تاریخ دقیق روز جهانی زنان مهندس در سال 1402 کی و چه روزی است؟


تاریخ دقیق روز جهانی زنان مهندس در سال 1401 کی و چه روزی است؟

روز جهانی زنان مهندس

23 ژوئن روز جهانی زنان مهندس است. از زمان شناخت زنان در مهندسی، این رشته محبوبیت بیشتری پیدا می کند. زنان بیشتر و بیشتری وارد رشته های مهندسی شده اند زیرا از زنانی که پیش از آنها در زمینه مهندسی پیشگام بوده اند الهام گرفته اند. زنان به طور طبیعی کنجکاو و درخشان هستند. در طول سال ها، آنها کلیشه ها را شکسته اند و رویاهای خود را دنبال می کنند. آنها اکتشافات اساسی در زمینه های خود انجام داده اند. بدون کار آنها، بسیاری از چیزهایی که امروز از آنها لذت می بریم ممکن است وجود نداشته باشند. در ادامه تاریخ دقیق روز جهانی زنان مهندس را در تقویم شمسی، میلادی و قمری ارائه داده ایم.


تاریخ دقیق روز جهانی زنان مهندس در سال 1402 کی و چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی زنان مهندس در تقویم شمسی:

تاریخ دقیق روز جهانی زنان مهندس سال 1402 در تقویم شمسی مصادف است با:

جمعه، ۲ تیر ۱۴۰۲
۱۴۰۲/۰۴/۰۲


تاریخ دقیق روز جهانی زنان مهندس در تقویم میلادی:

تاریخ دقیق روز جهانی زنان مهندس سال 2023 در تقویم میلادی مصادف است با:

Friday, June 23, 2023
2023-06-23


تاریخ دقیق روز جهانی زنان مهندس در تقویم قمری:

تاریخ دقیق روز جهانی زنان مهندس سال 1402 در تقویم قمری مصادف است با:

الجمعة، ٤ ذوالحجه ١٤٤٤
۱۴۴۴/۱۲/۰۴

همچنین بخوانید: اس ام اس جدید تبریک روز مهندس

تاریخچه روز جهانی زنان مهندس


تاریخچه روز جهانی زنان مهندس

روز جهانی زنان در مهندسی برای اولین بار در بریتانیا در 23 ژوئن 2014 توسط انجمن مهندسی زنان (WES) به مناسبت جشن نود و پنجمین سالگرد آن راه اندازی شد. از زمان راه‌اندازی در سال 2014، این روز در سال‌های بعد بسیار رشد کرد تا جایی که در سال 2016 حمایت یونسکو را دریافت کرد. در سال 2017، به دلیل علاقه و اشتیاق بین‌المللی، روز جهانی زنان مهندس برای اولین بار بین‌المللی شد. تمام هدف روز جهانی زنان مهندس تشویق رشد زنان در بخش مهندسی است. در این روز دستاوردهای برجسته زنان مهندس در سراسر جهان را جشن می گیرد. همه سازمان های مهندسی دولتی، آموزشی، نهادی و شرکتی تشویق می شوند تا رویدادهایی را برای حمایت از این روز برگزار کنند. تاریخچه زنانی که در کار های مهندسی کار می‌کنند، به دوران جنگ جهانی اول بازمی‌گردد.

چگونه روز جهانی زنان مهندس را جشن بگیریم؟


چگونه روز جهانی زنان مهندس را جشن بگیریم؟

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به روز  زنان مهندس با دوستان خود این روز را جشن بگیرید. صاحبان سازمان ها نیز می توانند با حمایت مالی در این روز مشارکت کنند. در نهایت، هدف روز این است که اطمینان حاصل کنیم که چشم انداز مهندسی آینده توسط تعداد مساوی از مردان و زنان ساخته شده است تا بتوانیم با هم به رشد و توسعه ادامه دهیم.


☀ فال روزانه بر اساس ماه تولد