مجله آلامتو

تعبیر خواب دریا

(76 رای, امتیاز میانگین: 3٫34 از 5)

تعبیر دیدن دریا در خواب چیست؟

تعبیر خواب دریا sea

نفایس الفنون نوشته دریا در خواب پادشاه است ولی به نظر من دریا را نباید صرفا پادشاه دانست چون در زمان های مختلف دارندگان قدرت نام های مختلف داشته اند هر صاحب قدرت و شوکتی می تواند در خواب ما به صورت دریا ظاهر شود.

گاهی این صاحب قدرت پادشاه است و گاه رئیس اداره و یا به قول فروید امپراطور و امپراطریس و حتی مدیر کلی مقتدر که بیننده خواب از او رعب دارد و می ترسد و یا به لطف و محبتش امید بسته است.

تمام کسانی که ما نسبت به آن ها ضعف شدید داریم در خواب های ما به صورت پدیده های عظیم جلوه گر می شوند مانند دریا، آسمان، توفان، رعد و برق و یا شیر و پلنگ.

عقیده فروید نیز عینا همین است حال اگر در خواب ببینیم که کنار دریا ایستاده ایم با چنین شخصیتی مجاور می شویم و چنانچه ببینیم از آب دریا می نوشیم متنفع می شویم و سود می بریم.

اگر بیننده خواب ببیند که آب دریا را نوشید به طوری که چیزی باقی نماند به قدرت و شوکت و عظمت می رسد. اگر بیننده خواب ببیند که روی آب دریا راه می رود در کار خطرناکی مداخله می کند که احتمال لغزش و سقوط او می رود ولی موفق می شود.

معبران نوشته اند در ساحل دریا بودن و منظره تلاطم دریار را مشاهده کردن نشانه ای است از بیماری فرزندان.

چنانچه ببینید که از کشتی بیرون می آیید و به ساحل قدم می نهید فرزند بیمار یا عزیز دیگری که بیمار دارید شفا می یابد. اگر خود را در دریا در حال غرق شدن ببینید گرفتار مشکلاتی می شوید. بودن در کشتی در دریای آرام نشان امنیت و آرامش زندگی است.

تعبیر ماهی در دریا

دیدن ماهی در خواب نیکو است بخصوص اگر آبی که ماهی در آن شنا می کند صاف و روشن باشد.

اگر در خواب ببینید جائی در کنار آبگیر یا حوض، رودخانه و یا دریا و استخر ایستاده اید و درون آب ماهیان فراوان می بینید که شنا می کنند بسیار خوب است چرا که خواب شما از آینده ای روشن خبر می دهد ولی شرط این است که آب صاف و زلال باشد چنان چه آبی که ماهیان در آن شنا می کنند تیره و گل آلود باشد نشان آن است که جاه و مقام و پول و مال و منال در دسترس شما قرار می گیرد اما بعد از طی مراحلی بسیار دشوار و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات فراوان و غم و غصه خوردن زیاد.

اگر آب متعفن باشد و در آن ماهی های خوش رنگ و زیبا شنا کنند خوب نیست چرا که خواب شما می گوید چیزهائی بدست می آورید که به رنج و بدبختی و بیماری در برخورد به آن نمی ارزد.

ادامه تعبیر خواب ماهی

تعبیر خواب «دریا» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «دریا» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

16 دیدگاه

 1. سلام.من تو‌ی خواب دیدم که روی آب دریا نشسته ام و داداش و مامانم هم یکطرف دیگر روی اب دریا نشسته اند و همه چی خیلی ارام بود و دریا آبش خیلی خیلی زُلال بود و پر از ماهی های یک رنگ بود ما ۳تا با ارامش کامل باهم حرف میزدیم که من رفتم پیش مامانم و خواستم اذیتش کنم یهو رفت زیر اب اما زود کشیدمش بالا و هیچیش نشد و بعد از خواب بیدارشدم درضمن اون دریا دریچه هایی مثل استخر داشت که ازشون اب میومد بیرون اما دریا بود و پر از ماهی و توی خواب هم در نظر ما اون دریا بود.میشه تعبیرش رو بگید؟؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب دریا خود به معنای نشانه ای از اینده است و اینکه در خواب شما در اب دریا هم ماهی هایی فراوان درابی زلال بوده اند نشان دهنده و نوید بخش اخبار و زندگی نیک برای شما است و باید بدانید که اینکه مادرتان در این اب رفته اند به این معنا میتواند باشد که ایشان به واسطه ی شما میتوانند از هر امر خطایی که در گذشتیشان انجام داده اند پاک شوند و به همراه شما در این اینده ی خوب که نویدش را دیده اید زندگی خوبی داشته اند.
   غسل ارتماسی در اب زلال نشانه ی پاک و صاف شدن است.
   سربلند و پیروز باشید

 2. سحر نوبهاريان در

  اگر در خواب ببينيم كه اسمان تبديل به دريا سياه شده در بالاي سر به چه معناست

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر این خواب بسیار زیباست .دریا در خواب ملک و پادشاهی است و اینکه دیده اید آسمان به دریا بدل شده است تعبیری نیک دارد که توضیح خواهم داد.
   تعبیر این خواب اگر بخواهیم آن را رویایی صادقه در نظر بگیریم به این شکل است که آسمان هر رنگی به جز قرمز باشد به معنای سهولت در تمام زندگی شماست زیرا دریا نمادی از تمامیت زندگی دارد و شما در خواب این را دیده اید پس تعبیر خواب شما به معنای زندگی پر از نیکی برای شماست به شرطی که تلاش لازم برای ان را به عمل اورید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. خواب دیدم در جایی کسی مرا به خانه اش برد و خانه عجیبی بود قسمتی از آن حالت حوضچه مانند بود آب در خانه بود و گفت این خلیج فارس است مات و مبهوت باور نکردم و به بیرون خانه دویدم در پی خلیج واقعی و ناگهان دریای واقعی را دیدم آنقدر با عظمت و زیبا بود با آبهای سرمه ای رنگ که هرگز فراموش نمیکنم. بعدها در اینترنت به دنبال تصویری از خلیج فارس گشتم که شبیه خوابم بود.خواهش میکنم بفرمایید تعبیر خوابم چیست؟

 4. مرتضی در

  در کلبه ای زیبا در ساحل کشتی های باربری ساکن را نگاه میکردم و لذت میبردم ، که ناگهان از زیر آب چندین کشتی دیگر با بار روی آب ظاهر شدند که صحنه برایم ترسناک نبود ؛ بلکه جالب بود ، تا اینکه در لحظه ای احساس کردم ؛ یکی از آنها در چند قدمی من دیده می شود ، اما از آب بیرون نیامد ؛ و من از صندلی برخاستم و بر روی چهارپایه ای بلندتر این صحنه ها را می دیدم ( دریا اصلا طوفانی نبود )

 5. حسینی در

  سلام ، من خواب دیدم که پسرم روی اسکی دراز کشیده و قصد داره با کمک یه مردی که ظاهرا مربیشه بره زیر آب دریایی که روش پر برف و یخ هست. من هرچی مخالفت کردم گوش نکرد و دیدم که با چه مهارتی روی اسکیتش دراز کشیده و چشماشو بسته خودشو سر داد زیر آبهای پر یخ(قسمت صورت بخصوص بینی درشت به چشمم اومد) و انگار قرار بود با بغل کردن دلفینی یا حیونه مشابهی به سطح آب برگرده و من علی رغم ایمان قلبیم به تواناییش خیلی ضجه میزدم و از مربیش که ظاهرا بی تفاوت بود خواهش میکردم بره دنبالش مبادا غرق بشه، دور ساحل هم پر آدم بود.لطفا تعبیرشو بفرمایید.متشکرم.

 6. من خواب دیدم با عشق سابقم تو کشتی تو یه دریای راکد هستیم و اون دوباره منو تنها گذاشت و بعد مدتی اومد و دریا صاحب موج شد و کشتی راه افتاد

 7. خواب دیدم،در کنار دریا به همرا همسرم و دخترم ایستاده و آنها وارد آب شدن و من در ماشین نشستم یکدفعه دیدم آسمان سیاه شد از پرندگان مهاجر که خیلی زیاد بودن و حمله کردن به دریا برای خوردن ماهی وتمام کسانی که در آب بودن رو خوردن و چشمهاشون رو در میاوردن همسر و دخترم هم تکه تکه کردن ولی سر دخترم رو نخوردن و پرت کردن سمت ماشین من فقط جیع میزدم ولی کاری نمیتونستم بکنم به ماشین حمله کردن و من حرکت کردم سر دخترم رو بردم پیش خانوادم که رسیدم غش کردم.

 8. من خواب میبینه که عشقم داخل دریا است من خودم که میبینمش پیشش خودرا در دریا میندازم دریا هم تیز است

 9. سلام

  من خواب دیدم تو ی شهری چند تا از مرده ها رو تو دریا با کفن خوابونده بودن که ساق پاهاشون معلوم بود انگار اصلا بدنشون خراب نشده

  امکانش هست تعبیرشو بهم بگین ؟

 10. سلام من اکثر موارد خواب میبینم ،روبروی دریا ایستاده ام و موج های دریا به سمت ما می‌آیند و داخل منزل میشوند ،ولی ما مانع ورود آنها میشویم ،ممنون میشویم تعبیر آن را بگویید

 11. همیشه تو خواب میبینم که یه موج سنگین به طرفم میاد منم ازش فرار میکنم…نمیدونم چرا همیشه میبینم .تر و خدا بگین معنیش چیه؟

نظر خود را بیان کنید