تعبیر خواب جنگل

دیدن جنگل در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن جنگل در خواب چیست؟

دیدن جنگل سر سبز در خواب

دیدن جنگل در خواب چه تعبیری دارد؟

آیا خواب دیده اید در جنگل هستید و می خواهید بدانید که در پشت پرده این خواب چه مفهومی وجود دارد؟ می خواهیم در این مطلب به تعبیر “دیدن جنگل در خواب” بپردازیم، لطفا با ما همراه باشید.

جنگل محیطی سرشار از سرسبزی و شادابی است و امکانات بسیار زیادی هم دارد.

دیدن جنگل در خواب می تواند معانی بسیار زیادی داشته باشد اما معنای کلی این خواب، این است که شما مهارت های لازم را در اختیار دارید و باید از آنچه در دسترس شماست استفاده کنید. به مهارت ها و امکاناتی که اکنون در اختیار دارید و کارهایی که می توانید با این امکانات انجام دهید تا زندگی تان همانی باشد که می خواهید، فکر کنید.

دیدن جنگل در خواب می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • جنگلی پر از گربه های بزرگ یا حیوانات وحشی دیگر
 • تعقیب شدن و به دنبال کسی بودن در جنگل
 • یک جنگل سرپوشیده
 • گم شدن در جنگل
 • سپری کردن تعطیلات در جنگل
 • یاد گرفتن در مورد جنگل

در صورتی که خوابی که دیده اید شامل موارد زیر است، تغییرات مثبتی در انتظارتان است:

 • در حال خارج شدن از جنگل هستید
 • نور زیادی در جنگل ببینید
 • یک زندگی در جنگل درست کنید

تعبیر دیدن جنگل در خواب به صورت مفصل تر:

اگر خواب دیده اید که در یک جنگل هستید و گربه های بزرگ زیادی در اطراف وجود دارند، این نشانگر این است که شما به دام افتاده اید و احساسی شبیه به این دارید افرادی که در بیرون هستند درحال نگاه کردن شما هستند و منتظرند تا کمی آسیب پذیر شوید تا به شما حمله کنند.

اگر خواب دیده اید که در جنگلی سرپوشیده گرفتار شده اید، این نشانه این است که احساس می‌ کنید زندگی تان به گونه ‌ای است که نمی ‌توانید از موقعیت خود خارج شوید و احساس می‌ کنید که گیر افتاده ‌اید و نیاز به کمک دارید.

اگر خواب دیده اید که در یک جنگل با بن بست مواجه شده اید، این نیز نشانه آن است که احساس می کنید زندگی تان هیچ معنایی ندارد و می خواهید کاری انجام دهید تا هر طور شده اید شرایط را تغییر دهید و باید بالاخره از مکان هایی که در آن هستید راهی برای خروج پیدا کنید.

اگر خواب دیده اید که از جنگل خارج شده اید، این یک خواب متفاوت است، مفهوم پشت این خواب این است که می دانید برای خارج شدن از موقعیت های بد زندگی چه کاری باید انجام دهید.

اگر جنگلی که در خواب دیده اید، سرشار از نور بوده، این یک داستان متفاوت است. دیدن این جنگل سرشار از نور در خواب، به این معنی است که شما می ‌دانید چه کار کنید و چگونه آن را انجام دهید، اما نمی ‌توانید به اندازه کافی شجاعت به خرج دهید که از آن عبور کنید و کاری را که باید انجام شود، را انجام دهید.

راه هایی را که جنگل در خواب برای شما فراهم می کند در نظر بگیرید، چرا که آنچه در خواب در دسترس شماست، به موازات همان چیزی است در دنیای بیداری در دسترس شما قرار دارد.

زمانی که حیوانات و زندگی های زیادی در خوابی که در مورد جنگل دیده اید وجود دارد، این می تواند به امکانات شما در زندگی واقعی تان اشاره کند و در بردارنده نکات مثبتی است.

اگر خواب دیده اید که در جنگل گم شده اید، به خصوص اگر این مکان، برایتان مکان جدیدی باشد و نمی دانید چرا در آنجا هستید یا چگونه به آنجا رسیده اید، نشانگر انرژی های جدیدی است که وارد زندگی شما می شوند.

شاید دیدن این خواب در ابتدا ترسناک به نظر برسد، اما این که چگونه در جنگل راه خود را پیدا کنید، نشانگر این است که چگونه با چالش های جدید زندگی خود روبرو هستید.

به یاد داشته باشید که هر کاری انجام می دهید برای بار اول جدید و دشوار به نظر می رسد، اما با گذشت زمان و تمرین می توانید تسلط و تعالی بیشتری دست یابید.

ممکن است دیدن جنگل در خواب با سناریوهای زیر در زندگی شما ارتباط داشته باشد:

 • در شغلی مشغول به کار هستید که دوستش ندارید
 • از ازدواج تان رضایت ندارید و می خواهید جدا شوید
 • گوشزد کردن به شما در مورد استفاده از چیزهایی که در دسترس شماست

احساساتی که ممکن است در طول خواب دیدن جنگل تجربه کنید نیز می تواند شامل به دام افتادگی، ترس، نگرانی، درماندگی، فراموش شده، غمگینی، اضطراب، سردرگمی، کنجکاوی، قدردانی و…. باشد.


خواب های مرتبط با جنگل


☺ تعبیر خواب «جنگل» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «جنگل» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


5 دیدگاه

 1. ثناالله

  سلام خوبين من خواب ديدم بارون خيلي شديد سوار ماشين بودم داشتم ميرفام جنگل همين كه رسيدم بارون شروع شد بعدش گفتيم اتيش روشن كنيم يكم چوب رفيقم از قبل اورده بود يكم ديگه از يه درخت خشك رو ميشكستيم و بعدش تنه قويش موند بستيم به شتر تا همونجوري بره و شكسته بشه بعدش يكي اشنا گفت ويلش كن بسن اتيش درست كرديم تو كوله نصف اماده همين… لطفا تعبير

 2. Farimah

  سلام من الان 13 سالمه و وقتی 5 سالم بود خواب دیدم تو اتاقم که با پدر مادرم میخوابیدم یه دری باز شد و ازش کلی نور اومد.من و مادرم رفتیم توش و توش که جنگل خیییییلییییییی قشنگ و رویایی بود بعد تو خوابم هرشب این در باز میشد و منو مامانم تو جنگل داخلش قدم میزدیم.

  تو 11 سالگی دوباره این خواب رو دیدم ولی اینبار توی جنگل کلی آدم با لباس های دوران خیلی قدیم انگلستان که زنا دامن های خیلی پف دار میپوشیدن بود و رو زمین کلی آشغال بود دقیقا مثل پارک ها.همچنین باز تو جنگل یه در دیگه ای بود که به یه دهکده برای همین آدما باز میشد ولی کدخدای اونجا همش به آدما یه چیزایی تزریق میکرد و ازشون خون می گرفت.

  سال بعد یعنی در 12 سالگیم دوباره همین خواب رو دیدم اما جنگل کاملا پژمرده مثل پاییز بود.هیچ آدمی هم توش نبود و دیگه دهکده ای وجود نداشت خیلی حس بدی داشت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تکرار خواب های یکسان در بازه های بلند مدت بر اساس گفته ی معبران نمی تواند دارای تعبیر باشد و اشاره ای به درون و ناخوداگاه شماست.
   از این رو تعبیر عینی برای آن موجود نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 3. ابوالفضل

  من خواب دیدم که جنگل اتیش گرفته و من به همراه اتشنشانها درحال‌خاموش کردن ان هستم چه تعبیری دار

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب جنگل نشان بر زندگی است و اینکه اتش نشان بر این است که ضرری مالی شما را در بر خواهد گرفت و شما برای جبران ان تلاش خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید