طرز تهیه سالاد فصل مجلسی و خوشمزه ایرانی

دستور آشپزی سالاد فصل مخصوص همه فصل ها

طرز تهیه سالاد فصل

یکی از سالادهایی که معمولا در میهمانی ها درست می کنند، سالاد فصل است که در هر فصل، برای تهیه آن از مواد متفاوتی استفاده می شود. این سالاد بسیار خوشمزه است. برای طرز تهیه این سالاد خوشمزه با آشپزی آلامتو همراه باشید. امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

مواد لازم برای 4 نفر
هویج متوسط۲ عدد
خیار سالادی۲ عدد
گوجه فرنگی۲ عدد
کلم برگ کوچک۱ عدد
کاهوی متوسط۱ عدد
آبلیمو و سس مایونزبه اندازه کافی
زنجبیلیک چهارم قاشق مربا خوری
نمک و فلفل سیاه و روغن زیتونبه اندازه کافی

طرز تهیه سالاد فصل

سالاد فصل مخصوص ایرانی

  1. ابتدا کاهو ها را دانه دانه از مغزشان جدا می کنیم و در قابلمه ای می چینیم و داخل آن آب می گیریم تا ۱۰ دقیقه داخل آب باشند تا اگر خاک یا حشره ای روی آنها است در بیاید و سپس می شوریم و در آبکش قرار می دهیم تا آب آنها برود و سپس روی تخته آشپزخانه خرد می کنیم و مجددا داخل آبکش می ریزیم.
  2. دو سه برگ روی کلم را نیز جدا می کنیم و باقی آن را آبکش می کنیم و روی تخته به شکل نواری باریک برش می دهیم و به کاهو اضافه می کنیم.
  3. می توانیم از نصف کلم سفید و نصف کلم بنفش استفاده کنیم تا رنگ سالاد جذاب تر بشود.
  4. هویج ها را تمیز می کنیم و آبکشی می کنیم و با رنده درشت رنده می کنیم و داخل کاسه ای بزرگ می ریزیم و کلم و کاهو خرد شده را نیز به آن می افزاییم.
  5. در اینجا می توانیم مواد را در ظرف مورد نظرمان بریزیم و گوجه و خیار را که خرد کردیم روی این مواد بچینیم و یا همگی مواد سالاد داخل هم باشند و موادی برای صرفا روی سالاد تدارک نبینیم و داخل ظرف سالاد آماده شده را بریزیم.
  6. گوجه فرنگی ها را می شوییم و به شکل حلقه ای خرد می کنیم و به مواد می افزاییم.
  7. خیار را نیز می شوییم و به صورت ورقه ورقه برش می دهیم و به مواد سالاد اضافه می کنیم.
  8. در یک کاسه مقداری سس مایونز می ریزیم و زنجبیل، روغن زیتون، فلفل سیاه، نمک و آبلیمو روی آن می ریزیم و مقدار مواد سس کاملا بستگی به سلیقه شما دارد.
  9. مواد را خوب هم می زنیم تا بخورد یکدیگر بروند.
  10. سالاد و سس ما آماده شده، بهتر است روی سالاد سلفون بکشیم و با سس در یخچال قرار دهیم و زمان استفاده از یخچال خارج کنید و این سالاد ساده و بی نظیر رو میل کنید.

نوش جان.

♨ نکات مهم «طرز تهیه سالاد فصل مجلسی و خوشمزه ایرانی»

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر سالاد فصل تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری سالاد فصل تهیه کنید، کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید.


نظر خود را بیان کنید