طرز تهیه مرغ کبابی رژیمی

مرغ کبابی یکی از انواع غذاهای بسیار سالم و رژیمی است که در همه جای دنیا شناخته شده است و به دلیل پروتئین بالایی که این غذا داراست، بسیار مناسب ورزشکاران بعد از هر تمرین ورزشی آنان می باشد. معمولاً این غذای بسیار خوشمزه و پر انرژی را در کنار سبزیجات گریل شده سرو می کنند. با این که این غذا جزو غذاهای رژیمی محسوب می شود اما طعم دلچسب و آبدار این مرغ در کنار سبزیجات گریل شده که به دلخواه هر شخص است باعث شده تا این غذا اصلاً مانند غذاهای رژیمی دیگر نباشد و طعم بسیار لذیذی را نیز در کنار سالم بودن دارا باشد و می توان خیلی راحت و سریع این غذا را درست کرد. امروز در آلامتو طرز تهیه مرغ کبابی رژیمی زعفرانی با سبزیجات در ماهیتابه را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه مرغ کبابی رژیمی

 • سینه مرغ 2 عدد
 • پیاز 1 عدد بزرگ
 • زعفران دم کرده 2 ق غذا خوری
 • نمک و فلفل به مقدار لازم
 • روغن زیتون 4 ق غذا خوری
 • پودر سیر و پاپریکا به مقدار لازم
 • قارچ 5 عدد بزرگ
 • سیب زمینی بزرگ 1 عدد
 • کدو سبز 2 عدد متوسط

همچنین بخوانید:


طرز تهیه مرغ کبابی رژیمی با سبزیجات در ماهیتابه

مرحله اول: آماده سازی سبزیجات

ابتدا قارچ ها و پیاز را به همراه سیب زمینی و کدو ها با آب به خوبی بشویید سپس قارچ ها را به شکل درسته کنار بگذارید و پیاز را پوست گرفته و به شکل خلالی شده و ریز خرد کنید و کدو ها را نیز به شکل حلقه ای و یا نواری به صورت یکدست برش دهید سپس قابلمه کوچکی برداشته و مقداری آب درون آن بریزید و سیب زمینی را درون آن قرار دهید تا مقداری بپزد و آب پز شود. دقت داشته باشید که بهتر است سیب زمینی را که آبپز می کنید به طور کامل آبپز نشود فقط مقداری آبپز شود که در هنگام گریل کردن سیب زمینی له یا خرد نشود.

مرحله دوم: آماده سازی مرغ ها

مرغ ها را با آب سرد بشویید و آن ها را از خط وسط و میانی به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و مقداری آن ها را با گوشکوب بزنید تا سطح آن ها صاف و پهن شود سپس برای مزه دار کردن مرغ ها به آن ها نمک و فلفل و زعفران دم کرده به همراه پودر سیر اضافه کنید و بعد 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون نیز به آن ها به همراه پیاز هایی که خلالی کرده بودید اضافه کنید و خوب با یکدیگر مخلوط کنید و روی آن ها را با سلفون بپوشانید و مرغ ها را برای مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا به خوبی مزه دار شوند.

مرحله سوم: گریل کردن سینه ی مرغ

ماهیتابه مخصوص گریل کردن را بردارید و مرغ هایی که مزه دار کرده بودید را برداشته و درون ماهیتابه قرار دهید و زمان دهید تا دو طرف مرغ ها به خوبی گریل و طلایی شوند و 5 دقیقه آخر نیز مقداری پودر پاپریکا روی مرغ ها بپاشید.

مرحله چهارم: گریل کردن سبزیجات

سیب زمینی ای را که آب پز کرده بودید را از روی حرارت برداشته و بعد به شکل حلقه ای با ضخامت یکدست آن را برش دهید و 1 قاشق غذا خوری روغن زیتون به همراه مقداری نمک و فلفل روی برش ها بریزید و آن ها را روی ماهیتابه مخصوص گریل قرار دهید تا سیب زمینی نیز گریل شود. درون ظرفی برش های کدو را به همراه قارچ های درسته بریزید و برای مزه دار کردن آن ها نمک و فلفل را به همراه 1 قاشق غذا خوری روغن زیتون اضافه کنید و خوب هم بزنید تا همه آن ها روغنی و مزه دار شوند و در آخر آن ها را نیز درون ماهیتابه مخصوص گریل مقداری گریل کنید و درون ظرف مناسبی آن ها را در کنار مرغ کبابی بچینید و بعد از آن هم مرغ کبابی رژیمی شما آماده سرو است. نوش جان

همچنین بخوانید:

طرز تهیه مرغ کبابی رژیمی


نکات کلیدی در تهیه مرغ کبابی رژیمی زعفرانی

 1. در صورت دلخواه می توانید سبزیجات مورد علاقه خود را جایگزین سبزیجات فوق کنید.
 2. به جای سینه مرغ می توانید فیله مرغ را نیز جایگزین کنید.
 3. به جای سبزیجات گریل شده می توانید انواع سالاد ها را نیز جایگزین کنید.

همچنین بخوانید:

♨ نکات مهم «طرز تهیه مرغ کبابی رژیمی، خوشمزه و زعفرانی با سبزیجات در ماهیتابه»

در صورت دلخواه می توانید سبزیجات مورد علاقه خود را جایگزین سبزیجات فوق کنید.


نظر خود را بیان کنید