آرایش لایت چشم

چشم‌ها قابل توجه‌ترین عضو صورت هستند که آرایش صحیح آنها به هر چه زیباتر شدن فرد کمک می‌کند. آرایش لایت چشم یکی از آرایش‌های پرطرفدار است که مناسب مکان‌های مختلف از جمله مهمانی‌ها یا یک جلسه نیمه رسمی است. ما در این پست آموزش آرایش لایت چشم درشت، چشم ریز، آرایش لایت چشم پف دار و … را ارائه کرده‌ایم.

آرایش لایت چشم درشت

از فرم دادن به ابروها گرفته تا فر کردن مژه هایتان، ما چند نکته آرایشی عالی برای چشم های درشت داریم.

 1. ابروهای خود را مرتب کنید. ابروها نقش مهمی در زیباتر جلوه دادن چشم‌ها دارند. پس ابروهای خود را به درستی مرتب کنید تا نقطه کانونی آرایش چشم خود را برجسته کنید.
 2. اطراف چشم را برای آرایش آماده کنید. بهترین راه استفاده از کانسلیر برای پوشاندن حلقه‌های سیاه و چروک‌های اطراف چشم است.
 3. برای آرایش لایت چشم درشت، استخوان ابرو را برجسته کنید. پیش از آرایش چشم، روی استخوان ابرو سایه بزنید تا برجسته تر به نظر بیاید. مقدار کمی سایه سفید را با برس روی استخوان برو بزنید تا درخشندگی چشم‌ها را افزایش دهید.
 4. سایه‌های تیره‌تر را انتخاب کنید. انتخاب سایه برای چشم‌های درشت کمی مشکل است. هر چه سایه تیره‌تر شاید باشد فضا و اندازه را کاهش می‌دهد. استفاده از سایه‌های تیره توجه را از اندازه و شکل ویژگی‌های صورت دور می‌کند و انتخاب خوبی برای چشم‌های درشت و بیرون زده است.
 5. از سایه‌های براق استفاده کنید. کمی سایه براق به پلک بالایی و استخوان ابرو می‌تواند زیبایی چشم‌ها را بیشتر کند و مناسب مهمانی‌های شبانه است.
 6. روی گوشه‌های داخلی چشم تاکید کنید. برای داشتن یک آرایش حرفه‌ای از سایه سفید بر گوشه‌های داخلی چشم غافل نباشید. این کار ظاهری بی عیب و نقص به چشم می‌دهد.
 7. مژه‌های خود را فر کنید. فر کردن مژه برای چشم‌های گرد بسیار مهم است. سپس از ریمل استفاده کنید تا مژه‌ها حجیم‌تر به نظر برسد. در نتیجه چشمان متمایزی خواهید داشت.
 8. روی مژه‌های پایین ریمل بزنید. استفاده از ریمل روی مژه‌های پایین، به چشمان درشت ظاهری کوچکتر می‌دهد. این کار را با دقت انجام دهید تا مژه‌ها به هم نچسبند.
همچنین بخوانید: 10+1 ترفند برای درشت کردن چشم های ریز در آرایش صورت

آرایش لایت چشم درشت

آرایش لایت چشم ریز

در اینجا یک فرآیند گام به گام برای انجام آرایش چشم ساده برای چشم های کوچک آورده شده است.

 1. با رنگ پایه روشن به عنوان سایه چشم شروع کنید تا چشمانتان روشن شود. پلک خود را با سایه سفید کرمی تا گوشه های داخلی خود بپوشانید. این مرحله را فراموش نکنید زیرا این به چشمان شما کمک می‌کند بزرگتر به نظر برسند، به خصوص به دلیل اینکه سایه مات است. مطمئن شوید که آرایش سایه چشمی که استفاده می‌کنید با لباس شما مطابقت داشته باشد.

2.برای آرایش لایت چشم ریز از یک مداد چشم رنگ روشن روی قسمت داخلی خط مژه خود استفاده کنید. سایه سفید یا رنگ پوست عالی خواهد بود زیرا واقعا به باز شدن چشم کمک می‌کند. آنها به طور خودکار چشمان شما را بزرگتر و گردتر نشان می‌دهند. توجه داشته باشید، هر زمان که سایه‌های تیره را روی خط مژه خود بزنید، چشمان شما را می‌بندد و آنها را کوچکتر نشان می‌دهد.

 1. با استفاده از سایه قهوه‌ای تیره در قسمت های بیرونی چشم، اندازه چشم ها را دوباره تعریف کنید. این کار به چشم شما عمق خواهد داد. این سایه را زیر چشم نیز بزنید. این یک گام بسیار مهم است زیرا این توهم را ایجاد می‌کند که چشمان شما تا این حد پایین می‌رود و آنها را بزرگتر می‌کند.
 2. سایه‌ها را به خوبی با هم ترکیب کنید. برای زیباتر آرایش چشم ضروری است که بدانید چگونه سایه‌های چشم را به درستی ترکیب کنید. به عبارتی سایه باید به خوبی محو (Blend) شود.
 3. در آرایش لایت چشم ریز با استفاده از خط چشم ژله ای یک دنباله برای چشم بکشید. آن را نزدیک به خط مژه بالایی نگه دارید.
همچنین بخوانید: آموزش آرایش سبک و شیک برای تابستان

آرایش لایت چشم ریز

آرایش لایت چشم قهوه ای

برای آرایش لایت چشم قهوه‌ای باید در انتخاب سایه به تناسب آن با رنگ چشم توجه کرد. به طور خاص، چشم‌های قهوه‌ای گرم وقتی با رنگ‌های گرم مانند سایه‌های قهوه‌ای، نارنجی، طلایی و برنزی همراه شوند، بهترین ظاهر را دارند. این رنگ‌ها باعث می‌شوند چشم‌های قهوه‌ای بیشتر جلوه کنند. اگر قصد دارید از آرایش اسموکی استفاده کنید بهتر است آرایش اسموکی طلایی را انتخاب کنید. در آرایش لایت چشم قهوه‌ ای رنگ‌های گرم و درخشان چشم قهوه‌ای را نمایان‌تر می‌کند.

آرایش لایت چشم پف دار

 1. برای شروع، یک پرایمر چشم عالی تهیه کنید. کسانی که پلک‌های پف‌دار دارند، بهتر از هر کس دیگری می‌دانند که آرایش چشم‌شان چقدر راحت پخش می‌شود. بنابراین روی یک پرایمر عالی سرمایه‌گذاری کنید تا کار را شروع کنید.
 2. بهتر است با چشمان باز آرایش کنید، زیرا پیدا کردن چین و چروک طبیعی با چشمان بسته دشوار است.
 3. سایه چشم را درست بالای جایی که چین خود را مشخص کرده اید، بالاتر چین طبیعی پلک خود بزنید. به این ترتیب وقتی چشم شما باز است رنگ از بین نمی رود. سایه دودی با رنگ‌های برنزی‌تر ایده‌ای عالی برای چشم پف‌دار است.
 4. داشتن مژه‌های پر و بلند یک راه خوب برای پنهان کردن پف چشم است. اگر مژه های واقعاً پرپشت داشته باشید، هیچ کس به چشمان شما نگاه نمی کند که چقدر پف کرده اند. اگر از مژه مصنوعی استفاده می کنید، مهم است که شکل مناسب چشم خود را انتخاب کنید!
 5. خط چشم گربه ای احتمالاً بزرگترین مبارزه برای خانم‌هایی است که چشم‌هایشان پف دار است. هنگام آرایش لایت چشم پف دار از خط چشم خیلی ضخیم استفاده نکنید، در عوض آن را سبک و ظریف نگه دارید.
 6. در آرایش لایت چشم پف دار ممکن است احساس کنید فضای کافی برای آرایش روی پلک هایتان وجود ندارد. بنابراین ابروهایتان را طوری آرایش کنید که فضای بیشتری زیر استخوان ابرو ایجاد شود.
 7. افزودن کمی درخشندگی زیر چشم در واقع می تواند ظاهر پف کردگی را از بین ببرد. فقط یک ضربه از پودر درخشان می‌تواند معجزه کند.
همچنین بخوانید: قوانین اصلی آرایش کردن صورت

آرایش لایت چشم پف دار

آرایش لایت چشم مشکی

 1. کسانی که به دنبال ظاهری طبیعی هستند می‌توانند در مورد چشم های مشکی به راحتی از رنگ های خنثی استفاده کنند. برای داشتن یک آرایش لایت چشم مشکی ابتدا از ترکیب صورتی، هلویی و رزگلد روی چشمان خود استفاده کنید. همچنین آرایش چشم طلایی برای کسانی که چشمان مشکی دارند خیره کننده است.
 2. مطمئن شوید که ابروی شما به خوبی کشیده شده است و آرایش صورت شما به درستی انجام شده است. پس از آن با خط چشم خطوط صاف ایجاد کنید و در صورت تمایل کمی سایه براق روی آن اضافه کنید. این به شما ظاهری بسیار سکسی و جذاب می دهد.
 3. مرحله آخر ریمل زدن است. کسانی که به دنبال ظاهری طبیعی هستند باید ریمل قهوه ای را انتخاب کنند. کسانی که برای مهمانی عصر آماده می شوند می توانند از ریمل بسیار تیره استفاده کنند.
همچنین بخوانید: تشخیص لوازم آرایشی اصل از تقلبی با 10 نکته کاربردی

آرایش لایت چشم مشکی

آرایش لایت چشم رنگی

 1. آرایش لایت چشم آبی و خاکستری. اگر چشمان شما آبی است، آرایش چشم با سایه‌های خنثی باعث می شود که چشمان شما برجسته شود. به رنگ‌های قهوه‌ای پررنگ، رزگلدهای غبارآلود و طلایی گرم فکر کنید، زیرا از این رنگ‌های سایه چشم می‌توان برای ایجاد یک ظاهر چشم دودی ملایم و در عین حال ظریف استفاده کرد. از طرف دیگر، می‌توانید تنها یکی از رنگ‌ها را روی کل پلک خود بزنید تا ظاهری ساده اما مؤثر داشته باشید. در حالیکه یک خط چشم براق سفید باعث می‌شود بیشتر چشم‌ها بزرگ‌تر و درخشان‌تر به نظر برسند، برای چشم‌های آبی یا خاکستری به جای آن خط چشم بژ را انتخاب کنید، زیرا این خط چشم بسیار طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.
 2. آرایش لایت چشم سبز. رنگ های متضاد می‌توانند برای تقویت و تکمیل یکدیگر استفاده شوند. بنابراین آبی با تن‌های نارنجی به خوبی کار می کند و قرمز مکمل سایه‌های سبز است. بنابراین برای برجسته کردن چشمان سبز، اساسا از سایه هایی که دارای ته رنگ قرمز هستند استفاده کنید تا رنگ چشم خود را افزایش دهید. به عبارت دیگر، هر سایه‌ای از قرمز، شرابی، قهوه ای زنگ زده و حتی بنفش!
همچنین بخوانید: چگونه پوست خشک را آرایش کنیم؟

آرایش لایت چشم رنگی

آرایش لایت چشم دخترانه

آرایش لایت دخترانه باید ظاهر طبیعی صورت شما را بهبود بخشد و ویژگی‌های شما را برجسته کند، نه اینکه شما را مانند یک فرد کاملاً متفاوت نشان دهد. فارغ از سن شما، آرایش بیش از حد باعث می شود بدتر به نظر برسید نه بهتر.

 1. وقتی نوبت به استفاده از سایه چشم می‌رسد، رنگ‌های ملایم برای آرایش لایت دخترانه بهترین هستند. از هر نوع رنگ تیره خودداری کنید. برای سایه چشم، از سایه‌هایی مانند صورتی ملایم، هلویی و برنزه استفاده کنید، فقط از یک سایه تیره‌تر در امتداد چین پلک برای عمق دادن به پلک استفاده کنید.
 2. برای آرایش لایت دخترانه از ریمل قهوه ای استفاده کنید. وقتی شروع به استفاده از ریمل می کنید، رنگ قهوه ای هم برای بلوندها و هم برای سبزه ها بهترین کار را دارد. رنگ مشکی معمولاً برای آرایش دخترانه بیش از حد دراماتیک است، مخصوصاً در طول روز. اگر فکر می کنید قهوه‌ای به اندازه کافی تیره نیست، به جای آن قهوه‌ای مایل به سیاه را امتحان کنید.
 3. وقتی صحبت از آرایش لایت دخترانه می‌شود، توصیه می‌کنم به جای استفاده از یک خط چشم مایع، از خط چشم مدادی شروع کنید. خط چشم مدادی طبیعی‌تر از خط چشم مایع به نظر می‌رسد. درست مانند ریمل، سعی کنید یک خط چشم با رنگ خنثی تیره مانند قهوه ای انتخاب کنید و پلک های بالایی را در امتداد خط مژه و فقط لبه بیرونی پلک های پایینی را انتخاب کنید.

آرایش لایت چشم

سخن آخر

امیدواریم مجموعه آموزش‌های ما در این پست درباره آرایش چشم لایت برای انواع فرم‌های چشم از جمله آرایش لایت چشم پف دار، چشم ریز و درشت، آرایش لایت دخترانه و … مورد پسند شما باشد. اگر شما هم نظری درباره هر چه بهتر شدن آرایش لایت چشم دارید، می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


نظر خود را بیان کنید