تاریخ دقیق روز جهانی باغبانی در تقویم سال 1402 چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی باغبانی در تقویم سال 1401 چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی باغبانی در تقویم سال 1402 چه روزی است؟

روز جهانی باغبانی توسط Cool Springs Press در سال 2018 تأسیس شد تا سرگرمی باغبانی را جشن بگیرد و باغداران را تشویق کند تا دانش تخصصی خود را به اشتراک بگذارند. باغبانی جنگلی، یک سیستم تولید مواد غذایی مبتنی بر جنگل، به عنوان قدیمی ترین شکل باغبانی در جهان شناخته شده است. نقاشی های مصر باستان مربوط به حدود 1500 سال قبل از میلاد برخی از اولین شواهد از باغبانی مردم برای لذت و دستیابی به نتیجه زیبایی شناختی را ارائه می دهد. در ادامه تاریخ دقیق روز جهانی باغبانی را در تقویم شمسی، میلادی و قمری ارائه داده ایم.


تاریخ دقیق روز جهانی باغبانی در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی باغبانی سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

سه شنبه، ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۳/۱۶


تاریخ دقیق روز جهانی باغبانی در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی باغبانی سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Tuesday, June 6, 2023
2023-06-06


تاریخ دقیق روز جهانی باغبانی در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی باغبانی سال 1402 در تقویم قمری مصادف است با:

الثلاثاء، ١٧ ذوالقعده ١٤٤٤
۱۴۴۴/۱۱/۱۷

روز جهانی باغبانی به تاریخ شمسی 


تاریخچه روز جهانی باغبانی

باغبانی یک سرگرمی سرگرم کننده و آرامش بخش است که بسیاری از آن لذت می برند، و این روز عالی برای کسانی است که می خواهند باغبانی کنند تا در نهایت ابزار و دانه های خود را جمع کنند. روز ملی باغبانی در اوج بهار اتفاق می‌افتد، بنابراین روز عالی برای شروع پرورش گل‌ها، سبزیجات، سبزی‌ها و میوه‌هایتان است، بنابراین برای لذت بردن از آنها در تابستان آماده هستند. حتی اگر باغ ندارید، باز هم می توانید روی گیاهان آپارتمانی تمرین کنید.

در آمریکا، در طول قرن‌های 17 و 18، اولین باغبان کسانی بودند که زمین داشتند و از باغ‌های خود به عنوان درآمد استفاده می‌کردند، از طریق فروش هر محصولی که می‌توانستند برداشت کنند. در قرن نوزدهم، باغ‌های خانگی محبوب‌تر شدند و باغبانی به عنوان یک سرگرمی محبوبیت بیشتری پیدا کرد و مردم باغ‌های زینتی را به باغ‌های خوراکی ترجیح دادند. در طول سال‌ها، باغبانی علاقه‌مندان بیشتری را جمع کرده است و میلیون‌ها نفر از گذراندن وقت برای مراقبت از باغ‌های خود لذت می‌برند.

بزرگترین مزیت باغبانی این است که چقدر برای سلامت جسمی و روحی ما مفید است. ما در طبیعت بیرون هستیم، کاشت می کنیم، و ورزش خود را ادامه می دهیم. در عین حال، چون آرامش بخش است، ما را از زندگی روزمره دور می کند و استرس را از بین می برد. در پایان، چه چیزی بهتر از داشتن یک باغ زیبا برای لذت بردن از روزهای گرم در کنار خانواده و دوستان چیست؟

تاریخچه روز جهانی باغبانی 


چگونه روز جهانی باغبانی را جشن بگیریم؟

با آماده کردن باغ خود برای تابستان، دست به کار شوید. تحقیق کنید که چه گل‌ها، سبزیجات و میوه‌هایی در ماه‌های گرم‌تر رشد می‌کنند و آن‌ها را بکارید تا با فرا رسیدن تابستان، باغی کامل و زیبا داشته باشید. در صورت نیاز به مرکز باغ محلی خود مراجعه کنید تا از آن مشاوره بخواهید. اگر مبتدی هستید، به دنبال دوره باغبانی در منطقه خود باشید و در آن ثبت نام کنید. شما همه چیزهایی را که برای زیباسازی باغتان نیاز دارید، یاد خواهید گرفت. به رسانه های اجتماعی بروید تا نکات باغبانی را با دیگران به اشتراک بگذارید، دانش خود را تبادل کنید و عکس گیاهان خود را برای تشویق دیگران به پیوستن به این سرگرمی ارسال کنید.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد