طرز تهیه ژله انار مجلسی دو رنگ برای شب یلدا با بستنی

آموزش دستور تهیه ژله انار مخصوص شب یلدا

طرز تهیه ژله انار مجلسی

ژله انار یکی از ژله های خوشمزه با ظاهری جذاب و زیبا است که به راحتی می توانید آن را با دیزاین های مختلف در منزل تهیه کنید و جز دسرهای شب یلدا می باشد. برای ژله انار دستورهای مختلفی وجود دارد و با بستنی، شیر، پودر ژلاتین و … می توانید ژله های دلچسب رنگی درست و میز یلدای خود را زیباتر کنید. ژله اناری که با آب انار درست شود بسیار خوشمزه و پرخاصیت خواهد بود و طعم عالی دارد. امروز در آلامتو طرز تهیه ژله انار مجلسی دو رنگ برای شب یلدا با بستنی را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه ژله انار با بستنی

  • ژله انار 1 بسته
  • ژله آلوئه ورا 1 بسته
  • انار 1 عدد
  • بستنی 1 لیوان
  • آب 3 لیوان
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله خرده شیشه با شیر و ژله آلوورا شیک، مجلسی و آسان

طرز تهیه ژله انار مجلسی دو رنگ با بستنی برای شب یلدا

مرحله اول: اضافه کردن آب جوش به پودر انار

ابتدا باید ژله انار را درست کنید پس کتری یا سماور را آب بریزید، روشن کنید و اجازه دهید تا آب به جوش بیاید. طبق دستور معمول انواع ژله ها که روی بسته بندی نوشته شده است، پودر ژله را از پاکت خارج و داخل یک کاسه یا ظرف مناسب بریزد. 1 لیوان آب جوش به پودر ژله اضافه و هم بزنید تا شکر به خوبی در آب جوش حل شود. برای این که پودر ژله کامل در آب جوش حل شود، حدود دو سه دقیقه ای مایع ژله را روی بخاری کتری به روش بن ماری حل کنید تا هیچ پودری باقی نماند و ته نشین نشود.

مرحله دوم: اضافه کردن آب سرد و نیم بند شدن ژله انار

در این مرحله، 1 لیوان آب سرد را به مایع ژله اضافه کنید و بعد از مخلوط کردن اجازه دهید در دمای اتاق بماند تا خنک شود. لیوان یا ظرف هایی که برای ژله در نظر گرفتید را آماده و یک سوم لیوان را با ژله انار پر کنید، سپس ظرف های ژله را داخل یخچال قرار دهید تا ژله نیم بند شود و بقیه مایع ژله انار را برای لایه سوم کنار بگذارید.

مرحله سوم: آماده کردن ژله آلوئه ورا

در این فاصله ژله آلوئه ورا را آماده کنید؛ داخل یک ظرف دیگر پودر ژله آلوئه ورا را بریزید و یک لیوان آب جوش اضافه کنید و چند دقیقه ای خوب هم بزنید تا دانه های ژله در آب جوش کامل حل شود یا به روش بن ماری ژله را آماده کنید. اجازه دهید مایع کمی خنک شود سپس به جای یک لیوان آب سرد، یک لیوان بستنی به دمای محیط رسیده را به مایع ژله اضافه و با هم مخلوط کنید.

مرحله چهارم: آماده سازی نهایی ژله انار با بستنی

در این مرحله ژله آلوئه ورا را داخل لیوان هایی که ژله انار آن ها سفت شده است بریزید طوری که دو سوم لیوان پر شود. دوباره لیوان ها را داخل یخچال قرار دهید تا ژله آلوئه ورا نیز ببندد. در مرحله آخر مجدد از ژله انار داخل لیوان ها بریزید و داخل یخچال بگذارید. بعد از سه چهار ساعت که ژله کامل سفت و آماده شد، دانه های انار را دان کنید و کمی داخل هر لیوان بریزید و یا ترتیب ژله ها را به دلخواه داخل لیوان سرو بریزید و به دلخواه با برگ نعناع تزئین و بعد هم سرو و نوش جان کنید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله هندوانه ای شب یلدا قالبی با شیر ساده و مجلسی

طرز تهیه ژله انار برای شب یلدا


نکات کلیدی برای تهیه ژله انار مخصوص شب یلدا

  1. به جای مخلوط ژله آلوئه ورا و بستنی می توانید از پاناکوتا استفاده کنید.
  2. به چای پودر ژله انار می توانید از پودر ژلاتین به همراه آب انار استفاده کنید.
  3. ژله انار را به دلخواه می توانید با خامه یا هر چیز دلخواه تزئین کنید.
  4. اگر از آب انار استفاده می کنید بهتر است آب انار را به صورت طبیعی در منزل تهیه کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله رنگین کمانی ساده و مجلسی با شیر بدون بستنی

♨ نکات مهم «طرز تهیه ژله انار مجلسی دو رنگ برای شب یلدا با بستنی»

به جای مخلوط ژله آلوئه ورا و بستنی می توانید از پاناکوتا استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید