طرز تهیه ژله خرده شیشه

ژله خرده شیشه یکی از انواع دسر های بسیار لذیذ و هوس انگیزی است که بسیار خوشمزه و دلچسب بوده و می توان از آن به عنوان یک دسر جذاب برای انواع مجالس و مهمانی های خود استفاده کرد و به وسیله آن به میز مهمانی خود جلوه و زیبایی بخشید. این دسر برخلاف ظاهر پیچیده و هوس انگیزی که داراست بسیار ساده و راحت تهیه شده و می توان آن را با چند قلم مواد اولیه بسیار ساده و قابل دسترس تهیه کرد. امروز در آلامتو طرز تهیه ژله خرده شیشه با شیر و ژله آلوورا را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه ژله خرده شیشه

  • ژله انار 1 بسته
  • ژله بلوبری 1 بسته
  • ژله آناناس 1 بسته
  • شیر 1 لیوان
  • ژله آلوورا 1 بسته
  • آب جوش به مقدار لازم
  • روغن مایع به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله سورپرایز قلبی [لاو] ساده و جذاب برای ولنتاین

طرز تهیه ژله خرده شیشه با شیر و ژله آلوورا

مرحله اول: آماده سازی ژله انار و آناناس و بلوبری

ابتدا ظرفی را برداشته و داخل آن ژله انار را به همراه یک و نیم لیوان آب جوش بریزید و سپس آن ها را با یکدیگر خوب هم بزنید و مخلوط کنید تا ژله انار شما به طور کامل داخل آب جوش حل و ترکیب شود. دقت داشته باشید که بعد از هم زدن و ترکیب کردن ژله داخل آب جوش، ظرف را به صورت بن ماری شده روی بخار کتری قرار دهید و مجدد ژله را هم بزنید و مخلوط کنید تا ژله شما به طور کامل داخل آب جوش حل و شفاف شود. ژله بلوبری و آناناس را نیز به همین صورت و به همین شکل با آب جوش حل کنید و سپس آن ها را هم به شکل بن ماری شده روی بخار کتری قرار دهید تا داخل آب خوب حل شود و تمامی آن ها کاملاً ترکیب و شفاف شوند.

مرحله دوم: آماده سازی نهایی ژله انار و آناناس و بلوبری

3 ظرف مسطح و مستطیلی را برداشته و سپس کف آن ها را با مقداری روغن مایع و فرچه آشپزی چرب کنید و بعد هر کدام از ژله هایی که آماده کرده اید را به صورت جداگانه داخل هر یک از ظرف ها بریزید و سپس به هرکدام از آن ها مدتی زمان دهید تا ابتدا در دمای محیط مقداری سرد شوند و بعد هر کدام از ظرف ها را به مدت 5 الی 6 ساعت داخل یخچال قرار دهید و زمان دهید تا در این مدت تمامی ژله ها سفت شوند و خودشان را بگیرند و بعد از گذشت زمان مورد نظر آن ها را از یخچال خارج کنید و سپس آن ها را به شکل مربع های یک اندازه و یکدست برش دهید و خرد کنید.

مرحله سوم: آماده سازی ژله آلوورا

ظرفی جداگانه ای را برداشته و داخل آن ژله آلوورا را بریزید و به آن 1 لیوان آب جوش اضافه کنید و آن را خوب هم بزنید و مخلوط کنید تا ژله آلوورا شما کاملاً داخل آب حل شود و سپس آن را به روش بنماری شده داخل آب حل کنید تا شفاف و آماده شود. بعد از آماده شدن ژله آلوورا آن را کنار بگذارید و زمان دهید تا مقداری خنک شود و از حرارت بیافتد و بعد از آن که ژله از حرارت افتاد شیری که به دمای محیط رسیده را نیز به ظرف اضافه کنید و آن را مجدد با ژله آلوورایی که تهیه کرده بودید مخلوط کنید و هم بزنید تا کاملاً یکدست و آماده شوند.

مرحله چهارم: آماده سازی نهایی ژله خرده شیشه

قالبی که برای تهیه ژله در نظر دارید را برداشته و سپس آن را به وسیله مقداری روغن مایع و فرچه آشپزی چرب و آماده کنید و بعد ژله هایی که به شکل مربع خرد کرده بودید را داخل قالب مورد نظر بریزید و بعد روی تمامی آن ها را با ترکیب ژله آلوورا و شیری که آماده کرده اید پر کنید و سپس قالب را به مدت 8 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کاملاً ژله خرده شیشیه شما محکم و سفت شود. بعد از گذشت زمان مورد نظر قالب خود را از یخچال خارج کنید و سپس آن را داخل ظرف مورد نظر برگردانید و بعد از آن هم ژله خرده شیشه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله بستنی چند رنگ لیوانی و مرحله به مرحله

طرز تهیه ژله خرده شیشه


نکات کلیدی در تهیه ژله خرده شیشه با شیر و ژله آلوورا

  1. در صورت تمایل می توانید به جای استفاده کردن از شیر، بستنی وانیلی آب شده را نیز جایگزین آن کنید.
  2. در این دستور از ژله های انار و بلوبری و آناناس برای تهیه این ژله های رنگی استفاده شده است اما شما می توانید از سایر طعم های مورد علاقه خود نیز برای تهیه این ژله حوس انگیز و دلچسب استفاده کنیدو
  3. در صورت تمایل می توانید از مقداری میوه های اسلایس شده نیز برای تزیین روی این ژله استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله رنگین کمانی ساده و مجلسی با شیر بدون بستنی

♨ نکات مهم «طرز تهیه ژله خرده شیشه با شیر و ژله آلوورا شیک، مجلسی و آسان»

در صورت تمایل می توانید به جای استفاده کردن از شیر، بستنی وانیلی آب شده را نیز جایگزین آن کنید.


نظر خود را بیان کنید