مجله آلامتو

تعبیر خواب شنا کردن

(34 رای, امتیاز میانگین: 3٫44 از 5)

تعبیر دیدن شنا کردن در خواب چیست؟

شنا کردن swimming

در خواب شناکردن، دلیل معیشت بود به حیلت. اگر بیند که به وقت شنا کردن در آب صاف غرق شد، دلیل که در عز دنیا غرق گردد.

ابراهیم کرمانی گوید: اگر بیند که دردریا شنا کرد و به کنار نتوانست آمد، دلیل که در بند بماند. اگر بیند که در آب بِمُرد، دلیل که در دست خصمان هلاک گردد.

جابرمغربی گوید: اگر بیند که در آب غرق شده و بمرد، دلیل که در شغل دنیا غرق گردد. اگر بیند که از دریا به شنا کردن بیرون آمد و جامه بپوشید، دلیل است که از شغل پادشاه خلاص گردد. اگر به خلاف این بیند، دلیل است در کار دنیا بماند، یعنی در کار پادشاه.

شیرجه‌ زدن‌ در خواب ‌ نشان‌ دهنده‌ آن‌ است‌ که‌شما در تلاشید تا به‌ کنه‌ و عمق‌ یک‌ موقعیت‌ موجوددر زندگی‌تان‌ پی‌ ببرید. آب‌ نشانگر ضمیر ناخودآگاه‌است‌. بنابراین‌ می‌توان‌ این‌ خواب ‌ را به‌ این‌ شکل‌ تعبیر کرد که‌ شما در حال‌ کند و کاو درون‌ ضمیرناخودآگاهتان‌ هستید. فروید معتقد بود که‌ شیرجه‌زدن‌ در خواب ‌ می‌تواند معنی‌ جسمانی‌ داشته‌ ونشان‌ دهنده‌ جنبه‌های‌ معاشرتی‌ انسان‌ باشد.

لوک اویتنهاو می گوید:

 • شنا کردن: زندگی بی دغدغه
 • در آبهای کدر: مانع
 • غرق شدن یا فرو رفتن در آب: بدبختی
 • شنا کردن در آبهای با جریان تند: کاری جسورانه
 • تماشای شناگران: تحقق یافتن آرزوها

کسی که در آب زلال شنا میکند سمبل غسل تعمید و مبرا شدن از ناپاکیها استفاده میکند که نشانگر باروری روحی کامل است و بدان معناست که فرد پس از یک دوره پاکسازی آمادگی لازمه را جهت باروری کسب کرده است. او با یک فکر روشن که از تمامی ناپاکیها شسته شده است از خواب برخواهد خاست.

تعبیر خواب استخر

استخر تجسمی است از خواستها و نفسانیات که بیشتر جنبه بزرگی طلبی دارند.

استخر به تنهایی چیزی را در خواب بازگو نمی کند مگر آبی که درون آن هست و برای روشن شدن این نکته باید به کلمه آب مراجعه کنید چون صافی و صفا و روشنی یا کدورت و تیرگی آب درون استخر بازگوینده خوابی است که شما دیده اید.

اگر در خواب استخری خالی دیدید که به شما تعلق داشت و در خانه خودتان بود گویای این است که در آینده با بیهودگی یک کار انجام شده روبه رو می شوید.

اگر ببینید که خودتان را در آب استخر یا حوض می شویید که این عمل را به نیت پاک شدن بدن انجام می دهید از آلودگی پاک می شوید و به نوشته ابن سیرین از گناهی توبه می کنید.

چنانچه ببینید که در استخری با آب صاف و روشن شنا می کنید عمری با نشاط در پیش دارید و کامروا می شوید ولی اگر آب کدر و تاریک بود غمی و اندوهی سر راه شما قرار می گیرد.

آب عفن و بد بود بیماری است. اگر کنار استخر سبزه روییده و باغچه ای پر از گل وجود داشت کاری می کنید که سود آن عاید دیگران می شود.

همچنین بخوانید: زیباترین استخر دنیا

تعبیر خواب «شنا کردن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «شنا کردن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

5 دیدگاه

 1. خواب ديدم كه توي خونم استخر دارم، و همه دوستان و حتي افراد غريبه به خونم اومدن و دارن توي استخر شنا ميكنن، براي همه شنا سخت بود و ي گره استخر وايستاده بودن اما من خيلي راحت و شبك توي قسمت عميق شنا ميكردم و از اينكه دوستانم توي خونه من دارن شنا ميكنن افتخار ميكردم و خوشحال بودم. اما اب با اينكه تميز بود كدر بود.
  تعبيرش چي ميشه ؟؟

 2. خواب ديدم در رود خانه اي كه اب زلال دارد شنا ميكنم و موج هاي اب بزرگي مياد در كنارم و وسط اين موج ها به راحتي شنا ميكنم دو طرف رود خانه ديده ميشود و مستقيم كه نگاه ميكنم انتهاي اب اصلا ديده نميشود

 3. سلام.خواب دیدم کسی که دوسش دارم توویه استخر با اب زلال داره شنا میکنه و منم ناخوداگاه میوفتم با لباس توو اب بدونه اینکه شنا کردن بلد باشم راحت شنا کردم . بعد میام از اب بیرون و میرم که لباسمو عوض کنم

 4. فرشته در

  خواب دیدم در استخری مختلط به صورت لخت که فقط تاپ و لباس زیر تنم بود در بغل نامزدم نشسته ام و در آب مجودات لیز و کوچیکی هستن و چن تا از مردای فامیل هم تو استخر کنار ما بودن باهم حرف میزدیم.من شنا بلد نیستم ولی خیلی خوب شنا میکردم روی آب انگار که چیزی دنبالم کرده بود شبیه تمساح ولی بعدن دیدم که اون تمساح ها بالن و پلاستیکی هستن.بعدش که از استخر بیرون اومدیم دو سه تا از فامیلامون جلو استخر داشتن بدگوییمو میکردن که خاک تو سرش چطور اونطوری بین اونا نشسته بود.خواهش میکنم تعبیر خوابمو بگین هر چه زود تر

 5. زلیخا حسینی در

  در رودخانه ای با آب بسیار روان و زلال و شیرین شنا می کردم که مار بزرگی که انتهاش معلوم نبود به سمت من شنا میکرد و من هم به طرف مار شنا میکردم مار که به کن رسید دهانش رو باز کرد و سرشو چرخاند و به شناس ادامه داد من هم بدون ترس شنام ادامه دادم
  البته دهان مار دندانی نبود

نظر خود را بیان کنید