تعبیر خواب کوه

دیدن کوه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن کوه در خواب چیست؟

دیدن بالا رفتن از قله کوه در خواب

همان طور که قبلا در چند مورد نوشته ام کلا چیزهایی که در زندگی روزانه ما بزرگ و دور از دسترس جلوه می کنند در خواب هایمان به صورت آیات عظیم خلقت و طبیعت ظاهر می گردند. مانند کوه آتشفشان، غول، سیل، صاعقه، گردباد و غیره.

شخصیت هایی که دور از دسترس ما به نظر می آیند به صورت غول، دیوار و از این قبیل شکل می گیرند و حوادثی که و قوعشان بیرون از دایره قدرت و حیطه گمان و قیاس ما است و به شکل آیات طبیعی تجلی می نمایند که کوه یکی از شناخته ترین و قابل توجه ترین آن ها است.

سیل یا کار بزرگ است یا شخصیت بزرگ و غیر قابل دسترس.


تشخیص این که کوه در خواب دیده شده کام است با خود بیننده خواب می باشد چون خودش بهتر از معبر می داند درگیر چه حوادثی است.

اگر در خواب ببینید از کوهی عظیم بالا می روید کاری بزرگ در دست می گیرید.

اگر دیدید که از کوه به سختی و با رنج و زحمت بالا می روید کار شما دشوار خواهد بود و اگر آسان و سبک راه پیمایی می کنید به سهولت بر دشواری یا آن شخص دور از دسترس چیره می گردید.

اگر دیدید بر قله کوهی ایستاده اید به اوج موفقیت می رسید که از آن بیشتر نباید انتظار داشته باشید.

اگر دیدید از کوهی سر می خورید و پائین می آیید و خودتان نمی توانید خویشتن را کنترل کنید، سقوط می کنید و موقعیت خویش را از دست می دهید.

اگر شما را پرت کردند و پائین افتادید شما را معزول می کنند.

اگر دیدید در کوهی به غار پناه بردید امنیت می یابید یا مجهولی را می شکافید و رازی را کشف می کنید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب جنگل

☺ تعبیر خواب «کوه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «کوه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


17 دیدگاه

 1. سامان

  با سلام خواب دیدم با پدرام در مقابل کوه عظیمی ایستاده ایم به قدری بزرگ بود که من حیرت کرده بودم در کوه سه حفره بزرک که ماشین ۱۰تن میتوانست داخل ان شود بود مقابل کوه دریاچه آبی بود من بغل دریاچه ایستاده بودم و فرد راهنمایی پیر مرد کوچک اندام کنار پدرام بود میگفت این کوه به قدری طلا و روزی دارد که چند بار باره عظیم طلا از این کوه خارج کردن ولی این کوه هنوز هم طلا و روزی دارد تعبیر این خواب چیست با تشکر

 2. یوسی

  سلام
  من خواب دیدم دارم میرم به سمت کوه یه شخصی از من میپرسه کجا داری میری بعد من میگم دارم میرم بزنم به دل کوه بعد میرم تو راه یه پیرزن منو میبنه میگه من تورو میشناسم پسرم من بهش میگم بگو من کی هستم میگی تو همون پسری هستی که آب میبری به کربلا بعد پیرزن از حال رفت بعد من انقدر از سر شوق گریه کردم تو خواب که از حال رفتم بعد خیلی اروم از خواب بیدار شدم و از خوشحالی تا صبح گریه کردم و خوابم نبرد
  توروخدا اگه کسی تعبیر این خواب رو میدونه بگه بخدا بدجور ذهنمو درگیر کرده

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کوه رفتن نشان از ان امده است که کاری سخت انجام دهید و از این رو ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده در راه ایمان خود کاری سخت انجام خواهید داد که برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 3. ظافر احمدی

  خواب دیدم یک کوی بسیار بلند است زیر میریزد یعنی کو چپه میشود.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است به این تعبیر باشد که زحمتی که بسیار برای آن تلاش کرده اید از بین خواهد رفت و از این رو باید بسیار دقیق باشید و حتما هم صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. فاطمه

  سلام وقت بخیر
  من بعد سحر خواب دیدم با ماشین به سمت کوه رانندگی میکنیم ورود بسیار روشنی از بالای کوه به سمت پایین روان شد در نظر اپل فکر کردم ما رو با خودش میبره ولی بسیار زیبا از کنار ما گذشت آب رود بسیار شفاف و زیبا بود
  در ضمن خیلی و آجیل هک خوردیم کنار آب البته فقط پسته تو ذهنم هست
  ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما می تواند به این شکل تعبیر گردد که در اینده کاری عظیم را به سادگی ممکن است انجام دهید و از آن لذت ببرید و از این رو از بابت دیدن این خواب نگران نباشید و بدانید که انشالله برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. الهام

  خواب دیدم یه کوه بزرگ در یه فاصله تقریبا نزدیک و قابل مشاهده کلا پودرررر شد و ریخت و بعد به دنبالش بقیه کوه ها هم همه یکی یکی خراب شدن و سرجای خودشون ریختن منم خیلی ترسیده بودم اما داشتم نگاه میکردم از پنجره صحنه رو …..ممنون میشم تعبیرش کنین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که به این معنا می تواند باشد که شما در اینده ای نزدیک چیزی که در ذهن شما تابو است و برای شما بسیار سخت است از بین خواهد رفت و برای شما سهل خواهد شد و از این رو این خواب برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. کارگر

  سلام. خواهرم خواب دیده که شخصی که در بیداری آرزوی شهادت داره، شهید شده و میخواهند وی را در بالای کوهی به خاک بسپارند. لطفا تعبیر آنرا بیان کنید ممنون.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این امر است که آن شخص به عالی ترین درجه نازل خواهد شد وبه مقام بالای در نزد مردم و خدا بارک تعالی خواهد رسید که بسیار نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. نرگس

  سلام
  من خواب دیدم توی یه دریا ابی پررنگ اروم وایسادم ینی شنا نمیکردم که چند نفردیگم که نمیشناختمشونم اونجا بودن من کوه اتشفشانو ندیدم ولی یهو دیدم کل دریا پر مواد مذاب شد و ریخت و داشت به سمت من میومد و من فرار میکردم که یکم به پشتم رسید و پشتم سوخت ولی فرار کردم ینی شنا کردم تا به یه کوه رسیدم و ازش میخواستم برم بالا که یه نفر ناشناس بهم گفت برو تو دریا گفتم قایق ندارم دیدم یه تخته چوب رو اب هست رفتم رو اون تخت چوب یه پارو هم داشت و با اون پارو میزدم و دریاهم اروم شدش

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که امده است که به این معنا می تواند باشد که شما در اینده در وضعیتی قرار خواهید گرفت که ممکن است به خودتان غره شوید و ناگهان برای شما از جانب چیزی که قدرت ان را ندارید مشکلی ایجاد شود که این خود سبب خواهد شد که شما از ان درجه از زندگی خود افول کنید.
   پس باید بسیار اگاه باشید و در هر موقعیتی که قرار گرفتید سعی بر ان کنید که اصلا به خود مغرور نشوید
   صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 8. کیانا

  سلام وقت بخیر
  خواب دیدم از یه کوه سنگی با شیب زیاد بالا میرم نزدیک قله کمی ترسیده بودم و قرار بود یه آقایی کمکم کنه برم بالا. یه خانم این وسط همش داشت باهام حرف میزد و حواسمو پرت میکرد منم تو حرفش پریدم و بهش گفتم باید برم و دست اون پسر جوون رو گرفتم و بالای کوه رسیدم. دیدم اون بالا مسطح و وسیع بود و اونجا رو چراغونی کرده بودن و مهمونی گرفتن منم خوشحال بودم و با اون آقا وارد مهمونی شدم
  ممنون میشم تعبیرش کنین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب بسیار خیر است و ممکن است به این معنا باشد که شما مسیری در پیش دارید که باید برای ان تلاشی بسیار زیاد بکنید و از هر عاملی که در این بین باعث خواهد شد شما از هدف اصلی دور شوید دوری کنید تا به هدف خود برسید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. س

  سلام من خواب دیدم که طوفان شدیدی شد ، همه جا تاریک شد و جابه جایی کوه ها رو با چشمم میدیدم ، یعنی کوه ها با سرعت جا به جا میشدند . میخواستم بدونم تعبیرش چیه

 10. دریا

  سلام
  روز بخیر
  من دیشب خواب دیدم که توی خیابون محل زندیگیم با چند نفر وایسادم و دارم به کوه روبروم اشاره میکنم که ببیننش
  کوه از من دور بود و پر از آبشارهای زیبا که یکی از آبشارها خیلی بزرگ بود و کوه بسیار زیبا بود یهو رومو برگردوندم سمت اون چند نفر که کنارم بودن دیدم یه درخت بزرگ و تنومند داره میوفته تا اومدم چیزی بگم دیدم درخت افتاد و وقتی نگاه کردم دیدم پسر عموم با تبر برقی درخت رو قطع کرده وقتی پرسیدم چرا اینکارو کرده گفتن چون مرد همسایه ازش خواسته و اونجایی که درخت قطع شدن روبروی خونه همسایه ما بود ..لطفا بگین تعبیر خوابم چی میشه ؟؟؟؟
  من روزه بودم که این خواب رو دیدم و خیلی نگرانم اگه امکانش هست تعبیر خواب رو بهم بگین ممنونم از لطفتون

نظر خود را بیان کنید