طرز تهیه خوراک تن ماهی با قارچ و گوجه

خوراک تن ماهی یکی از خوشمزه ترین و در عین حال سریع ترین خوراک هایی است که شما می توانید آن را به عنوان یک وعده غذایی سالم و سبک تهیه و میل کنید. نکته ای که در تهیه این خوراک باید رعایت کنید آن است که تفت دادن کنسرو تن ماهی به تنهایی در تهیه این خوراک کافی نیست زیرا که تفت دادن تن ماهی باعث از بین بردن سموم کنسرو نمی شود و باید قبل از استفاده حتماً بیست دقیقه آن را در آب جوش قرار دهید و بعد آن را برای تهیه خوراک استفاده کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه خوراک تن ماهی با قارچ و گوجه را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه خوراک تن ماهی با قارچ

 • کنسرو تن ماهی 2 عدد
 • گوجه فرنگی بزرگ 2 عدد
 • رب گوجه فرنگی 1ق غذا خوری
 • فلفل دلمه ای بزرگ 1 عدد
 • پیاز بزرگ 1 عدد
 • قارچ 5 عدد
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه و پودر دارچین به مقدار لازم
 • روغن 1 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه خوراک بادمجان ساده و لذیذ با گوشت چرخ کرده، گوجه و قارچ

طرز تهیه خوراک تن ماهی با قارچ و گوجه

مرحله اول: آماده سازی کنسرو تن ماهی

ابتدا قابلمه ای را برداشته و مقداری درون آن آب بریزید و آن را روی شعله گاز قرار دهید تا به مدت بیست دقیقه تا نیم ساعت کنسرو ها درون آب جوش به خوبی بجوشند و آماده مصرف شوند.

مرحله دوم: آماده سازی سبزیجات

گوجه فرنگی ها و پیاز را به همراه فلفل دلمه ای و قارچ ها به خوبی با آب سرد بشویید سپس پوست پیاز را به همراه پوست گوجه فرنگی ها بگیرید. پس از آن پیاز را به شکل نگینی و ریز و یکدست خرد کنید و گوشت گوجه فرنگی ها را هم به شکل نگینی برش دهید و خرد کنید سپس قارچ ها را به شکل ورقه ای و فلفل دلمه ای را هم به شکل نگینی و ریز و یکدست مانند پیاز خرد کنید و کنار بگذارید.

مرحله سوم: آماده سازی پیاز

ماهیتابه ای را برداشته و یک قاشق روغن به آن اضافه کنید و آن را روی شعله گاز قرار دهید تا کمی روغن گرم شود سپس پیازی که نگینی خرد کرده بودید را به آن اضافه کنید و کمی آن را تفت دهید تا پیاز کمی شفاف و سبک شود سپس به آن مقداری زردچوبه اضافه کنید و آن را نیز با پیاز تفت دهید تا به خوبی طلایی شود.

مرحله چهارم: اضافه کردن تن ماهی به همراه ادویه ها

تن ماهی هایی که از قبل جوشانده بودید را به همراه مقداری از روغن آن ها به پیاز ها اضافه کنید تا تن ماهی ها با روغن خودشان کمی با پیاز تفت بخورند. دقت داشته باشید که اگر همه روغن تن ها را به ماهیتابه اضافه کنید ممکن است خوراک شما کمی چرب شود پس بهتر است روغن یکی و نصفی از تن ها را به ماهیتابه اضافه کنید و سپس آن ها را با پیاز به خوبی مخلوط کنید تا تن ماهی ها درون ماهیتابه باز شده و با پیاز یکدست شوند سپس کمی که گذشت به آن ها مقداری فلفل سیاه و پودر دارچین و مقدار خیلی کمی نمک اضافه کنید و آن ها را با یکدیگر مخلوط کنید و هم بزنید تا ادویه ها در همه جای خوراک پخش شوند.

مرحله پنجم: اضافه کردن گوجه به همراه رب و فلفل دلمه ای

گوجه فرنگی های نگینی شده را به تن ها اضافه کنید و زمان دهید تا گوجه ها درون ماهیتابه با حرارت کمی باز و له شوند سپس رب را نیز به آن ها اضافه کنید و کمی با روغن تفت دهید تا خامی رب گرفته شود سپس به آن ها فلفل دلمه ای خرد شده را هم اضافه کنید و مجدد مقداری آن ها را با یکدیگر هم بزنید و 5 دقیقه درب ماهیتابه را بگذارید تا رب به خوبی به خورد مواد برود و فلفل دلمه ها نیز کمی پخته شوند.

مرحله ششم: اضافه کردن قارچ و پخت نهایی خوراک تن ماهی

در آخر نیز پس از گذشت 5 دقیقه درب ماهیتابه را برداشته و قارچ های اسلایس شده را به آن ها اضافه کنید و 5 دقیقه دیگر نیز به قارچ ها زمان دهید تا با مواد مقداری تفت بخورند فقط به اندازه ای که کمی خامی قارچ ها گرفته شود ولی همچنان زنده باشند و بعد خوراک را از روی حرارت بردارید. پس از آن خوراک تن ماهی با قارچ و گوجه شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه خوراک سیب زمینی با گوشت چرخ کرده، قارچ و گوجه

طرز تهیه خوراک تن ماهی با قارچ


نکات کلیدی در تهیه خوراک تن ماهی خوشمزه با قارچ

 1. در تهیه این خوراک به دلیل روغن خود کنسرو، از مقدار زیادی روغن استفاده نکنید تا خوراک شما خیلی چرب نشود.
 2. با توجه به نوع و مزه تن ماهی که انتخاب می کنید نمک را به آن اضافه کنید اگر تن ماهی که استفاده می کنید شور است اصلاً به آن نمک اضافه نکنید.
 3. دقت داشته باشید پودر دارچین را برای گرفتن سردی تن ماهی به آن اضافه می کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه خوراک مرغ و سیب زمینی سرخ کرده مجلسی و آسان با قارچ

♨ نکات مهم «طرز تهیه خوراک تن ماهی خوشمزه با قارچ و گوجه لذیذ و آسان»

در تهیه این خوراک به دلیل روغن خود کنسرو از مقدار زیادی روغن استفاده نکنید تا خوراک شما خیلی چرب نشود.


نظر خود را بیان کنید