طرز تهیه کوبیده مرغ

کوبیده مرغ یکی از انواع کباب های بسیار خوشمزه و سالمی است که با ذائقه اکثر مردم هماهنگ بوده و مطابقت داشته و شما می توانید آن را به راحتی و با مواد ساده ای در منزل خود به عنوان یک وعده غذایی بسیار خوشمزه و ساده تهیه کنید. این غذای بسیار لذیذ را می توانید به عنوان غذای اصلی و مجلسی برای انواع مجالس و مهمانی های خود تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. برخی کوبیده مرغ را درون ماهیتابه مخصوص گریل و یا معمولی درست می کنند و برخی هم آن را ماننده کوبیده معمولی به سیخ کشیده و روی زغال درست می کنند که این کاملاً سلیقه ای است و در صورت دسترسی نداشتن به زغال شما می توانید آن را به راحتی در منزل خود داخل ماهیتابه سرخ کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه کوبیده مرغ خانگی و مجلسی با دنبه به روش رستورانی را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کوبیده مرغ

 • سینه مرغ بدون استخوان 500 گرم
 • پیاز 1 بزرگ
 • فلفل دلمه ای 1 عدد متوسط
 • دنبه گوسفندی 150 گرم
 • نمک و فلفل سیاه به مقدارلازم
 • زعفران دم کرده 4 ق غذا خوری
 • روغن به مقدار لازم
 • کره 30 گرم
همچنین بخوانید: طرز تهیه بال کبابی خوشمزه

طرز تهیه کوبیده مرغ خانگی تابه ای با دنبه

مرحله اول: آماده سازی پیاز و فلفل دلمه ای

ابتدا پیاز و فلفل دلمه ای را به خوبی با آب سرد شسته و بعد پیاز را پوست بگیرید و سپس پیاز را با رنده ریز رنده کنید و بعد آب اضافی آن را تا حد ممکن بگیرید و سپس فلفل دلمه ای را هم رنده کنید و مانند پیاز به خوبی آب اضافی آن را هم بگیرید.

مرحله دوم: آماده سازی مرغ

سینه مرغ را با آب سرد مقداری بشویید و بعد آن را به چند قسمت به وسیله چاقو برش دهید و سپس تکه های مرغ را به وسیله چرخ گوشت با دنبه گوسفندی در یک مرحله چرخ کنید و در صورت دسترسی نداشتن با چرخ گوشت می توانید تکه های مرغ و با چربی درون غذاساز بریزید و خوب با یکدیگر مخلوط کنید ولی بهتر است که این کار را حتماً با چرخ گوشت انجام دهید و سپس به ترکیب آن دو پیاز و فلفل دلمه ای که رنده کرده بودید را هم اضافه کنید و پس از مخلوط کردن حالا ترکیب آن ها با مرغ و دنبه را هم مجدد درون چرخ گوشت بریزید و چرخ کنید تا همه مواد به خوبی با یکدیگر میکس و ترکیب شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن ادویه ها

در این مرحله مقداری نمک و فلفل سیاه و زعفران دم کرده را به موادی که با یکدیگر چرخ کرده بودید اضافه کنید و خوب هم بزنید تا همه جای مواد به خوبی مزه دار و به زعفران آغشته شوند و سپس روی ظرف را با سلفونی بپوشانید و آن را برای مدت 1 ساعت درون یخچال قرار دهید تا به خوبی مزه دار شوند و کمی مواد استراحت کنند.

مرحله چهارم: پخت کوبیده مرغ

ماهیتابه ای دو طرفه برداشته و مقدار کمی کف آن را چرب کنید و بعد موادی را که آماده کرده اید را مقداری برداشته و کف ماهیتابه بریزید و با کف دست خود خوب روی آن فشار بیاورید و آن را کف ماهیتابه به خوبی پخش کنید و پس از پخش کردن آن را به وسیله لیسکی شروع به برش دادن کنید و برش های عمودی روی آن ایجاد کنید و آن ها را از هم مقداری جدا کنید و درب ماهیتابه را بگذارید و آن را روی شعله ملایم گاز قرار دهید و زمان دهید تا قسمت زیرین آن به خوبی پخته شود و بعد هم تمامی برش ها را برگردانید و اجازه دهید تا طرف دیگر آن ها هم به خوبی سرخ شوند و 5 دقیقه نهایی هم برای عطر و مزه بهتر کوبیده ها به آن ها مقداری کره را هم اضافه کنید تا کره نیز به خورد کوبیده ها برود و بعد از آن هم کوبیده مرغ شما آماده سرو هستند میل کنید و از خوردن آن ها لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کباب لاپلو رستورانی و لذیذ به روش آسان و مرحله به مرحلهطرز تهیه کوبیده مرغ

نکات کلیدی در تهیه کوبیده مرغ رستورانی در ماهیتابه

 1. سرو این غذا در کنار گوجه سرخ شده و یا کبابی شده بسیار عالی و خوشمزه می شود.
 2. می توانید از مخلوط ران مرغ و سینه مرغ هم برای تهیه این غذا استفاده کنید.
 3. می توانید از فلفل سرخ شده و یا کبابی شده نیز در کنار غذای خود استفاده کنید.
 4. طعم این غذا در کنار لیموترش و یا نارنج تازه نیز بسیار خوشمزه و لذیذ می شود.
 5. در صورت تمایل می توانید این غذای بسیار خوشمزه را به جای ماهیتابه روی زغال هم تهیه کنید.
 6. می توانید به دلیل استفاده از دنبه گوسفند در مرغ از روغن برای سرخ کردن کوبیده های خود استفاده نکنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کباب تابه ای گوشت مجلسی و ساده با سیب زمینی و سس گوجه

♨ نکات مهم «طرز تهیه کوبیده مرغ تابه ای خانگی و مجلسی با دنبه به روش رستورانی»

سرو این غذا در کنار گوجه سرخ شده و یا کبابی شده هم بسیار عالی و خوشمزه می شود.


نظر خود را بیان کنید