طرز تهیه کیک پرتقالی مجلسی

کیک پرتقالی از آن دسته از کیک های ایرانی است که اکثر افراد به آن علاقه نشان داده و آب پرتقال و پوست رنده شده آن عطر و طعم بسیار دلپذیری به آن خواهد داد. تهیه کیک پرتقالی همچون کیک اسفنجی ساده بسیار ساده و راحت بوده و تنها تفاوت آن افزودن آب پرتقال است که این کیک را از سایر کیک ها متمایز نموده و طرفداران زیادی را متوجه آن نموده است. امروز در آلامتو طرز تهیه کیک پرتقالی ساده و مجلسی نرم با بافت عالی بدون شیر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کیک پرتقالی خانگی با پیمانه

 • آرد 2 پیمانه
 • تخم مرغ 3 عدد متوسط
 • شکر 1 پیمانه
 • روغن مایع نصف پیمانه
 • آب پرتقال تازه 1 پیمانه
 • پوست پرتقال رنده شده 1 ق غذا خوری
 • وانیل نوک ق چای خوری
 • بکینگ پودر 2 ق چای خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک ساده بدون فر

طرز تهیه کیک پرتقالی ساده و مجلسی بدون شیر با فر

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

برای تهیه کیک پرتقالی ابتدا تخم مرغ ها را شکسته و سفیده های آن را در ظرفی جداگانه قرار دهید. زرده ها را در یک کاسه ریخته و مقداری با همزن می زنیم تا از حالت لختگی خارج گردد. سپس وانیل، شکر و روغن را به آن افزوده و مجددا با دور تند همزن هم بزنید.

مرحله دوم: افزودن آب و پوست پرتقال

در این مرحله یک عدد پرتقال را خوب شسته و خشک نمایید سپس پوست نارنجی آن را با رنده ریز رنده نموده و به مواد بیفزایید. اکنون می توانید آب پرتقال را به تخم مرغ ها افزوده و هم بزنید.

مرحله سوم: افزودن آرد

حالا ترکیب آرد و بکینگ پودر را دو مرتبه الک نموده و برای سومین بار در ظرف حاوی مواد الک نمایید. توجه داشته باشید که آرد و بکینگ پودر را به تدریج و در چند مرحله به مواد اضافه نموده و با لیسک به طور دورانی هم بزنید تا مواد کاملا یکدست شوند.

مرحله چهارم: زدن سفیده های تخم مرغ

اکنون سفیده های تخم مرغ را که در ظرف جداگانه ای قرار داده بودیم با دور تند همزن می زنیم تا کاملا پفدار و حجیم شوند. بطوریکه پس از برگرداندن ظرف سفیده تخم مرغ از ظرف جدا نگشته و نریزد.

مرحله پنجم: افزودن سفیده تخم مرغ

در این مرحله سفیده تخم مرغ زده شده را به آرامی به مواد افزوده و آهسته به کمک لیسک هم می زنیم تا مواد به خوبی ترکیب شوند. از هم زدن زیاد خودداری نمایید تا پف سفیده تخم مرغ نخوابد. در این صورت کیک پفدار و پوکی را تهیه خواهید نمود.

مرحله ششم: آماده نمودن فر

سپس فر را در دمای 180 درجه سانتی گراد قرار داده و اجازه دهید گرم شود. در این فاصله قالب مناسبی را چرب نموده و مقداری آرد کف آن بپاشید. اکنون مواد کیک را داخل قالب ریخته و قالب را کمی جابه جا کنید تا سطح آن صاف شده و حباب های موجود در میان مواد خارج گردد.

مرحله هفتم: پخت کیک پرتقالی

قالب را درون فر که از پیش روشن و گرم نموده اید قرار داده و 40 تا 45 دقیقه به آن زمان پخت دهید. پس از گذشت زمان مذکور در فر را باز نموده و یک خلال دندان یا سیخ چوبی نازک را درون کیک فرو برده و خارج نمایید. چنانچه خلال یا سیخ تمیز بوده و خمیر به آن نچسبیده بود کیک پرتقالی شما آماده شده و می توانید آن را از فر خارج نمایید.

مرحله هشتم: تزئین و سرو کیک پرتقالی

حالا نوبت آن است که کیک پرتقالی خوشمزه را از فر خارج نموده و اجازه دهید خنک گردد. برای تزئین کیک مقداری پودر شکر روی آن الک نموده و چند برش پرتقال را روی آن بچینید. اکنون کیک شما آماده سرو بوده و می تواند همراه با یک نوشیدنی گرم زینت بخش لحظات خوش شما و اطرافیانتان شود. نوش جان.

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک قاشقی ساده و سریع با شیر یا ماست

طرز تهیه کیک پرتقالی با بافت عالی


نکات کلیدی در تهیه کیک پرتقالی پوک و با بافت عالی

 1. می توانید از چند قطره اسانس پرتقال در مواد کیک پرتقالی استفاده نمایید.
 2. می توانید 1 پیمانه ماست به مواد کیک افزوده و کیک پرتقالی خیس تهیه نمایید.
 3. پس از افزودن سفیده تخم مرغ به مواد به آرامی هم بزنید تا کیک شما پفدار و پوک شود.
 4. می توانید پس از ریختن مواد در قالب چند برش پرتقال روی آن قرار داده و در فر قرار دهید.
همچنین بخوانید: کیک هویج و گردو کافی شاپی

♨ نکات مهم «طرز تهیه کیک پرتقالی ساده و مجلسی نرم با بافت عالی بدون شیر»

می توانید پس از ریختن مواد در قالب چند برش پرتقال روی آن قرار داده و در فر قرار دهید.


نظر خود را بیان کنید