طرز تهیه ژله بستنی ساده خانگی

آموزش درست کردن ژله بستنی آسان به صورت مجلسی و چند رنگ

طرز تهیه ژله بستنی ساده خانگی

یکی از دسرهای بسیار ساده و راحتی که طعم و رنگ بی نظیری دارد، ژله بستنی است که به مواد زیادی هم نیاز ندارد. برای تهیه ژله بستنی، تنها به آب جوش، ژله و بستنی وانیلی نیاز داریم. برای طرز تهیه ژله بستنی، با آشپزی آلامتو همراه باشید. امیدواریم از خوردن این دسر، لذت ببرید.

مواد لازم برای 4 نفر
آب جوشبه میزان کافی
ژله۲ بسته
بستنی وانیلی۱٫۵ عدد

طرز تهیه ژله بستنی ساده

طرز تهیه ژله بستنی ساده

برای تهیه ژله بستنی ساده، ابتدا بستنی وانیلی را در دمای محیط می گذاریم تا نرم شود.

در کتری آب می ریزیم و روی حرات می گذاریم تا بخار کند.

یک بسته ژله را در کاسه ای می ریزیم و یک لیوان آب جوش به آن اضافه می کنیم و کاسه را روی بخار کتری قرار می دهیم و هم می زنیم تا ژله در آب کاملا حل و شفاف شود و اثری از ذرات ژله نباشد.

سپس نصف بستنی وانیلی را به آن می افزاییم و آرام با قاشق کمی هم می زنیم تا یک دست شود.

بعد در ظرف یا قالب مورد نظرمان می ریزیم و در یخچال قرار می دهیم تا به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه که بستگی به دمای یخچال دارد، ژله بستنی آماده شود.

اگر بخواهیم ژله بستنی دو لایه درست کنیم، زمانی که ژله ۲۰ دقیقه در یخچال بود، روی آن را تست می کنیم؛ روی ژله را با انگشت کمی فشار می دهیم، اگر ژله حالت خود را گرفته بود زمان آن است که ژله دوم را آماده کنیم و روی آن بریزیم؛ ژله دوم را دقیقا مانند ژله اول آماده می کنیم و بعد از اضافه کردن بستنی، کاسه را از روی کتری بر می داریم و با قاشق کمی ژله و بستنی را مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم تا خنک شود و بعد با ملاقه آرام روی ژله قبلی می ریزیم (چون ژله اگر خیلی گرم باشد، زمانی که آن را روی ژله قبلی بریزیم، حتما ژله قبلی را آب می کند و طعم ژله ها با هم مخلوط می شود).

می توانید با همین روش، ژله هایی با لایه های بیشتر نیز آماده کنید که ژله شما زیباتر خواهد شد.

نوش جان.

♨ نکات مهم «طرز تهیه ژله بستنی ساده خانگی»

دقت کنید ژله را زمان ریختن روی ژله قبلی، روی یک نقطه ژله نریزید؛ چون ممکن است شتاب ریختن با ملاقه در یک نقطه، باعث آب شدن ژله قبلی در آن نقطه شود و طعم ژله ها مخلوط شود؛ پس یک ملاقه از ژله بستنی بر می داریم و به صورت پخش روی همه جای ژله قبلی می ریزیم؛ ژله بستنی را کاملا روی ژله قبلی می ریزیم و در یخچال قرار می دهیم تا خودش را بگیرد.