تعبیر خواب خاک

دیدن خاک در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن خاک در خواب چیست؟

خاک soil

خاک برکت و نعمت است. پول و مال است. اگر در خواب دیدید که خاک جمع می کنید موردی پیش می آید که پول می اندوزید و به جمع آوری مال می پردازید.

اگر دیدید در خانه شما خاک زیادی انباشته است مالی بزرگ به شما می رسد. اگر دیدید که با شتر خاک آورده اید، همان طور که در قدیم موسوم بود، میراثی به شما می رسد. اگر با اسب خاک آوردید از مردی جوان مرد به شما سود می رسد.

اگر با الاغ خاک به خانه خویش آوردید مردی احمق وسیله و سبب می شود که سودی به شما عاید گردد. اگر دیدید خاک را در هوا پراکنده می کنید و می پاشید مال خود را خرج می کنید یا به هدر می دهید.

اگر دیدید خاکی را که آوررده اید یا خاکی که هست سرخ است گرفتار هیجان و خشم می شوید. اگر سبز بود تعبیر چمن را دارد و اگر زرد بود، غیر طبیعی است و ملال و بیماری را خبر می دهد و چنان چه سیاه بود غم و مصیبت است.

اگر از چاه خاک بیرون آوردید مالی به زحمت نصیب شما می شود و اگر خاک را در چاه می ریختید کاری می کنید که زیان مالی متوجه شما می شود.

اگر دیدید از تپه ای خاک بر می دارید مشکلی را آسان می نمائید و مانعی را سبک می نمائید که راحت تر برداشته شده و ضمنا سودی به قدر خاک برداشته شده عایدتان می گردد.

☺ تعبیر خواب «خاک» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «خاک» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


41 دیدگاه

 1. مهدی

  با سلام
  در خواب دیدم که زمین روکندم ویک چوب ازاونجا بیرون آوردم ودوباره اونجا روپر کردم

 2. جواد

  سلام من خواب دیدم مقداری خاک بر روی هم انباشته شده بود و داخل خاک را گشتم یه گوشی پیدا کردم تعبیرش چیست

 3. بهزاد

  سلام
  در خواب دیدم دو یا سه مغازه از یک پاساژ کامل پر از خاک و یکی از این دو مغازه واسه پسر خالمه که سالهاست مرده و من به ایشون یاد میدم مغازشو از خاک خالی کنه تعبیرش و لطف میکنید؟

 4. سپیده

  سلام، من خواب دیدم خا‌ک برمی دارم می خورم دهنم پر از خاک هست و دنبال آب می گردم و مقداری اون رو به صورت آب دهان بیرون می ریزم منظورم اینه که دهنم خشک میشه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب خاک به خیر امده است و برای شما هم ممکن است به همین صورت باشد که خیر است و نشانی از رزق است و از این رو بدانید که برای شما بسیار خوب است.
   سربلند و پیروز باشید

 5. نازنين

  با سلام . وقت بخير .. چندي پيش يكي از اقوام ما (دختر)كه معلوليت ذهني داشت كرونا گرفت و به رحمت خدارفت .ديروز برادرم خواب ديده كه همان دخترخانم رويش ايستاده و تاگردن برويش خاك مي ريزد … لطف م كنيد بگوييد تعبيرش چيست … با سپاس فراوان

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعبیر خواب خاک ریختن می تواند به این معنا باشد که در اینده برای شما خیری رسد که بسیار خوب است و از این رو از بابت ان نگران نباشید و بدانید که ممکن است حضور ایشان در خواب اشاره ای از طرف ناخوداگاه باشد.
   سربلند وپیروز باشید

 6. محمود

  سلام وقت بخیر
  ساعت ۴ صبح روز ۱۹ ماه قمری ، خواب دیدم سوار بر خودرو از یک جاده خاکی عبور میکردم ، راه اشتباه بود و درصدد برگشت از مسیر بودم ، بناگاه چرخ های عقب خودرو در خاک فرو رفت و کلا زیر پا خالی و با خودرو در خاک فرو رفتیم ، فریاد میزدم کمک ، کمک ، …. از خواب بیدار شدم …
  تعبیر چیست ؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به خاک مربوط نباشد و به تعبیر خواب ماشین بازگردد و از این رو باید بدانید که ممکن است به این تعبیر باشد که در مسیر زندگیتان مشکلی پیش بیاید که نشان از ایراد و اشکالی در مسیرتان باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. فاطمه

  سلام، من خواب دیدم که پدرم را گم کرده ام، و دنبال او هستم، و یک مشت خاک به دست دارم، در خواب سرگردان بودم وبه دنبال پدر، میخواستم بدانم چطور مرده، والان کجاست.
  تعبیرش چی میشه.
  با تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شما می تواند به این معنا باشد که باید به واسطه ی چیزی که مربوط به پدرتان است و باید به دنبال ان بروید خیری به شما رسید که بسیار خوب است و از این رو خوابی خیر دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. علیرضا

  با سلام، من در جایی بودیم که شبیه معدن بود، گروهی داشتیم یه تپه خاک زرد که مثل طلا بود جمع میکردیم، اما یک نفر مخصوص داشت خاک زرد جمع اوری میکرد، بعد از اون ور تپه پدرم با یه ماشین سفید که انگار تازه خریده بود از دل اون تپه بدون هیچ مشگلی اومد پیش ما، این میتونه چه معنی داشته باشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب خاک زرد بسیار خیر است و می تواند به این معنا باشد که خیری به شما می رسد و بسیار برای شما و ایشان خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 9. مریم

  سلام دختری ۲۴ ساله هستم و قبلا در محلی کار میکردم .خواب دیدم در محل کار سابقم ک اخراج شدم رفتم و تمام وسیله ها خاک گرفته بود و من دست بر روی میز کشیدم و دستم خاکی شد وگلدان هایی موقع کار قبلا من کاشته بودم رو داخل گلدان های یکم بزرگترگذاشته بودن و گیاه داخل انها زرد و ضعیف شده بودندو انجا تاریک بود و ۲خانم دیگه علاوه بر من اونجا بودن ک در خواب فکر میکردم یکیشون بارداره و ب خاطر اون خانم من تخمه و برنک و شکلات که خودم میخواستم بخورم ظرفی پرکردم و برای اوهم بردم و اون هارو خودم خریده بودم و در داخل قفسه ای گذاشته بودم و حس میکردم با اینکه دفتر مدیر سابقم است ولی انگار دفتر خودم است و من پشت میز نشسته بودم و اون ۲نفر بابت کاری ب من مراجعه کرده بودند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای شما ممکن است به این معنا باشد که در اینده باید در مسیر شغلی خود بسیار تلاش کنید تا به ان چه که در گذشته جا گذاشته اید و برسید و از این رو می تواند برای شما خوابی خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 10. Nila

  سلام من تازه مادر بزرگم فوت شده توحواب میدیم که داشت بهم میگفت بوی خاک اذیتم میکنه. دستگاه اکسیژن بهش وثل بود و وقتی ازش پرسیدم به خاطره چیه میگفت بوی بد خاک اذیتم میکنه نمی تونم نفس بکشم برا همینه.
  تعبیرش چی میتونه باشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای ایشان می تواند به این معنا باشد که ممکن است حال ایشان خیر نباشد و باید برای ایشان خیراتی بدهید که به سلامت به ایشان برسد.
   سربلند و پیروز باشید

 11. نیلوفر

  باسلام
  خواهرم در خواب من را دیده که چند سال بعد از یک کشوری نزد من میاید و من دستانم را پر از خاک میکنم و میگویم ببین خواهرم چیزی جزء این خاک برام نمونده ..و نمیداند که در کدام سال و چه وقت است و از هرکسی میپرسد که بگوید در چه سالی قرار داریم کسی جوابش را نمیدهد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای ایشان ممکن است به این معنا باشد که در ذهن خود می پندارند که در اینده از شما پیشی می گیرند و به همین دلیل نگران شما هم بوده اند که این گونه خوابی دیده اند.
   سربلند و پیروز باشید

 12. سمانه

  سلام خسته نباشید…من امروزصبح خواب دیدم یه جایی هستم که پرازخاکه طوری که روی هم بعضی جاهاانباشته بود ومن خاک هاروکنارجمع وجورمیکردم که برای خودم راه درست کنم واین کارروبه اسونی انجام میدادم بعضی جاهاجاده خاکیه کامیون هابودکه ازاونجارفت وامدداشتن …کلاتابیدارشم روی خاک هاقدم میزدم وهرطرفم روکه نگاه میکردم خاک بودوخاک …خاک هایی که خیلی حسه خوبی بهم میدادن ..

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر اینخواب امده است که به معنای پول می تواند باشد و از این رو در تعبیر این خواب باید بدانیدکه نشان از ان دارد که در اینده ای نه چندان دور ممکن است در جایگاهیی قرار بگیرید که فراهم اوردن پول و رزق حلال برای شما بسیار اسان باشد و از این رو باید قدر ان موقعیت را بدانید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. shima7279

  سلام من خواب دیدم توی ی شهر دیگه بودم قراربود با هواپیما بیایم شهر خودمون ک تو ماشین بودیم ی موشک از بالای سرمون رد شد باارس ب فرودگاه رفتیم و رسیدیم وقتی وارد شهر شدیم همه خونه ها خراب شده بودن یکی از اشناهام جلو میاد و میگه نگاه تاثیرش رو خاک رو هنوز داره میسوزونتش

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خیر ندارد و اینکه با ویرانه مواجه شدید نشان بر این دارد ک خودتان چه احساسی در خواب را تجربه کرده اید و ویرانی همانطور در واقعیت خوب نیست در خواب هم همینطور است و حتما صدقه بدهید که رفع بلا شود انشالله.

 14. احمد

  سلام خواب دیدم که یک زمینی بود که چهار طرفش تیر آهن بود و یک مرد پولدار آمد و روی سه چهارم اون زمین خاک ریخت و گفت این سه هکتار زمین تو تفکیک شده

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که تعبیر خواب خاک به معنای همان مال و مکنت است و تعبیر خواب زمین هم به معنای چیزی مشابه با ان است و بدانید که ممکن است این خواب به این تعبیر باشد که شما را در اینده ی نه چندان دور موقعیتی پیش خواهد امد که شخصی به شما پیشنهادی خواهد داد که ممکن است در ازای ان پولی برای شما نصیب شود اما ان چه که در ازای ان می دهید در بلند مدت برای شما بسیار خیر بیشتری دارد.

   از این رو در انتخاب های خود بسیار دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 15. مجید

  خواب دیدم که یک گلدان خاک در دست دارم و گلدان شکست و تمام خاک آن در دهان من رفت طوری که خاک بالا می‌آوردم تعبیر آن چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر دیدن خاک در خواب معمولا خیر است و نیکو .اما برای خواب شما به این شکل میتواند باشد که شما ثروتی و یا ماالی دارید که بشدت نسبت به آن حساسید و این خود سبب آن میشود که این مال همیشه در یک حد ثابت بماند.باید بدانید که از مالتان خیرات دهید و صدقه دهید که پس از آن اگر خدا بخواهد چند برابر خواهد شد.
   سربلندو پیروز باشید

 16. حدیث

  خواب دیدم ک پدرم تبدیل به خاک شده و من سعی دارم ک خاکش پراکنده نشه تا دوباره تبدیل به ادم شه و در طول خواب دائما دنبال همین بودن چون مقداری از خاکشو ی نفر دزدیده بود

 17. منصور

  سلام من .من تو خواب دیدم رفتم قبرستان از انجا خاک برمیدارم برای تمیر ببرم خانه لطفا تعبیر ش را برام بگید

 18. مجید

  من خواب دیدم گچ و خاک مخلوط کردن توگونی پر کردن حدودا۲۰تاگونی پرازگچ خاک بود که تو مغازه توده بودن

 19. تعبیر خواب

  سلام خواب دیدم ک خاک زیادی بر سر من و دو تا داداشم میریزد خاکش خیلی زیاد بود همراه با صدایی ترسناک تعبیرش چی میشه خیلی میترسم

 20. میثم

  خواب دیدم از یه گذری رد میشوم که یک طرف انرا کنده اند مانند جوب, وسط مسیر راه را بسته بودند مجبور به برگشت شدم که در برگشت خاک زیر پایم سست بود زیر پایم خالی شد و در جایی که کنده بودند افتادم و تا گردن در خاک فرورفتم. سپس خودم را کشاندم بیرون از خاک و از یک جوان کمک میخواستم که نمیشنید. و از خواب بیدار شدم.

 21. سارا

  با سلام ، خواب دیدم موبایلم گم شده بود و خیلی به دنبال اون گشتم ، حتی اشتباهی یک موبایل دیگه رو هم پیدا کردم و بعد فهمیدم مال من نیست … وقتی خیلی ناامید شده بودم ، موبایل خودم رو پیدا کردم که روی زمین توی خاکها افتاده بود که کثیف و خاکی شده بود و بنظر میومد که کهنه شده … اما بهر حال از اینکه پیدا شد خوشحال شدم
  دلم میخواد زحمت بکشین برام تعبیر کنین …. ممنونم

 22. داریوش

  با تقدیم سلام:
  خواب دیدم که در دکان هستم دختری که برش علاقه دارم میاید و میگوید که من خاک از دکان تو میخرم ، اول متوجه نیستم که در آنجا خاک هم است ولی به عقب خود نگاه میکنم متوجه میشوم که بالای وترین خاک است.

 23. Zahra

  سلام از آسمون خاک بباره تعبیرش چی میشه؟

 24. مریم

  سلام!
  من خواب دیدم با پاهای برهنه راه میروم و پاهایم پر از خاک نرم شده ،تعبیراش چیست ؟
  ممنون

 25. باران

  سلام من خواب دیدم یه مهمون کوچولو برامون اومده که نمیدونم چی بود آدم بود یا چی نمیدونم فقط جنسش مونث بود ، رفتم براش شیر بیارم دیدم یه کتری شیر هست ولی تا دست زدم دیدم توش خاک ریخت دلم نمیومد بریزمش دور میشه بگین چیه ممنونم

 26. فاطمه

  من خواب دیدم در حال خاک کردن ظروف هستم تعبیرش چیه؟ممنون میشم جواب بدید

 27. نازنین

  سلام میشه جواب بدید؟اگه از اسمون خاک بباره تعبیرش چیه

 28. مینا

  من خواب دیدم که مقدار زیادی خاک روی من و دوستم می افتد و خفه ام میکند تفسیرش چیست ؟

  • فاطیما

   سلام وقت بخیر
   خواب دیدم بنایی که از خاک و چوب بود فروریخت و افرادی که بودند هم درون آوار رفتند

نظر خود را بیان کنید