طرز تهیه ژله رولی با بستنی وانیلی

ژله رولی یکی از ژله های زیبا و خوشمزه مجلسی است که از ترکیب ژله با بستنی درست می شود و بسیار مناسب مراسم و تولدها می باشد. ژله طعم بسیار لذیذی دارد و بسیار پرطرفدار است، همچنین اضافه کردن بستنی به ژله و درست کردن دسر ژله بستنی طعم آن را بسیار خوشمزه تر خواهد کرد. شما می توانید با یک بسته ژله و یک لیوان بستنی، یک ژله رولی را به آسانی و خیلی سریع در منزل درست کنید. ژله رولی را می توانید با بستنی، شیر، خامه یا پودر ژلاتین به شکل گل رز یا شکل های دیگر درست و سرو کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه ژله رولی با بستنی وانیلی ساده و دو رنگ به شکل گل رز را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه خواهید بود.


مواد لازم برای تهیه ژله رولی با بستنی

  • پودر ژله با طعم و رنگ دلخواه 4 بسته
  • بستنی وانیلی 2 لیوان
  • آب جوش 2 و 2/3 لیوان
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله انار مجلسی دو رنگ برای شب یلدا با بستنی

طرز تهیه ژله رولی با بستنی وانیلی دو رنگ

مرحله اول: آماده سازی مواد

مقداری آب داخل کتری یا سماور بریزید، کتری را روی حرارت قرار دهید یا زیر سماور را روشن کنید و اجازه دهید تا آب به جوش بیاید. 2 لیوان بستنی وانیلی را از چند دقیقه قبل از فریزر خارج و در دمای محیط قرار دهید تا کمی آب شود.

مرحله دوم: افزودن آب جوش به پودر ژله ها

به تعداد پودر ژله ها ظرف مناسب آماده و پودر ژله های رنگی را از بسته ها خارج کنید و هر کدام را داخل یک کاسه بریزید. بعد از این که آب به جوش آمد، به هر کدام از پودر ژله ها حدود 2/3 لیوان آب جوش اضافه کنید و با قاشق کمی هم بزنید تا دانه های ژله در آب جوش حل شود.

مرحله سوم: بن ماری کردن ژله ها

در این مرحله ظرف ژله ها را روی بخار کتری یا سماور قرار دهید و هم بزنید تا مایع ژله ها کاملا شفاف شود. بعد از این که مایع ژله ها کامل شفاف شد، ظرف ها را از روی بخار بردارید و در محیط قرار دهید.

مرحله چهارم: ریختن ترکیب ژله بستنی داخل سینی

به هر کدام از ظرف های ژله نصف لیوان بستنی اضافه کنید و بدون هم زدن اجازه دهید بستنی با گرمای ژله کاملا ذوب و با آن ترکیب شود. سینی های پلاستیکی 20 در 30 را آماده و سطح سینی ها را مرطوب کنید. داخل سینی ها کیسه نایلون قرار دهید و روی کیسه ها را با کمی روغن چرب کنید، هر کدام از ترکیب ژله بستنی ها را داخل یک سینی بریزید و سینی را حداکثر به مدت 45 دقیقه داخل یخچال قرار دهید.

مرحله پنجم: برش زدن و رول کردن ژله

بعد از این مدت سینی ها را یکی یکی از یخچال خارج کنید تا ژله بستنی ها آب نشوند و با چاقو ژله ها را به صورت نواری برش بزنید و از یک طرف رول کنید و داخل ظرف سرو بچینید. همچنین می توانید ژله ها را به صورت دالبر برش دهید تا بعد از رول کردن به شکل گل رز درست شوند. ژله رولی با بستنی وانیلی به شکل گل رز شما آماده است می توانید آن را در ظرف سرو مورد نظر قرار دهید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله رنگین کمانی ساده و مجلسی با شیر بدون بستنی

طرز تهیه ژله رولی گل رز


نکات کلیدی برای تهیه ژله رولی گل رز بسیار ساده

  1. به جای استفاده از پودر ژله های رنگی می توانید از ژله آلوئه ورا و رنگ های خوراکی مختلف استفاده کنید.
  2. ژله های رولی را می توانید داخل لیوان بچینید و لیوان را با ژله آلوئه ورا پر و به صورت تک نفره سرو کنید.
  3. زمان قرار دادن در یخچال حداکثر 45 دقیقه باشد تا ژله ها هنگام رول کردن ترک نخورند یا نشکنند.
  4. با ترکیب ژله های رولی و ژله های رنگی دیگر می توانید ژله ویترینی های جذاب و زیبا درست کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله خرده شیشه با شیر و ژله آلوورا شیک، مجلسی و آسان

♨ نکات مهم «طرز تهیه ژله رولی با بستنی وانیلی ساده و دو رنگ به شکل گل رز»

به جای استفاده از پودر ژله های رنگی می توانید از ژله آلوئه ورا و رنگ های خوراکی مختلف استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید