طرز تهیه سوپ جو قرمز مجلسی

سوپ جو قرمز یکی از انواع سوپ های مجلسی و پر طرفداری است که به راحتی می توان آن را با چند قلم مواد اولیه در منزل تهیه و آماده کرد و به عنوان پیش غذا آن را برای اکثر مراسم و مجالس استفاده کرد. همچنین می توانید این سوپ دلچسب و خوشمزه را به عنوان یک وعده غذایی بسیار سبک و سالم و مقویی نیز برای ایام سرما خوردگی و یا روز های سرد سال نیز آماده و تهیه کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه سوپ جو قرمز مجلسی و رستورانی با جو پرک، مرغ و قارچ را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سوپ جو قرمز رستورانی

 • پیاز 2 عدد متوسط
 • سینه مرغ 1 عدد
 • گوجه فرنگی 2 عدد متوسط
 • رب گوجه فرنگی 2 ق غذا خوری
 • جو پرک 1 پیمانه
 • روغن مایع به مقدار لازم
 • قارچ 6 عدد
 • آب به مقدار لازم
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
 • ادویه کاری به مقدار لازم
 • لیموترش تازه 1 عدد
 • هویج 1 عدد متوسط
 • جعفری خرد شده 2 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ تره فرنگی فرانسوی مجلسی با خامه و سیب زمینی

طرز تهیه سوپ جو قرمز رستورانی با جو پرک، مرغ و قارچ

مرحله اول: آماده سازی مرغ

ابتدا مرغ را با آب سرد بشویید و سپس قابلمه ای را برداشته و درون آن مقداری آب بریزید و مرغ را داخل قابلمه قرار دهید و بعد یکی از پیاز ها را نیز بشویید و پوست آن را بگیرید و آن را به 4 قسمت تقسیم کنید و برش دهید و سپس پیاز را نیز به مرغ اضافه کنید و کمی نمک و زردچوبه نیز به آن ها اضافه کنید و قابلمه را روی شعله گاز قرار دهید و درب قابلمه را بگذاربد و 1 ساعت به آن زمان دهید تا کاملاً مرغ پخته و نرم شود.

مرحله دوم: آماده سازی پیاز

پیاز دیگری که باقی مانده بود را برداشته و با آب آن را نیز بشویید و پوست بگیرید و سپس آن را به شکل نگینی شده و ریز و یکدست خرد کنید و برش دهید و بعد قابلمه جداگانه ای برداشته و درون آن مقداری روغن مایع بریزید و آن را روی شعله گاز قرار دهید تا روغن مقداری گرم شود و بعد به آن پیاز را اضافه کنید و مقداری تفت دهید تا پیاز نرم و سبک و کمی طلایی شود و بعد به آن مقداری زردچوبه اضافه کنید و مجدد 2 دقیقه دیگر نیز پیاز را با زردچوبه تفت دهید و آماده کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن گوجه و رب گوجه

در حین آماده کردن پیاز، گوجه فرنگی ها را نیز با آب شسته و آن ها را رنده و پوره کنید و بعد از آن که پیاز آماده شد به آن گوجه فرنگی را نیز اضافه کنید و مقداری آن را نیز تفت دهید تا آب گوجه فرنگی ها مقداری کشیده شود و بعد به آن رب گوجه فرنگی را نیز اضافه  کنید و مقداری آن را نیز تفت دهید تا هم خامی رب گرفته شود و هم رنگ رب مقداری باز شود و در آخر آن را نیز با پیاز و گوجه فرنگی پوره شده هم بزنید و مخلوط کنید و به ترکیب آن ها مقداری نمک و فلفل سیاه و ادویه کاری اضافه کنید و مجدد هم بزنید تا مواد با یکدیگر مزه دار و آماده شوند.

مرحله چهارم: اضافه کردن مرغ و آب مرغ

در این مرحله که مرغ آماده شد آن را از روی حرارت برداشته و بعد آن را به شکل ریش ریش شده برش دهید و به مواد داخل قابلمه اضافه کنید و مقداری با مواد مرغ های ریش ریش شده را اضافه کنید و با مواد مقداری تفت دهید و مدتی که گذشت به آن ها آب مرغی که مرغ در آن پخته شده بود را نیز به مواد اضافه کنید و مجدد همگی آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید و در صورت نیاز اگر میزان آب اضافه شده کم بود می توانید مجدداً به آن مقداری آب جوشیده شده را نیز اضافه کنید.

مرحله پنجم: اضافه کردن جو پرک و هویج و قارچ

بعد از اضافه کردن مرغ به مواد هویج و قارچ را نیز با آب بشویید و هویج را به شکل نگینی شده و ریز خرد کنید و قارچ را نیز به شکل حلقه ای شده برش دهید و خرد کنید و سپس هر دو آن را با یکدیگر به مواد داخل قابلمه اضافه کنید و خوب با مواد هم بزنید و آن ها را نیز مخلوط کنید و بعد جو پرک را هم اول چندین مرحله با آب سرد بشویید و بعد به مواد داخل قابلمه اضافه کنید و هم بزنید و درب قابلمه را برای مدت زمان 1 ساعت قرار دهید و شعله گاز را نیز کمتر کنید و زمان دهید تا مواد با یکدیگر پخته و آماده شوند.

مرحله ششم: اضافه کردن لیموترش و جعفری خرد شده

در 10 دقیقه آخر پخت سوپ جو قرمز، آب لیموترش تازه را کاملاً بگیرید و به مواد سوپ خود به همراه جعفری خرد شده اضافه کنید و سوپ را خوب هم بزنید و مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و بعد از گذشت زمان مورد نظر که سوپ شما کاملاً پخت و آماده شد آن را از روی حرارت برداشته و داخل ظرف مناسبی که برای سرو آن در نظر دارید بریزید و بعد از آن هم سوپ جو قرمز مجلسی شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ ورمیشل یا رشته فرنگی ساده و مجلسی با مرغ و سیب زمینی

طرز تهیه سوپ جو قرمز رستورانی


نکات کلیدی در طرز تهیه سوپ جو قرمز مجلسی با جو پرک و مرغ

 1. در صورت تمایل می توانید از سایر سبزیجات مورد علاقه خود نیز برای تهیه این سوپ استفاده کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید مرغ را از داخل این دستور حذف کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید ابتدا مقداری قارچ ها را درون کره تفت دهید و بعد آن ها را به سوپ اضافه کنید.
 4. در صورت تمایل برای تزیین روی سوپ خود می توانید از مقداری زرشک نیز استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ قارچ رستورانی خوشمزه و مجلسی با شیر

♨ نکات مهم «طرز تهیه سوپ جو قرمز مجلسی و رستورانی با جو پرک، مرغ و قارچ»

در صورت تمایل می توانید از سایر سبزیجات مورد علاقه خود نیز برای تهیه این سوپ استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید