طرز تهیه ژله بستنی چند رنگ

ژله بستنی یکی از انواع دسر های بسیار جذاب و حوس انگیزی است که برعکس ظاهر بسیار جذابی که داشته است ممکن است اکثریت تصور کنند که تهیه این دسر خوشمزه بسیار پیچیده و مشکل می باشد اما این طور نبوده و شما می توانید این دسر خوشمزه را با ساده ترین و قابل دسترس ترین مواد اولیه در منزل خود تهیه کنید و آن را برای میز انواع دورهمی ها و مجالس خود به عنوان دسر سرو کنید و به وسیله آن به میز مهمانی های خود جلوه و زیبایی ببخشید. امروز در آلامتو طرز تهیه ژله بستنی چند رنگ لیوانی و مرحله به مرحله را به شما آموز خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه ژله بستنی

 • ژله انار 1 بسته
 • ژله بلوبری 1 بسته
 • ژله آلوورا 1 بسته
 • بستنی وانیلی نصف بسته 1 لیتری
 • آب جوش به مقدار لازم
 • اسپری خامه به میزان دلخواه
 • شکلات چیپسی به میزان دلخواه
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله رنگین کمانی ساده و مجلسی با شیر بدون بستنی

طرز تهیه ژله بستنی چند رنگ لیوانی و مرحله به مرحله

مرحله اول: آماده سازی بستنی

ابتدا بستنی را از فریزر خارج کنید و سپس آن را در دمای محیط قرار دهید و به آن فرصت دهید تا در این مدت کاملاً یخ آن باز و بستنی شما شل شود.

مرحله دوم: آماده سازی ژله انار

ابتدا ژله انار را داخل ظرفی بریزید و سپس به آن نصف لیوان آب جوشیده شده اضافه کنید و آن را خوب با قاشق هم بزنید و مخلوط و ترکیب کنید تا ژله انار تا حد ممکن داخل آب جوش حل و ترکیب شود و سپس ظرف را روی بخار کتری قرار دهید و ژله را به روش بنماری شده داخل آب جوش کاملاً حل کنید تا ژله انار شما به صورت روان شفاف شود و سپس آن را کنار بگذارید تا خنک شود. بعد از خنک شدن ژله به آن چند قاشق غذا خوری بستنی شل شده را هم اضافه کرده و آن را نیز خوب با ژله ترکیب و مخلوط کنید تا ترکیب بستی و ژله کاملاً با یکدیگر مخلوط و یکدست شوند. لیوان هایی که برای سرو ژله ها در نظر دارید را برداشته و سپس داخل هر کدام آن ها مقداری از ترکیب ژله بستنی که تهیه کرده اید بریزید و بعد تمامی لیوان ها را به مدت 30 تا 35 دقیقه ای داخل یخچال قرار دهید تا ژله بستنی شما داخل لیوان ها خودش را بگیرند.

مرحله سوم: آماده سازی ژله آلوورا

در این مرحله ژله آلوورا را نیز داخل ظرفی بریزید و به آن نیز نصف لیوان آب جوش اضافه کنید و بعد از ترکیب کردن ژله با آب جوش آن را روی بخار کتری بنماری کنید و سپس آن را در درمای محیط قرار دهید تا خنک شود. بعد از خنک شدن ژله به آن بستنی را نیز اضافه کرده و آن را هم با ژله خوب ترکیب و مخلوط کنید و سپس مقداری از ترکیبی که تهیه کرده اید را داخل لیوان هایی که برای سرو در نظر دارید بریزید و بعد لیوان ها را مجدد برای مدت 30 تا 35 دققیه دیگر داخل یخچال قرار دهید تا ژله بستنی آلوورای شما نیز خودش را بگرید و آماده شود.

مرحله چهارم: آماده سازی ژله بلوبری و آماده سازی نهایی ژله بستنی چند رنگ

برای تهیه ژله بلوبری نیز مانند بالا باید ژله را به همراه نصف لیوان آب جوش داخل ظرفی بریزید و سپس آن را با آب جوش ترکیب و مخلوط کنید و بعد آن را مجدد روی بخار کتری قرار دهید و به روش بنماری شده آن را مدتی روی بخار کتری هم بزنید تا ترکیب ژله بلوبری شما به طور کامل روان و شفاف شود و بعد آن را مدتی در دمای محیط قرار دهید تا خنک شود و پس از خنک شدن به آن مقداری بستنی شل شده را نیز اضافه کرده و آن را هم خوب با ژله ترکیب کنید تا یکدست شود و سپس مقداری از ژله بستنی که تهیه کمرده اید را برداشته و داخل لیوان هایی که برای سرو ژله بستنی خود در نظر دارید بریزید و برای آخرین بار لیوان ها را به مدت 30 تا 35 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا ژله بستنی بلوبری شما نیز خودش را بگیرد و سفت شود. بعد از آن که تمامی لایه ها خودشان را گرفتند و آماده شدند تمامی لیوان ها را از یخچال خارج کنید و روی تمامی آن ها را با خامه اسپریی و شکلات چیپسی تزیین کنید و بعد از آن هم ژله بستنی چند رنگ و خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله سورپرایز قلبی [لاو] ساده و جذاب برای ولنتاین

طرز تهیه ژله بستنی چند رنگ


نکات کلیدی در طرز تهیه ژله بستنی چند رنگ لیوانی و مرحله به مرحله

 1. در صورت تمایل می توانید از سایر ژله های دیگر نیز با طعم های متفاوت هم برای تهیه این ژله بستنی خوشمزه استفاده کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید این ژله را به جای لیوانی و تک نفره داخل ظرف و قالب های بزرگ تری نیز تهیه کنید.
 3. دقت داشته باشید همین که هر لایه از ژله مقداری خودش را بست لایه دیگری را به آن اضافه کنید تا لایه ها به یکدیگر بچسبند اما با یکدیگر ترکیب و مخلوط نشوند.
 4. در صورت تمایل می توانید از میوه های اسلایس شده نیز برای تزیین روی ژله بستنی خود استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله پنیر خامه ای با آلبالو ساده، آسان و خوش طعم

♨ نکات مهم «طرز تهیه ژله بستنی چند رنگ لیوانی و مرحله به مرحله»

در صورت تمایل می توانید از سایر ژله های دیگر نیز با طعم های متفاوت هم برای تهیه این ژله بستنی خوشمزه استفاده کنید.


نظرات بسته اند