طرز تهیه سوپ شیر و قارچ با آرد

سوپ شیر و قارچ یکی از معروف ترین و مشهور ترین انواع سوپ ها در دنیا می باشد که در سراسر دنیا طرفداران زیادی در تمامی سنین دارد و می توان آن را به عنوان یکی از مجلسی ترین پیش غذا ها برای اکثر مجالس و مهمانی ها نیز به شمار آورد. همچنین می توانید سوپ شیر را به عنوان یک شام سبک و یا برای افطاری نیز تهیه کنید. برای تهیه این سوپ می توانید از انواع سبزیجات مورد علاقه خود نیز در کنار مرغ و یا بدون مرغ نیز استفاده کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه سوپ شیر و قارچ رستورانی با خامه و آرد بدون مرغ را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سوپ شیر و قارچ رستورانی

 • سینه مرغ 1 عدد
 • جو نیم پز شده 2 کاسه پر
 • پیاز 1 عدد
 • هویج 3 عدد
 • قارچ 1 کاسه
 • ذرت کنسروی 3 الی 4 ق غذا خوری
 • خامه صبحانه 200 گرم
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقداری لازم
 • جعفری خرد شده به مقدار دلخواه
 • لیموترش تازه به میزان دلخواه
 • آرد سفید 3 ای 4 ق غذا خوری
 • کره 50 گرم
 • شیر 3 لیوان
همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ قارچ رستورانی خوشمزه و مجلسی با شیر

طرز تهیه سوپ شیر و قارچ رستورانی با خامه و آرد

مرحله اول: آماده سازی مرغ

ابتدا مرغ را با آب سرد شسته همچنین پیاز را به همراه یکی از هویج ها با آب بشویید و سپس پوست پیاز و هویج را بگیرید و بعد پیاز را رنده کنید و هویج را هم به چند قسمت به شکل درشت برش دهید و خرد کنید سپس قابلمه ای برداشته و درون آن مرغ را به همراه پیاز و هویج و مقداری نمک و فلفل و زردچوبه و کمی آب بریزید و آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید و به آن 1 ساعت زمان دهید تا مرغ به طور کامل پخته و آماده شود.

مرحله دوم: پخت جو نیم پز شده

بعد از گذشت 1 ساعت که مرغ کاملاً پخته و آماده شد مرغ ها را از درون آب مرغ خارج کنید و درون آب مرغ جو نیم پز شده را نیز بریزید و به جو نیم پز شده مجدد 1 ساعت دیگر درون آب مرغ با شعله ملایم و کم زمان دهید تا جو ها کاملاً پخته و آماده شوند و لعاب بیاندازند.

مرحله سوم: اضافه کردن سایر مواد

در این مرحله ادامه هویج ها را نیز با آب شسته و پوست آن ها را بگیرید و آن ها را رنده کنید و سپس قارچ ها را نیز با آب شسته و  آن ها را نیز به شکل حلقه ای خرد کنید و سپس مرغ پخته شده را هم به شکل ریش ریش شده برش دهید و بعد از پخت کامل جو هویج رنده شده و مرغ ریش ریش شده و قارچ اسلایس شده را هم به جو پخته شده اضافه کنید و خوب همگی آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید و 1 ساعت دیگر نیز به آن ها با شعله ملایم و کم زمان دهید تا تمامی مواد مجدد با یکدیگر پخته شوند.

مرحله چهارم: اضافه کردن آرد و آماده سازی سس بشامل

در حین پخت مواد با یکدیگر ماهیتابه جداگانه ای برداشته و آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید تا مقداری ماهیتابه گرم و آماده شود و بعد آرد سفید را به آن اضافه کنید و مقداری با شعله ملایم آرد را تفت دهید تا خامی آرد گرفته شود و بعد از گذشت 5 دقیقه کره را نیز به آرد اضافه کنید و زمان دهید تا کره درون ماهیتابه آب شود و با آرد نیز ترکیب شود و بعد به شکل آرام آرام شیر را نیز به مواد اضافه کنید و ترکیب آن ها را با یکدیگر به طور مداوم هم بزنید تا آرد کاملاً با شیر ترکیب شود و به هیچ عنوان به شکل گلوله گلوله درون شیر باقی نماند و بعد از 1 ساعت که مواد با یکدیگر پخته شدند سس را نیز به مواد سوپ خود اضافه کنید و مجدد با مواد آن را هم بزنید و 10 دقیقه دیگر به سوپ زمان دهید تا با سس بشاملی که تهیه کرده اید به آرامی پخته شود.

مرحله پنجم: اضافه کردن ذرت و خامه به سوپ شیر و قارچ

در 5 دقیقه آخر پخت ذرت کنسروی را نیز به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا ذرت ها در کل سوپ پخش شوند و در این مرحله سوپ را بچشید و ادویه های آن را اندازه کنید. بعد از 5 دقیقه که سوپ شیر و قارچ کاملاً پخته و آماده شد آن را از روی حرارت برداشته و چند قاشق از آن را درون ظرفی بریزید و به آن خامه صبحانه را اضافه کنید و خامه را با آن هم بزنید و مخلوط کنید تا کاملاً خامه درون آن رقیق شود و بعد خامه رقیق شده را به کل سوپ اضافه کنید و هم بزنید تا خامه در سراسر سوپ پخش شود. بعد از آن هم سوپ شیر و قارچ شما آماده سرو است آن را درون ظرف های مورد نظر خود بریزید و به وسیله جعفری خرد شده مقداری روی آن را تزیین کنید و با لیموترش تازه آن را سرو کنید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ جو قرمز مجلسی و خوشمزه با قارچ

طرز تهیه سوپ شیر و قارچ با خامه


نکات کلیدی در طرز تهیه سوپ شیر و قارچ رستورانی بدون مرغ

 1. برای تهیه جو نیم پز شده باید جو را با آب سرد چندین مرحله بشویید و بعد آن را درون ظرفی با مقداری آب به مدت 24 ساعت قرار دهید و زمان دهید تا کاملاً خیس خورده و آماده شود و بعد آن را درون زودپز بریزید و بعد پیاز را با آب شسته و پوست آن را بگیرید و به پیاز اضافه کنید و درب زودپز را ببندید و آن را روی شعله ملایم گاز قرار دهید و 1 ساعت به آن ها زمان دهید تا جو نیم پز و آماده شود و بعد آن را بسته بندی کنید و داخل فریزر قرار دهید تا در مواقع لازم آن را برداشته و استفاده کنید.
 2. در صورتی که احساس کردید سوپ شیر و قارچ شما خیلی غلیظ شده است می توانید با اضافه کردن آب جوشیده شده مقداری آن را رقیق کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید از سایر سبزیجات مورد علاقه خود نیز برای تهیه این سوپ استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ ذرت و قارچ مجلسی و دلچسب با شیر، هویج و سیب زمینی

♨ نکات مهم «طرز تهیه سوپ شیر و قارچ رستورانی و لذیذ با خامه و آرد بدون مرغ»

در صورتی که احساس کردید سوپ شیر و قارچ شما خیلی غلیظ شده است می توانید با اضافه کردن آب جوشیده شده مقداری آن را رقیق کنید.


نظر خود را بیان کنید