طرز تهیه خوراک بادمجان با گوشت چرخ کرده

خوراک بادمجان یکی از انواع غذا های بسیار خوشمزه و راحت ایرانی است که می تواند به عنوان یک گزینه عالی برای روز های  باشد که شما زمان کافی برای تهیه غذا ندارید و می توانید این غذای خوشمزه را به عنوان غذای اصلی که بسیار هم مقوی بوده تهیه کرده و با نان و یا برنج میل کنید. همچنین برای تهیه این خوراک لذیذ می توانید مطابق با سلیقه خود از انواع گوشت و یا مرغ نیز استفاده کنید و یا حتی در صورت تمایل می توانید این خوراک خوشمزه را بدون استفاده از هیچ نوع گوشتی و به عنوان یک نوع غذای گیاهی و سالم که بسیار هم خوشمزه است تهیه کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه خوراک بادمجان با گوشت چرخ کرده، گوجه و قارچ را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه خوراک بادمجان ساده

 • بادمجان 6 عدد متوسط قلمی
 • گوجه فرنگی 3 عدد بزرگ
 • رب گوجه فرنگی 1 ق غذا خوری سر پر
 • گوشت چرخ کرده 200 گرم
 • سیر 2 عدد
 • پیاز 1 عدد
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
 • فلفل دلمه ای 1 عدد بزرگ
 • جعفری خرد شده 2 ق غذا خوری
 • پاپریکا به مقدار لازم
 • قارچ 5 عدد
 • روغن مایع به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه خوراک سیب زمینی با گوشت چرخ کرده، قارچ و گوجه

طرز تهیه خوراک بادمجان با گوشت چرخ کرده، گوجه و قارچ

مرحله اول: آماده سازی بادمجان ها

ابتدا تمامی بادمجان ها را با آب سرد شسته و پوست آن ها را کاملاً بگیرید و آن ها را به شکل نگینی و یکدست خرد کنید سپس ماهیتابه ای برداشته و داخل آن مقداری روغن بریزید و زمان دهید تا مقداری روغن گرم و آماده شود سپس بادمجان ها را داخل روغن بریزید بعد به آن ها مقداری نمک اضافه کنید و آن ها را کاملاً سرخ و طلایی کنید و بعد آن ها را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

مرحله دوم: آماده سازی گوشت

پیاز و سیر ها را نیز با آب شسته و پوست آن ها را بگیرید سپس پیاز را به شکل نگینی شده و یکدست خرد کنید و سیر ها را نیز به شکل ریز و ساطوری شده خرد کرده و ماهیتابه ای جداگانه ای برداشته و داخل آن هم مقداری روغن بریزید و روی شعله گاز قرار دهید و بعد از گرم شدن روغن، پیاز را داخل ماهیتابه بریزید و زمان دهید تا پیاز مقداری طلایی و سبک شود و بعد به آن زردچوبه و سیر را نیز اضافه کنید و با یکدیگر آن ها را مجدد چند دقیقه ای تفت دهید سپس به آن ها گوشت چرخ کرده را هم اضافه کرده و آن را نیز با سیر و پیاز تفت دهید و زمان دهید تا گوشت مقداری تغییر رنگ دهد و تفت داده شود و بعد به آن ها مقدار کمی نمک و فلفل سیاه و پاپریکا به همراه رب گوجه فرنگی اضافه کنید و کمی آن ها را تفت دهید تا هم خامی رب مقداری گرفته شود و هم رنگ رب باز شود و بعد آن را با مواد ترکیب کنید و هم بزنید تا با یکدیگر ترکیب و مزه دار شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن قارچ، فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی

قارچ ها و فلفل دلمه ای را نیز با آب شسته و بعد قارچ را به شکل ورقه ای خرد کنید و فلفل دلمه را هم به شکل نگینی و ریز و یکدست خرد کنید سپس آن ها را به مواد گوشتی خود داخل ماهیتابه اضافه کرده و مقداری آن ها را نیز با مواد تفت دهید و در این فاصله گوجه فرنگی ها را هم با آب بشویید و آن ها را چند برش دهید و پوست آن ها را جدا کنید و داخل مخلوط کن بریزید و به خوبی آن ها را با یکدیگر میکس و پوره کنید و بعد به مواد گوشتی خود اضافه کنید و زمان دهید تا آب گوجه ها مقداری گرفته شود و به خورد مواد شما برود.

مرحله چهارم: آماده سازی نهایی خوراک بادمجان با گوشت

بادمجان های سرخ شده را از روغن تا حد ممکن جدا کرده و سپس به مواد گوشتی اضافه کنید و خوب با مواد ترکیب کنید و در آخر جعفری خرد شده را هم به مواد اضافه کنید و در حد 5 الی 10 دقیقه با مواد با شعله ملایم تفت دهید و بعد از جا افتادن خوراک آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید و بعد از آن هم خوراک بادمجان با گوشت چرخ کرده شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه خوراک کدو سبز با سیب زمینی، قارچ و مرغ مرحله به مرحله

طرز تهیه خوراک بادمجان یا قارچ و گوجه


نکات کلیدی در تهیه خوراک بادمجان با گوجه، قارچ و گوشت چرخ کرده

 1. در صورت منع مصرف گوشت می توانید برای تهیه این غذا گوشت را حذف کرده و مرغ را جایگزین آن کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید از سبزیجات دیگری مانند سیب زمینی هم داخل خوراک خود استفاده کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید برای سالم تر بودن خوراک خود بادمجان ها را به شکل کبابی شده و یا گریل شده هم تهیه کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه خوراک مرغ و سیب زمینی سرخ کرده مجلسی و آسان با قارچ

♨ نکات مهم «طرز تهیه خوراک بادمجان ساده و لذیذ با گوشت چرخ کرده، گوجه و قارچ»

در صورت تمایل می توانید برای سالم تر بودن خوراک خود بادمجان ها را به شکل کبابی شده و یا گریل شده هم تهیه کنید.


نظر خود را بیان کنید