تعبیر خواب باد

دیدن باد در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن باد در خواب چیست؟

باد شدید در خواب

باد انواع و جهات مختلف دارد که هر یک دارای تعبیری خاص است.


محمد بن سیرین معتقد است که اگر در خواب دیدید باد شما را از جائی دیگر می برد سفر در پیش خواهید داشت که طول آن، از نظر بعد مسافت و زمان بستگی به مقدار جابه جائی به وسیله باد دارد.

باد شدید در خواب وحشت و بیم و هراس است و باد ملایم راحت و آسایش.


گردباد آفت و بیمار شدن است و چنانچه در خواب دیدید که بادی سخت می وزد به طوری که درختان را از جای می کند و شیروانی ها را ویران می کند و به هر عنوان خرابی و ویرانی بوجود می آورد نوعی ناراحتی و تشویش به وجود می آید که جنبه عام دارد.

گاه می شود که شما چنین باد مهیبی را در خواب می بینید اما در عالم رویا خویشتن را به جایی امن می رسانید و سر پناه می یابید به طوری که باد حتی دامن لباس شما را نمی جنباند. این چنین خوابی برای شما بی ضرر و زیان است و می گوید که شما ناظر وحشت و هراس و ناراحتی دیگران خواهید بود اما اگر باد شما را هم در میان گرفت باید بدانید که شما متحملا در کانون حادثه قرار خواهید گرفت.

باد ملایم و معتدل نشانی از صحت و سلامت و تندرستی است به خصوص اگر در خانه خودتان باشید و در خواب ببینید که باد می وزد و پرده اتاق شما را می لرزاند این گویای شادی و شعفی است که برای شما و اهل خانه می رسد و بشارت آن را باد معتدل و ملایم با خود همراه آورده است.

اگر باد شدید باشد و خاک برانگیزد و ظلمت و تاریکی بیاورد به هیچ وجه خوب نیست.


مجلسی رحمت اله علیه می گوید اگر بادی دیدید که درختان را از جای کند و افکند در آن ناحیه که در خواب دیده اید یا نقصان زراعت پدید می آید و یا مرگ دامن عده ای را می گیرد.

مجلسی رحمت اله علیه می گوید اگر دیدید بر باد نشسته اید عزیز و کامیاب می شوید.


باد صبا، در صورتی که تشخیص دهید بادی که چهره شما را نوازش می کند همان باد صبح یعنی باد صبا است خبر از تسلط و چیرگی بر دشمن می دهد و بشارت راحت و سلامت می رساند.

چنانچه در خواب فقط صدای باد را شنیدید مطمئن باشید خبری به شما می رسد. اگر از آن صدا خوشتان آمد خبری خوش دریافت می کنید و اگر از صدای باد بیمناک شدید خبری ناخوش به شما می دهند.

در حرف ـ آ ـ کلمه آسمان نوشته شد که مستقیم به آسمان رفتن نیکو خوابی نیست، همین تعبیر برای باد نیز هست که اگر ببینید باد شما را از جای کند و با خود به آسمان برد و شما با این که می خواستید برگردید نتوانستید و همچنان به رفتن در دست باد ادامه دادید خوب نیست و تعبیری را دارد که در آسمان نوشته شد.

روی هم رفته باد ملایم خوب است و بادی که با نم باران و رطوبت همراه باشد نعمت است.

اگر دیدید در خواب باد تندی می وزد که گرد و غبار برمی آنگیزد و شما برای حفظ چشم خویش پشت به باد می کنید گویای این است که برای شما حادثه ای پیش می آید که از آن می گریزید و به آن پشت می کنید.

باد گرم خوب نیست و اگر در عالم خواب احساس کردید بادی که می وزد چنان گرم است که پوست صورتتان را می آزارد از یک واقعه ناخوشایند خبر می دهد. باد بسیار سرد هم چندان خوب نیست. بهترین نوع باد در خواب نسیم ملایم و مرطوب است.


تعبیر خواب باد تند

اگر در خواب ببینید باد تندی می وزد و شما فانوسی در دست دارید خوب است چون خواب شما می گوید حادثه ای به سرعت و عظمت آن باد اتفاق می افتد و شما در جریان حوادث قرار می گیرید اما به هدایت کسی از مهلکه نجات می یابید به شرطی که باد فانوس شما را خاموش نکند ولی اگر در همان حال دیدید که باد فانوس را خاموش کرد خوب نیست.


خواب های مرتبط با باد


☺ تعبیر خواب «باد» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «باد» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

20 دیدگاه

 1. Mahdi gh

  سلام خسته نباشید
  من خواب دیدم آسمان قرمز شده و باد بسیار شدید همراه با برف هستش. طوری که اون برف شبیه یه طوفانه
  بعد من در موقع هایی که نزدیک اون باد و برف میشم من رو از زمان بلند میکنه تا یه ارتفاعی بالا میبره و دوباره به زمین میاره این که دو و سه بار اتفاق میوفته و من از اون طوفان که باد و برف زیاد همراهش هیت میام بیرون خیلی ممنون میشم اگه تعبیرش میدونید بهم بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشانه ای از وضعیتی باشد که در اینده برای شما به واسطه ی دیگران پیش بیاید و خیر نیست ولی بدایند که ممکن است نشانه ای از کنترل شما بر این موضوع است.
   سربلند و پیروز باشید

 2. محمد

  سلام
  من خواب دیدم که دارم در مسیر موافق باد حرکت میکنم و نزدیکه که به مقصدم برسم ناگهان باد منو بر میداره می بره تو آسمون بعد در جایی دیگر کم کم منو میاره نزدیک زمین و میزاره منو رو زمین به طوری که اون منو بی اختیار و با سرعت به جلو میبره و بعد از چند بار دویدن دیگه روم مسلط نیست .
  تعبیرش رو پیدا نکردم
  جسارتا تعبیرش چی میشه ؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده برای کاری از چیزی که برای دیگران خطرناک است استفاده ی خیر می کنید و این خود بسیار خوب و نیکو است.
   سربلند و پیروز باشید

 3. مهدی

  سلام من خواب دیدم بادی تند همراه با گردو غبار می وزد به صورتی که خانه را تکان می داد،در خانه را به سختی بستیم در خانه پناه گرفتیم.
  لطفا توضیح بدید تعبیرش چه میشود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب تندباد امده است که ممکن است به این معنا باشد که در اینده برای شما مشکلی پیش بیاید که برای دیگران هم هست و فقط برای شما نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 4. محبوبه

  اگردرخواب ببینیم که کسی می خواهدوارداتاق شودوماتلاش میکنیم که دربرای اوبازنکنیم ولی یه دفعه بادی میوزدودررابازمیکندوآن شخص واردخانه میشودتعبیرش چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب باد و تعبیر خواب در می تواند به این معنا باشد که شما در اینده ممکن است از انجام کاری جلوگیری کنید که در توان شما نیست و اتفاق خواهد افتاد از این رو باید سعی بر ان کنید که بر اساس خیر و شر بودن ان سعی در اقدام واکنش صحیح کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. نرگس

  سلام.من در خواب دیدم ک سبد لباس رو به زور باد از دستم میگرفت ولی من محکم نگهش داشته بودم.ولی تعبیرمو نمیدونم چیه؟!

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در رابطه با تعبیر خواب لباس و تعبیر خواب باد می تواند به این معنا باشد که آبروی ایشان به واسطه ی موضوعی ممکن است به خطر بیفتد و از این رو باید بسیار اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. محمد

  سلام
  من خواب دیدم که با پدرم کنار یک ریل قطار ایستادیم و از منظره لذت میبریم که ناگهان یک قطار باری (با واگن هایی که فلزی و سنگین نیستن بلکه از جنس چوب و پارچه سفید هستن) به آرامی از کنار ما در حال رد شدن بود و صدایی ازش نمیشنیدم ناگهان باد شدیدی در گرفت طوفان شد آسمانو نگاه کردم کبوده کبود شده بود .

  به یکباره واگن قطار از روی ریل کج شد به حالت سقوط و افتاد روی منو بابام . توش پر از دستمال کاغذی و مواد ضدعفونی بود . وقتی خودمونو از اون مهلکه نجات دادیم؛ خودمونو توی فضای خونه موروثی مادرم دیدیم که تقریبا سازه های توی خونه تماما تخریب شدع بود و خواهرم از مرگ دو تن از دکتر هاش خبر میداد که اولی بخاطر صدای رعد و برق سکته کرده بود و دومی بخاطر خرابی حاصل از طوفان. بعد رفتیم داخل خانه خودمون و داخل پیاله هایی کوچک چای خوردیم .

  ممکنه تعبیر این رو بفرمایید؟ مرسی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به این معنا باشد که در تعبیر خواب قطار امده است که نشانه هایی از مسیر زندگی بیننده ی خواب دارد و این که در خواب دیده اید این قطار واژگون شده است هم می تواند به این معنا باشد که برای مسیر زندگی شما ایرادی پیش بیاید که به علت در مسیر صحیح نبودن آن است و از این رو باید تغییراتی را در مسیرتان ایجاد کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. حسین

  اینکه خواب ببینم محل کارم با گرد باد کوچک پر از خاک شد و من از شدت ترس چشمم رو گرفته به پشت میز کارم پناه بردم چه تعبیری داره البته بعد این طوفان اسمان سفید و روشن بود. اما اوار زیاد.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب گردباد آمده است که می تواند نشانه ای از ترس بیننده نسبت به اینده باشد و از این رو این خواب برای شما خیر است به آن شرط که در شرایط خود تغییر احسن انجام دهید.
   سربلند و پیرو زباشید

 8. متین

  با سلام خواب دیدم در پایین محله ای هستم روی تختی که با پسرم و دخترم دراز کشیده بودیم ولی خواب نبودیم یک باد شدیدی وزید که پتوی زیر پای ما رو به سختی تونستم نزارم که باد نبره و در یه لحظه بعد مجددا باد شروع به وزیدن کرد وقتی من سرم را بلند کردم دیدم خونه هایی که توی کوهی ساخته شدند و دور هر خانه ای خاک سیاه ریخته شده بود و این باد اون خاک های سیاه را از دور خونه ها بلند کرد به طرز وحشتناک که من از ترسش همراه با پسرم و دخترم با پتو های که تو دستم بود در حال فرار بودم که از خواب بیدار شدم دلیل فرار من نریختن خاک سیاه به سرمون بود لطفاً خوابم رو تعلیر کنین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب طوفان آمده است که ممکن است نشانه ای از حادثه ای در زندگی بیننده ی خواب باشد که هر چه طوفان آسیب بیشتری به ایشان در خواب رساند این حادثه بزرگتر است.
   سربلند و پیروز باشد

 9. مهدیه

  سلام. خواب دیدم تو محلمون همه خوشحال بودیم من رفتم شیر آب رو باز کنم دیدم از پشت یه سایه بزرگی اومد رو سرم برگشتم دیدم بادهای گرد و خاکی شدید ی شده. دخترم رو فقط صدا میزدم نگرانش بودم هیچ چیزی نمیتونستم ببینم نشستم رو زمین مثل سجده و دستام رو گزاشتم دو صورتم و خودم رو محکم گرفته بود لطف کنی تعبیرش رو بفرمایید ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند اشاره ای به ترس های درونی شما به نسبت فرزندتان باشد و از طرف دیگر هم ممکن است به معنای مشکلی باشد که در اینده برای شما پیش بیاید که از ان رهایی یابید.
   صدقه بدهید و در کارهای خود حتما به خداوند توکل کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. ایمان نادری

  صدقه بدهید و از والدین خود بخواهید برای شما دعا کنند، مخصوصا مادرتان ، حتی اگر در قید حیات نباشند.

 11. ناهید

  سلام من بعدازظهر خواب دیدم ان شالله که خیره .با دوستانم هستم منتها اونها پایین ی محلی هستن و من بالا واستاده بودم ک یکدفعه بادتندی وزید و من و از پرتگاه ک ارتفاعش زیاد بود پایین انداخت اولش خیلی ترسیدم ولی بعد باد من و ب جاهای مختلف و طبیعتی برد ک خیلی متفاوت بود و منو کسی نمیدید بعد خواستم ک بچرخم سمت آسمون تا چیزی ببینم ک نورهای رنگی بود و ولی ماه ک انگار نزدیک بود دیدم ک هلالی بود مثل روز دوم ماه و و نوشته های مثل نستعلیق ک من رومو از ماه گرفتم و بعد دیدم متوجه شدم تو دوتا خوابم و بیدار شدم ممنون میشم ک بگین خوابم با توجه ب زمانش تعبیر داره یا ن

نظر خود را بیان کنید