طرز تهیه شاورما مرغ

شاورما مرغ یکی از انواع ساندویچ های عربی است که امروز در همه جای دنیا شناخته شده و طرفدار نیز پیدا کرده در ایران نیز به دلیل آن که این ساندویج با ذائقه ایرانیان بسیار سازگار بوده هم طرفداران زیادی پیدا کرده و شما می توانید آن را در منزل خود به راحتی تهیه و آماده کنید. یکی از تفاوت هایی که این ساندویچ با سایر ساندویچ ها دارا است آن است که دارای سس و نان مخصوصی است که باعث شده تا یکی از سالم ترین و لذیذترین ساندویچ ها محسوب می شود. امروز در آلامتو طرز تهیه شاورما مرغ لبنانی ساده خانگی با نان مخصوص به سبک رستورانی را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه شاورما مرغ خانگی

 • آرد 2/3 تا 3 لیوان
 • آب 1 لیوان ولرم
 • لیمو ترش 2 عدد
 • شکر 2 ق چایی خوری
 • مایه خمیر 1 ق چایی خوری
 • روغن مایع به مقدار لازم
 • روغن زیتون به مقدار لازم
 • سینه مرغ 1 عدد
 • ماست پر چرب 4 ق غذا خوری
 • سیر 2 حبه
 • نمک، فلفل، پودر کاری، پودر پاپریکا به مقدار لازم
 • چیپس خلالی به مقدار لازم
 • کاهو به مقدار لازم
 • سس مایونز 2 ق غذا خوری
 • سس خردل 1 ق چایی خوری
 • سس کچاپ 2 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه ساندویچ مرغ و قارچ ساده، خوشمزه و فست فودی با پنیر پیتزا

طرز تهیه شاورما مرغ لبنانی با نان و سس مخصوص

مرحله اول: آماده سازی سینه های مرغ

ابتدا سینه مرغ را به خوبی با آب سرد بشویید و بعد آن ها را به شکل نواری به اندازه های دلخواه برش دهید سپس ظرفی را برداشته و درون آن ماست را به همراه آب لیموی تازه و دو قاشق چای خوری ادویه کاری بریزید و سپس آن ها را با یکدیگر به خوبی ترکیب کنید در آخر نیز دو حبه سیر را پس از شستن پوست بگیرید و با رنده ریز به خوبی آن ها را رنده کنید و به مواد خود اضافه کنید و بعد کمی نمک و فلفل و پاپریکا نیز به مواد مرغ خود اضافه کنید و خوب با یکدیگر مخلوط کنید تا مواد مرینت مرغ به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند و بعد از آن مرغ ها را نیز درون ظرف بریزید و درب ظرف را قرار دهید و دو ساعت به مرغ ها درون یخچال استراحت دهید تا به خوبی مزه دار شوند.

مرحله دوم: آماده سازی خمیر

ظرف نسبتاً بزرگی را برداشته و درون آن آب ولرم را بریزید و به آن شکر و مایه خمیر را اضافه کنید و آن ها را با یکدیگر خوب هم بزنید سپس پارچه ای تمیز روی آن ها بکشید و ظرف را کنار بگذارید و به آن ها ده دقیقه زمان دهید تا مایه خمیر به خوبی به عمل بیاید. پس از آن که مایه خمیر به خوبی به عمل آمد آرد را درون ظرف الک کنید و به آن دو قاشق غذا خوری روغن زیتون را به همراه یک سوم قاشق چایی خوری نمک اضافه کنید و مواد را خوب با یکدیگر مخلوط کنید تا خمیری بدست آید و بعد آن را به خوبی با دست شروع به ورز دادن کنید و این کار را تا هفت الی هشت دقیقه ادامه دهید تا بافت آن به خوبی منسجم شود سپس زیر و روی خمیر را کمی روغنی کنید و آن را درون ظرفی قرار دهید و روی ظرف را بپوشانید و به خمیر یک ساعت درون جای گرم استراحت دهید.

مرحله سوم: درست کردن نان ها

بعد از یک ساعت که حجم خمیر دو برابر شد آن را به هفت قسمت مساوی تقسیم کنید و سطح کار را کمی آرد بپاشید تا خمیر به سطح کار نچسبد سپس خمیر را با ورنه به خوبی روی سطح کار پهن کنید و آرد اضافی آن را بگیرید و بعد ماهیتابه ای برداشته و آن را روی شعله گاز قرار دهید تا به خوبی داغ شود و بعد خمیر نان را کف ماهیتابه داغ روی حرارت قرار دهید و به هر طرف آن 4 الی 5 دقیقه زمان دهید تا دو طرف نان ها به خوبی پخته و آماده شوند.

مرحله چهارم: پخت مرغ ها

مرغ های مزه دار شده را از یخچال درآورده و ماهیتابه ای را روی شعله گاز قرار دهید و کمی آن را روغنی کنید و مرغ ها را کف ماهیتابه بچینید و زمان دهید تا دو طرف آن ها به خوبی پخته و سرخ شوند بعد از گذشت تقریباً 15 دقیقه مرغ ها آماده شده اند.

مرحله پنجم: آماده سازی سس مخصوص

درون ظرفی سس مایونز را به همراه سس کچاب و خردل و لیمو بریزید و به آن ها نمک و فلفل را نیز اضافه کنید و خوب آن ها را با هم دیگر مخلوط کنید تا سس شما آماده شود.

مرحله ششم: آماده سازی ساندویچ ها

نان هایی که پخته بودید را برداشته و کف آن ها از سسی که آماده کرده بودید کمی بمالید و روی آن مقداری مرغ  و چند برگ کاهو و چیپس خلالی بریزید و بعد نان ها را ببندید و بعد از آن شاورما مرغ شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه مرغ کبابی رژیمی، خوشمزه و زعفرانی با سبزیجات در ماهیتابهطرز تهیه شاورما مرغ

نکات کلیدی در تهیه شاورما مرغ لبنانی رستورانی

 1. اگر هنگام ورز دادن خمیر به دست چسبید می توانید مجدد مقداری آرد روی آن الک کنید تا خمیری نرمی بدست بیاید که به دست نچسبد.
 2. در صورت دلخواه می توانید به جای چیپس خلالی از سیب زمینی سرخ شده هم داخل ساندویچ خود استفاده کنید.
 3. در صورت دلخواه می توانید از خیارشور و گوجه نیز درون ساندویج های خود استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه خوراک مرغ مجلسی با سبزیجات و قارچ برای دو نفر

♨ نکات مهم «طرز تهیه شاورما مرغ لبنانی ساده خانگی با نان مخصوص به سبک رستورانی»

اگر هنگام ورز دادن خمیر به دست چسبید می توانید مجدد مقداری آرد روی آن الک کنید تا خمیری نرمی بدست بیاید که به دست نچسبد.


نظر خود را بیان کنید