در کنار انواع پلو ها سرو و میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کوبیده مرغ تابه ای خانگی و مجلسی با دنبه به روش رستورانی

طرز تهیه مرغ مجلسی و سرخ شده


نکات کلیدی در تهیه مرغ مجلسی سرخ شده و ربی

 1. در صورت تمایل به جای استفاده کردن از ران مرغ می توانید از سینه مرغ هم استفاده کنید.
 2. دقت داشته باشید برای زیبایی و مجلسی تر شدن کار هنگام آبپز کردن مرغ ها آن ها را خیلی روی حرارت قرار ندهید تا موقع سرخ کردن له و یا وا رفته نشوند.
 3. در صورت تمایل می توانید این مرغ های خوشمزه را در کنار سبزیجات سرخ شده هم سرو کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه آبگوشت مرغ ساده و مجلسی با سیب زمینی، لپه و رب گوجه

♨ نکات مهم «طرز تهیه مرغ مجلسی سرخ شده، ربی و زعفرانی به روش رستورانی»

در صورت تمایل به جای استفاده کردن از ران مرغ می توانید از سینه مرغ هم استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید