طرز تهیه کتلت مرغ

کتلت مرغ یکی از انواع غذا های بسیار ساده و خوشمزه ای است که آن را می توانید هم به عنوان شام با نان و هم به عنوان نهار با برنج میل کنید. این غذا در عین خوشمزگی بسیار ساده و راحت نیز تهیه می شود و می توان آن را با مواد بسیار ساده و قابل دسترسی در مدت زمان کوتاهی تهیه کنید. کتلت مرغ دارای دستور های پخت متنوعی نیز بوده است و هر کسی آن را با روش مخصوص به خود تهیه می کند برای مثال برخی برای تهیه این غذا از سیب زمینی پخته شده و برخی از سیب زمینی خام استفاده می کنند که این موارد کاملاً سلیقه ای بوده و هر کسی مطابق با سلیقه خود عمل می کند. امروز در آلامتو طرز تهیه کتلت مرغ با مرغ چرخ کرده خام با سیب زمینی و آرد سوخاری را مرحله به مرحله به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کتلت مرغ ساده

 • ران مرغ بدون استخوان 500 گرم
 • پیاز 1 عدد بزرگ
 • سیب زمینی 2 عدد متوسط
 • آرد سوخاری 3 ق غذا خوری
 • تخم مرغ 2 عدد
 • جعفری تازه 100 گرم
 • نمک و فلفل سیاه و فلفل قرمز و زردچوبه به مقدار لازم
 • زعفران دم کرده 3 ق غذا خوری
 • ادویه کاری و پاپریکا و پودر سیر به مقدار لازم
 • روغن مایع به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکوی مرغ مجلسی با سیب زمینی و زرشک مرحله به مرحله

طرز تهیه کتلت مرغ چرخ کرده خام با سیب زمینی و آرد سوخاری

مرحله اول: آماده سازی مرغ ها

ابتدا مرغ ها را به خوبی با آب سرد بشویید و بعد آن ها را به شکل نواری و نازک با چاقو برش دهید و سپس برش های نواری شده و نازک مرغ را درون چرخ گوشت بریزید و خوب آن ها را چرخ کنید تا به خوبی مرغ ها چرخ و له شوند. دقت داشته باشید در صورت دسترسی نداشتن به چرخ گوشت می توانید از غذاساز نیز استفاده کنید و مرغ را به خوبی درون غذاساز میکس کنید و بعد آن را درون ظرف نسبتاً بزرگی بریزید.

مرحله دوم: آماده سازی پیاز و سیب زمینی ها

پیاز و سیب زمینی ها را هم با آب سرد شسته و به طور کامل پوست بگیرید سپس آن ها را با تیغه ریز رنده، رنده کنید و بعد پیاز را پس از رنده کردن به طور کامل آب آن را بگیرید و سپس آن را به مرغ چرخ کرده خود اضافه کنید و آن را به خوبی با قاشقی مخلوط کنید تا با مرغ شما ترکیب شود و بعد به آن ها مقداری نمک و فلفل سیاه و زردچوبه و فلفل قرمز را به همراه مقداری ادویه کاری و پاپریکا و پودر سیر اضافه کنید و مجدد ادویه ها را نیز با مواد ترکیب کنید تا خوب مزه دار شوند و در آخرین مرحله آب سیب زمینی رنده شده را هم بگیرید و بعد به مواد اضافه کنید و این بار با دست خود شروع به چنگ زدن و ورز دادن مواد کنید تا مواد مقداری منسجم شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن زعفران و آرد سوخاری

پس از آنکه مواد مقداری منسجم و یکدست شدند اکنون نوبت اضافه کردن زعفران دم کرده است پس آن را نیز به مواد خود اضافه کنید و کمی مجدد با مواد خود ورز دهید تا همه جای مواد به زعفران آغشته شود و بعد آرد سوخاری را در دو مرحله به مواد اضافه کنید و در هر سری با دست خود مجدد مقداری مواد را با یکدیگر ورز دهید.

مرحله چهارم: اضافه کردن تخم مرغ و جعفری

در این مرحله جعفری ها را نیز به خوبی با آب سرد بشویید و بعد به شکل ساطوری شده و ریز آن ها را خرد کنید سپس آن را نیز به همراه تخم مرغ ها به مواد خود اضافه کنید و بعد آن ها را با قاشقی به خوبی هم بزنید تا مایه کتلت شما به خوبی آماده شود.

مرحله پنجم: پخت کتلت ها

در مرحله آخر نیز ماهیتابه ای برداشته و درون آن مقداری روغن بریزید و آن را روی شعله گاز قرار دهید تا مقداری داغ و گرم شود و بعد کمی از مایه کتلت را برداشته و درون ماهیتابه بریزید و حرارت آن را متوسط کنید و بعد به هر تیکه آن درون ماهیتابه با پشت قاشق شکل دهید و بعد از آن هم کتلت مرغ شما آماده سرو است آن را درون ظرف مورد نظر خود برای سرو قرار دهید و میل کنید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه شاورما مرغ لبنانی ساده خانگی با نان مخصوص به سبک رستورانی

طرز تهیه کتلت مرغ


نکات کلیدی در تهیه کتلت مرغ چرخ کرده با سیب زمینی

 1. برخی برای تهیه این غذا از سیب زمینی پخته شده نیز استفاده می کنند.
 2. می توانید برای سرو این غذا از دورچین خیارشور و گوجه فرنگی و زیتون نیز استفاده کنید.
 3. در صورتی که این غذای بسیار خوشمزه را با نان میل کنید می توانید از انواع سس های مورد علاقه خود نیز برای سرو آن استفاده کنید.
 4. طعم این غذا در کنار لیموترش تازه بسیار لذیذ و خوشمزه تر می شود.
 5. می توانید به جای استفاده کرده از ران مرغ از سینه و یا فیله مرغ نیز استفاده کنید.
 6. در صورت دسترسی نداشتن به جعفری تازه می توانید از جعفری خشک شده نیز استفاده کنید.
همچنین بخوانید: دستور پخت کوکو قارچ خوشمزه با مرغ و سیب زمینی

♨ نکات مهم «طرز تهیه کتلت مرغ چرخ کرده خام ساده با سیب زمینی و آرد سوخاری»

برخی برای تهیه این غذا از سیب زمینی پخته شده نیز استفاده می کنند.


نظر خود را بیان کنید