طرز تهیه کتلت تن ماهی

کتلت تن ماهی یکی از راحت ترین و خوشمزه ترین انواع غذا های دریایی است که بسیار ساده بوده و می توان آن را در کمترین زمان ممکن و با مواد اولیه قابل دسترس تهیه کرد. این کتلت خوشمزه را برخی با نان و برخی دیگر آن را با انواع برنج هایی مانند برنج ساده، سبزی پلو و یا حتی شوید پلو سرو و میل می کنند. با توجه به اینکه ماهی مورد استفاده در این کتلت خوشمزه کنسرو تن ماهی است می توان آن را به عنوان یکی از انواع کتلت های ماهی دانست که با ذائقه و سلیقه عموم مردم سازگارتر می باشد. کتلت تن ماهی همچنین می تواند یک پیشنهاد خوب و عالی برای زمانی باشد که شما وقت و زمان کافی برای تهیه غذا ندارید و می توانید این کتلت لذیذ را به راحتی در منزل تهیه و میل کنید. امروز در آلامتو کتلت تن ماهی با سیب زمینی خام ساده و لذیذ را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کتلت تن ماهی

 • کنسرو تن ماهی 2 عدد
 • جعفری تازه 1 دسته کوچک
 • سیب زمینی 2 عدد
 • پودر سوخاری به مقدار لازم
 • تخم مرغ 1 عدد
 • نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
 • ادویه کاری و زیره به مقدار لازم
 • روغن سرخ کردنی به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه کتلت سیب زمینی آب پز خوشمزه و ساده بدون گوشت با پیاز

طرز تهیه کتلت تن ماهی با سیب زمینی مرحله به مرحله

مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی با جعفری تازه

ابتدا سیب زمینی و جعفری ها را با آب سرد بشویید و سپس پوست سیب زمینی ها را بگیرید و جعفری ها را نیز پاک کنید و بعد سیب زمینی را با تیغه ریز رنده کنید و جعفری ها را هم به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید و ظرفی را برداشته و داخل آن سیب زمینی رنده شده و جعفری ساطوری شده را بریزید و آن ها را کنار بگذارید.

مرحله دوم: آماده سازی تن ماهی ها

برای آماده سازی تن ماهی ها قابلمه ای را برداشته و داخل آن مقداری آب بریزید و تن ماهی ها را داخل قابلمه قرار دهید و آن را روی حرارت گاز قرار دهید و زمان دهید تا آب شروع به جوشیدن کند و بعد از جوشیدن آب به آن ها 20 دقیقه ای زمان دهید تا در این مدت تن ماهی ها آماده شوند و بعد آن ها را از قابلمه خارج کنید و بعد از سرد شدن درب آن ها را باز کرده و سپس آبکش برداشته و زیر آن کاسه ای قرار دهید و بعد تن ماهی ها را داخل آبکش بریزید و روغن آن ها را از گوشت ماهی ها جدا کنید و گوشت تن ماهی ها را داخل ظرف سیب زمینی و جعفری ها بریزید.

مرحله سوم: اضافه کردن تخم مرغ و ادویه ها

بعد از اضافه کردن تن ماهی ها تخم مرغ را نیز داخل ظرف بشکنید و سپس به آن مقداری نمک و فلفل سیاه را نیز به همراه مقداری ادویه کاری و زیره اضافه کنید و خوب مواد را با یکدیگر هم بزنید تا کاملاً ترکیب و مخلوط شوند.

مرحله چهارم: آماده سازی نهایی کتلت تن ماهی

بعد از آماده شدن مایه کتلت مقداری از مواد را برداشته و سپس آن را کمی کف دست شکل و فرم دهید و بعد از شکل و فرم دادن کتلت ها آن ها را داخل پودر سوخاری بغلتانید و سطح تمامی آن ها را با پودر سوخاری بپوشانید و بعد آن ها را داخل ظرف درب بسته قرار دهید و نیم ساعتی آن ها را داخل یخچال قرار دهید تا کتلت ها در این مدت استراحت کنند. بعد از آماده شدن کتلت ها ماهیتابه ای را برداشته و سپس داخل آن مقداری روغن مایع بریزید و آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید تا روغن گرم و آماده شود و بعد کتلت هایی که آماده کرده اید را داخل روغن داغ با حرارت و شعله ملایم و کم قرار دهید و زمان دهید تا دو طرف کتلت ها در این مدت سرخ و طلایی شوند و بعد از آن هم کتلت تن ماهی خوشمزه شما آماده سرو هستند میل کنید و از خوردن آن ها نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کتلت گوشت و سیب زمینی خام ترد و خوشمزه

طرز تهیه کتلت تن ماهی با سیب زمینی


نکات کلیدی در تهیه کتلت تن ماهی با سیب زمینی

 1. اگر تن ماهی که برای تهیه این کتلت خوشمزه استفاده می کنید طعم شوری داشته باشد باید هنگام اضافه کردن نمک به مواد این کتلت دقت کنید تا طعم و مزه آن شور نشود.
 2. سوخاری کردن این کتلت اختیاری بوده و در صورت تمایل می توانید آن را به شکل ساده هم تهیه کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید از مقداری پیازچه و یا سیر ساطوری شده نیز داخل مواد این کتلت خوشمزه استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کتلت مرغ چرخ کرده خام ساده با سیب زمینی و آرد سوخاری

♨ نکات مهم «طرز تهیه کتلت تن ماهی با سیب زمینی خام ساده و لذیذ مرحله به مرحله»

اگر تن ماهی که برای تهیه این کتلت خوشمزه استفاده می کنید طعم شوری داشته باشد باید هنگام اضافه کردن نمک به مواد این کتلت دقت کنید تا طعم و مزه آن شور نشود.


نظر خود را بیان کنید