نشانه های دوست داشتن واقعی پسران

آیا او من را دوست دارد؟

نشانه های دوست داشتن واقعی پسران

21 نشانه زبان بدن که نشان می دهد او به تو علاقه دارد.

مردان نمی توانند مانند زن ها همیشه بگویند که هنگام لمس شدن چه احساسی دارند.

پتی وود، متخصص زبان بدن با بیش از 30 سال تجربه و نویسنده سیگنال های موفقیت، راهنمای خواندن زبان بدن، می گوید: این بدان علت است که سیگنال های زبان بدن ناخودآگاه می توانند فاش شده و سخن بگویند.

بنابراین، در مراحل اولیه یک رابطه جدید (مانند زمانی که شما برای اولین بار او را ملاقات می ‌کنید)، به دنبال نشانه‌ های زیر باشید تا بفهمید او به چه چیزی فکر می کند.


 1. بزرگ شدن مردمک چشم

اتساع مردمک چشم یا به دلیل این است که در یک مکان خیلی تاریک هستید و یا این سیگنال ظریف نشانه علاقه طرف مقابل به شماست.

وود معتقد است: “اتساع مردمک یک واکنش مغزی است که زمانی رخ می ‌دهد که چیزی را دوست دارید و یا به چیزی جذب می‌ شوید. “


 1. بالا رفتن ابروها

افراد تمایل دارند از این حالت نیمه آگاه استفاده کنند و به باز کردن چشمانشان در زمانی که چیزی را که می بینند دوست دارند، کمک کنند. اگر وقتی که شما حرف می ‌زنید، ابروانش را بالا می ‌برد، معنی ‌اش این است که به آنچه می گویید، علاقه‌ مند است.


 1. نمایان شدن دندان های جلو

وود می گوید: “مردان مانند حدود 5 سالگی شان لبخند نمی زنند، مگر اینکه واقعا خوشحال باشند” او ممکن است حتی در حال شوخی هم نخندد. اما یک روز بالاخره خنده همراه با نمایان شدن دندان هایش را خواهید دید.

وود معتقد است زمانیکه او واقعا خوشحال باشد نمی تواند خنده اش را پنهان کند و با این خنده دندان های پیشین او در معرض دید قرار خواهد گرفت.


 1. خنده به پهنای صورت و فراتر از دهان

یک خنده واقعی فراتر از دهان رفته و صورت را نیز در بر می گیرد. خنده واقعی پیشانی را بالا برده و چشم ها را بازتر می کند. اگر لبخند او تمام صورتش را در بر بگیرد، به این معنی است که شما به نحو احسن بر او تاثیر می گذارید.


 1. زبان زدن به لب ها به صورت خیلی جذاب

وود می گوید:‌”وقتی شما جذب یک نفر می‌ شوید ، دهان شما بزاق بیشتری تولید می‌ کند.”.

زبان زدن و لیسیدن جذاب لب ها و یا فشردن آنها به صورت آرام به هم، یکی دیگر از نشانه های بدنی کسی است که جذب شما شده است.


 1. قفل شدن چشم هایش بر روی صورت شما

ممکن است فکر کنید فردی که شیفته شما شده، به سختی چشمانش را از چشم های شما جدا می کند، اما تماس چشمی بدون توقف می‌ تواند باعث شود که فرد احساس معذب بودن کند.

بنا بر این قانون جدید، وود می گوید:‌ “اگر او 80 درصد از تعاملش را خرج نگاه کردن از چشم ها به بینی و یا لب هایتان می کند، او به شما علاقمند است.”


 1. کشیدن نفسی عمیق هنگام دیدن شما

بله مردان هم به اکسیژن نیاز دارند، اما زمانی که او ناخوداگاه نفسی عمیق می کشد، شکمش را جمع کرده و قفسه سینه اش را باد می کند.

وود می‌ گوید: این یک راه ناخودآگاه برای عریض تر به نظر رسیدن بالاتنه پشتی و کوچک تر به نظر رسیدن کمر است که دو ویژگی هستند که او را مناسب تر و مطلوب تر (از دیدگاه تکاملی) نشان می دهند. به عبارت دیگر او به شما علاقمند است و سعی در جذب کردن شما دارد.


 1. هنگامی که صحبت می ‌کنید به سمت شما خم می‌ شود.

شاید این نشانه خیلی به چشم نیاید اما زمانی که او بتواند از لحاظ جسمی به خوبی شما را بشنود، و به هر حال به آن توجه داشته باشد ، به این معنی است که به چیزی که می‌ خواهید بگویید علاقمند است.


 1. دست هایش را روی مفصل ران خود قرار می دهد و آرنج‌ ایش را به طرفین می گذارد.

از آنجا که این حالت نسبت به قرارگیری بازوان در طرفین فضای بیشتری را می گیرد، وود می گوید:‌این یک نشانه قدرت مردانه است که برای نشان دادن برتری فیزیکی نسبت به دیگران از آن استفاده می کنند. معنی این حالت این است که او به دنبال توجه است و اگر این کار را در برابر شما انجام داد پس به دنبال توجه شماست.

همچنین بخوانید: نشانه های عشق واقعی

 1. زانویتان را لمس می کند و یا موهایتان را به پشت گوش می گذارد.

وود می‌ گوید : وقتی که او تماس فیزیکی خود را با بهانه دیگری آغاز می کند، این یک آزمون برای دیدن نحوه واکنش شما به لمس او است.

وود می‌ گوید: از آنجا که لمس ابزاری است که او برای تست محدودیت های خود استفاده می کند، می تواند به این معنی باشد که او فقط علاقه مند به رابطه جنسی است.

اگر او واقعا تو را دوست داشته باشد ، ممکن است به آرامی عقب بکشد و به شیرینی لبخند بزند، که یعنی می‌ خواهد وقت بگیرد و به تو نزدیک تر شود.


 1. نشستن با پاهای باز

از آنجا که این موقعیت ، بخش‌ هایی از فرد را نشان می‌ دهد، که سرشار از عصب های حساس است، این یک موقعیت آسیب ‌پذیر است که می‌ تواند به معنای آن باشد که تمایل دارد خودش را از آنجا بیرون کند ( به معنای واقعی و احساسی ) که بتواند شما را بشناسد.


 1. زاویه دار کردن باسن به سمت شما

وود می گوید: از آنجا که باسن یک اندام آشکار جنسی است، اغلب نشانه جذابیت جنسی یا فقدان آن است. اگر او زاویه باسنش را از شما دور نگه می دارد، احتمالا گزینه دوم برقرار است.


 1. نشانه رفتن انگشتان پا به سمت شما

از آنجا که پاها در هنگام خطر وارد می شوند و واکنش نشان می دهند، آنها عمدتا توسط ذهن ناخودآگاه کنترل می شوند و می توانند در تعاملات اجتماعی نیز بیانگر موضوعات زیادی باشند.

وود معتقد است پاها به نقطه ای که قلب می خواهد برود تمایل دارند. البته، زمان ‌بندی در تفسیر پاها بسیار مهم است: اگر با فردی صحبت می ‌کنید که علاقه ‌مند به نظر می ‌رسد، دست او را لمس می ‌کنید، و سپس می بینید که زاویه پاهایش را از شما دور می‌ کند نشانگر این است که علاقه ‌ای به این موضوع ندارد.


 1. عبور دادن و گذراندن پاها

اگر او به شکلی از پاهایش عبور کند که بدن و اندام بالایی بدنش او را از تو دور کند، ممکن است بی‌ طرف باشد. اما اگر پاهایش را دور کند و بقیه بدنش را به سمت شما بکشاند، این می تواند به این معنی باشد که او کمی خجالتی است. این موضوع به شخصیت او بستگی دارد.


 1. در حالیکه در حال حرف زدن هستید به سمت شما می آید.

بدیهی است که قصد او نزدیک تر شدن به شماست.


 1. بدون روبرو شدن و نگاه به شما صحبت می کند.

وود معتقد است که این می تواند نشانه ای باشد که گزینه هایش را باز نگه می دارد. اگر او تلاش می کند موضوعی مشترک پیدا کند یا سوال های زیادی را مطرح کند، زبان بدن او ممکن است شخصیت او (خجالتی) را انعکاس دهد و واقعا می تواند شیفته شما شود.

همچنین بخوانید: روانشناسی زبان بدن مردان عاشق

 1. گلویش را لمس می کند.

وود می گوید “گلو ارتباط و آسیب ‌پذیری را نشان می‌ دهد”

اگر او در طول تعاملات خود گلویش را لمس می کند، به شما علاقه مند است. اما دوباره، زمینه می تواند در اینجا بازی کند. پس سعی کنید قبل از اطمینان به او نشانه های دیگر این لیست را بررسی و مشاهده کنید.


 1. هنگامی که دست شما را می گیرد، کف دستش را بر خلاف شما فشار می دهد

این نوع نگه داشتن دست، تمایل به اتصال دارد. همین مساله برای انگشتان به‌هم ‌پیوسته هم صدق می ‌کند، در حالیکه کف دست طاقدار به معنی ترس طرف مقایل است.


 1. در حالی که صحبت می ‌کند ، بازویتان را لمس می ‌کند

پیام روشن و واضح است: او می ‌خواهد توجه شما را به خود جلب کند، می خواهد از اینکه می ‌تواند شما را تحت ‌تاثیر قرار دهد و یا از اینکه به او گوش می دهید مطمئن شود.


 1. در کنار شما قدم می زند

وود می گوید: ‌”اگر او دو قدم جلوتر از شما قدم برمی دارد به این معنی است که بیشتر از اینکه نگران شما باشد نگران خودش است” مگر اینکه بخواهد شما را در فضایی شلوغ و یا ترسناک هدایت کند، او باید سرعت خود را برای مطابقت با شما تنظیم کند.


 1. او با لیوانش بازی می کند

وود می ‌گوید: ” این می ‌تواند نشانه ‌ای از عصبانیت و یا جذابیت باشد. نوازش می ‌تواند نشان دهد که او می ‌خواهد شما را لمس کند.”


30 دیدگاه

 1. رها

  عشق تو زندگی هر کسی وجود داره مهم اینه که قبولش کنی و پیداش کنی ..من خودم ده یال پیش تو زندگیم کسی بود که واقعا دوستم داشت اما من بی توجه بهش رد شدم اما عاشق واقعی همیشه عاشقه الان بعد این همه سال باهاش صحبت کردم و تفاوت رو تو وجودش دیدم آدم عاشق با همه فرق داره عشقش باعث شد که رفته رفته بیشتر بهش نزدیک بشم و الان میفهمم چه سالهایی رو از دست دادم ..همیشه کسی که دوستتون داره رو ببینین دنبال عشق یک طرفه نباشید به کسی که بهتون ابراز عشق میکنه توجه کنید رفته رفته غرقش میشین میدونم سخته اما دوست داشتن کسی که براش تفریحی حماقته

 2. :/

  سلام بچه ها.اگه به کسی علاقه دارید بهش بگید.باور کنید این بهترین گزینه اس.چون دیدم که میگم.من و پسرخالم بچگی باهم بزرگ شدیم.4سال ازم بزرگتره.به خاطر شغل باباش مجبور شدن برن یه شهر دیگه.انموقع من پایه اول بودم.دوهفته فقط گریه میکردم که چرا رفتن.چون بچه بودم کاریم نداشتن.از اون موقع ازش خیلی بدم امد.تا پایه ششم ندیدمش.تقریبا5سال.اصلا هم نمیخواستم ببینمش.هنوز هم ازش بدم میامد.بالاخره وقتی پایه هفتم بودم،اونم پایه دهم بود تو خونه مامان بزرگم جمع شده بودیم دیدمش.از همون روز عاشقش شدم بدجور.خیلی خوشگل شده بود.از پایه هفتم زندگیم کلا تغییر کرد.شب و روز نداشتم.مامانمم فهمیده بود دوسش دارم همش دعوام میکرد که بچه و چه به این کارا.ولی کو گوش شنوا:/بالاخره پایه نهم که بودم،اونم دوازدهم بود،یه چن باری بهم پیام داد تو شاد.رفتاراش یه جور بود که فکر میکردم ازم بدش میاد.ولی از پیاماش فهمیدم ازم بدش نمیاد.یه روز جرات کردم بهش پیام دادم همه چیو گفتم(بدون اینکه بفهمم روز ولنتاین بود)فک کنم12خط میشد:/ اونم تو جوابش فقط نوشت منم عاشقتم.نمیدونستم گریه کنم یا بخندم.حس غیر قابل وصفی بود.هنوزم هس.الانم دهم تجربی ام.پسرخالمم دانشگاه تهران پزشکی میخونه.مامانمم وقتی فهمید اونم دوسم داره کاری نداره دیگه باهامون.فقط سرشو واسه تاسف تکون میده:)امیدوارم همتون به عشقتون برسید❤

 3. paria

  سلام من یه دختر هستم و سنم خیلی زیاد نیست
  یعنی توی 12 سال هستم
  توی 8 سالگی یه پسر لود که برای تعطیلات با خانواده اش اومده بودن خونه ی ما چون باباش
  دوست پدر من بود
  و یه برادر کوچکتر از خودش داشت .
  و پسره هم 13 سالش بود
  آخه من پنج سال ازش کوچک بودم یعنی بچه بودم نمیدونم داره چکار میکنه
  ولی انگاری خیلی دوستم داشت
  هر جا که میرفتم باهام میومد و اگر آسیب میدیم خودش را کنترل نمیکرد و به شدت عصبانی میشد که خودش مقصره
  و الان چندین ساله که نه من اونو دیدم نه اون من را دیده
  به خاطر شرایط کرونا
  بدنم را لمس میکرد
  یه چیز هایی میگفتم البته که من بخندم
  بغلم میکرد
  الان دیگه واقعاً شرمنده ام
  سعی میکنم که این موضوع را فراموش کنم
  به کسی هم نگفتمش حتا خانواده ام چون میدونم درمورد این موضوع یا عصبانی میشن یا ناراحت میشن و آبروشون میره
  حالا به نظر خودتون این رفتار هاش با من یعنی چی ؟؟؟
  لطفاً پاسخ بدین

 4. فاطی

  سلام،من خیلی پسرعموم رو از 10 سالگی دوست دارم اما خانواده هامون باهم مشکل دارن نمیدونم چکار کنم

 5. Sa

  من عاشق یه پسری هستم اما هر وقت از کنارش رد میشم اخم میکنه انکار باباشو کشته باشم اصلا با من رفتار خوبی نداری اما خیلی دوسش دارم میشه بگین باید چی کار کنم که بدونه دوسش دارم

 6. Sa

  سلام من یک دخترم سنم زیاد نیست 4 سال است که عاشق یه پسری شدم تمام این خصوصیات هم دارم اما اونا نميدونم باید چی کار کنم که بدونم اونم حسش به من چی لطفا کمک کنید

 7. ک. فتاحیان

  خانمها و دختران عزیز سلام.
  تمام این رفتارها رو نه فقط یک مرد عاشق بلکه یگ مرد با اختلال شخصیتی خودشیفتگی یا ضد اجتماعی که اتفاقا خیلی خیلی هم شخصیتهای مخرب، سمی و خطرناکی هستند، می تونند داشته باشند یا بهتره بگم می تونند تظاهر به همه اینها بکنند چون اونها استاد نقش بازی کردن و بازی دادن آدمها فقط به خاطر احساس لذت و قدرت هستند اون هم بدون هیچ احساس گناه، عذاب وجدان و احساس شرم و پشیمانی. پس باید خیلی مواظب خودتون باشید و از هوش، شهود و حس ششم زنانه خودتون وقتی احساس می کنید یک جای کار می لنگه و طرف داره نقش بازی میکنه، کمک بگیرید و بهش اعتماد کنید. موفق باشید. با تشکر

 8. elnaz

  خانم پریسا واقعا شما چقدر زیبا این متن رو نوشتین عالی بود و دلنشین

  اما یه چیزی هست که نمیشه ترکش کرد اونم عاشقی و علاقه به جنس مخالف که چیز عادی هست اما دختران اشتباه نکنید عاشق بشین اما نه در حدی که به خودتون آسیب بزنید ته قلب پاکتون راه برگشت هم باشه چون ما نمی دونم ۱دقیقه دیگه چه اتفاقی میخواد برامون بیوفته .

  .اما عاشقی زیباست اگه عاشق آدم باشید نه آدم نما پس به انتخاب جنش مخالف و پسرایی که عاشقشون هستین دقت کنین……

 9. elnaz

  سلام من یه پسری رو دوس دارم اونم فکر کنم دوسم داره چون هر وقت منو میبینه زل میزنه به من و میخنده و سر من با یه آقا پسری که همش چشش به من بود و ازش نفرت دارم دعوا کرد در کل پسر خوبیه خیلی خوشگله امیدارم همتون به عشقتون برسید❤

 10. Elena

  ممنون از مطلب خوبتون بسیار خوب بود من خوشم اومد…
  من یکی رو دوست دارم ولی احساس می کنم اون منو دوست نداره اخه هر وقت از کنارم رد میشه.. هی قیافه ی عصبانی بودنو می گیره بعضی وقت ها هم هی تو جمع میاد ساکت میشینه و خیلی کم حرف میزنه… تازه یکبارم من به یکی از دوستام گفتم که بره ازش بپرسه که اون منو دوست داره یا نه پرسید اونم گفت ازش متنفرم…(چون یکبارم قبل از اینکه ازش خوشم بیاد بهش گفتم ازش خوشم نمی یاد… ولی بعد معذرت خواهی کردم…) میشه یکی راهنماییم کنه؟ تقریبا ۳ سال میشه این فکر منو درگیر می کنه

 11. پسرخالم رو خخخخیلی دوست دارم از ۷ سالگی تا الآن بهش علاقه دارم تا ‌کلاس هفت اون خخخخخیلی صمیمی بودیم و به خصوص که خونه مادرجونم
  می رفتم و اونها خییلی خاطره داریم . هم اونجا بودن و تمام عید پیش هم هستیم میشه گفت تقرییا همه نشانه ها رو هم داریم ولی بهم چیزی نمیگه و الآن که کاس نهم هست و اونها هم اومدن جایی که ما زندگی می کنیم زیاد هم رو نمی بینیم و فکر نکنم بیان خونه مادرجونم و احساس می کنم به اون یکی دخترخالم علاقه مند شده چون قبلا خوشش نمیومد ولی الآن احساس می کنم که دوستش داره ‌. چی کار کنم ؟ نمی تونم فراموشش کنم

 12. :/

  وای پریسا خانم دقیقا منم همچین فکری میکردم هنوز به سوالات خودم میخندم وای خدا چه دورانی بود☹
  به نظر من وقتی عاشق یکی میشید برید بگید بهش و اشتباه نکنید اگه هم دخترید نمیدونم پیشنهادی ندارم اما بنظرم ارزشش نداره چون اگه دوستت داشته باشه خودش بهت میگه اگه هم نگه یعنی بی جسارته بالاخره یا میشه یا نمیشه

 13. مهرسام

  طی اون دو هفته ای که به عنوان ترم بهمنی رفتم دانشگاه دو تا از دخترای کلاس موارد فوق را بروز دادند و من دلم لک میزنه تا یک بار دیگه ببینمشون

 14. ح

  باسلام درجواب اقای امیربابدبگم اگه به حستون ایمان داریدحتمابریدبگیددددد حتماااااا من خودم یک دخترم ویکی ازاقایون دردانشگاه بانگاه هاش تمام فکرمودرگیرکرده بود….ویا مخفیانه نگاه کردن من ازیرون کلاسها…بیمحلیش به دختران دیگه….من هم دلبستش شدم…ولی هیچوقت پاپیش نگذاشت …من موندم وبک دلبستگی که باعث شده به خواستگارهام جواب ردبدم….البته کارهایی که خودم کردم هم باعث شد..فکرکنه ازش بدم میادهم بی تاثیرنبود..مثل اخم کردن وبیمحلی..چون کلاادم مغروریم درمقابل چشمانی که بهم خیره میشنشماهم بریدحرفتونوبزنیدخلاص بشید….من خودم ترجیح میدم طرف مقابلم بیاد..ورک وراست حرفشوبزنه

 15. هلیا

  عجب

 16. ش

  ببخشيد بعضي نشانه ها رو داره اما نميدونم دوسم داره

 17. ش

  همه ی این نشانه هارو به غیر دومورد داره ولی نمیدونم علاقه ای وجود داره یا نه

 18. امیر

  اقااااا، تروخدا کمکم کنید من نمیتونم احساسم بهش بگم، یا اصلا چجوری باهاش صحبت کنم،خیلی شیفتش شدم،کمکم کنید

  • محسن

   بهترین راهکار اینکه بری و مستقیم بهش بگی
   حالا هرچی راهکار جانبی برای این هدف باشه دیگه بسته به شرایط خودت باید پیداشون کنی ولی شک نکن باید حرفتو بزنی

  • گمنام

   سلام.وقت بخیر.بهتره یکی مثل خاهرتون یاعمه یاخاله روبفرسیدپیشش تاازحس شمانسبت بخودش مطلع بشه،شایدبه شماهم حسی داشته باشه.اینطوری ازحسش بخودتون نطمئن میشیدوازاین بلاتکلیفی درمیاید.

 19. پریسا

  دختران بدبخت….
  پسری ک شمارا بخاهد با جان و دل میخاهد پسری ک عاشقتان باشد وجودش شمایید برای بدست اوردنتان ب هر دری میزند
  حالم از احساسات دختران بهم میخورد دختران بیچاره با دلی پاک دل میبندیم ب پوچ ب هیچ مگر خودمان چ کم داریم ک ازاد نباشیم ک رها نباشیم ک متکی ب خود نباشیم از تمام همجنس های خود خواهش میکنم هیچوقت دنیای خودرا در یک نفر خلاصه نکنید من تا ته این راهو رفتم برزخه عشق یک طرفه یعنی نابودی فکر نکنید زشتم یا هرزه ام ن اتفاقا من هم زیباهستم هم پاک اما له شدم زیر بی رحمی ها و دوست نداشتن های کسی ک با تمام وجود دوستش داشتم تقصیری نداشت دوس داشتن اجبار نیست اما بازی با ادم ها عین جنایت است دلم برای دختر بودنم میسوزد ک اکثریت دخترا شکست خورده هستند…سریال شبکه سه تو ماه رمضن نشون داد دختره له شد زیر بلاتکلیفی و خودخواهی امیر و بعد هم زندگی اش ویران شد با یک تکه پوست… پرده ی بکارت!!!!
  تجاوز و نگاه برده ی جنسی ب زنان تجاوز ب دختر پنج ساله داریم انوقت سکانس تجاوز را حذف میکنند ب قول احسان علیخانی بچه هایمان فکر میکنند مادر میره بیمارستان فرشته ها میان بچه را ب مادر میدهند و میروندددد….

 20. دریا

  وقتی این موارد رو خوندم بعد از خوندن بعضی از موارد از خنده منفجر میشدم چون فردی دوسش دارم بعضی از این اخلاق هارو داره

 21. Her

  درسته…خيلي هم درسته

 22. Setayesh

  سلام ببخشید ایا پسری که مارا دوست دارد حرصمان را در میاورد یا با ما لجبازی میکند؟

 23. گلناز

  مردا ارزشی ندارند.

 24. ندافرامرزی

  سلام مطالب خیلی بود فکر میکنم مطالب سایت مرد زبان بدن ایران در این زمینه کاملتر بود mazyarmir.com توصیه میکنم دوستان از این سایت هم بازدیدی داشته باشند اطلاعات فوق العاده دست اولی داشت. بینهایت از مطالب سایت مفیدتون متشکرم

 25. mahdi

  با سلام
  من تو نوروز که به ترکیه رفته بودم از دختری خوشم اومد و تو اون 10 روزی که اونجا بودم درست همین کارایی که نوشتید رو کردم حالا که بر گشدم ایران اکان اینستا گرامشو پیدا کردم و از دایرکت پیام دادم اونم پیام داد وقتی بعد چند روز که آید تلگراممو بهش دادم به اون پیامم جواب نداده 16 ساعته حالا چیکار کنم؟؟؟

  • fateme

   چی شد آخرش

  • اکبر

   داداش تو ترکیه اشنا شدی؟ تو ایران پی ام میدی واسه آشنایی؟ ازت خواهش میکنم ساقیتو معرفی کن

 26. ANZALICHI

  MER30

نظر خود را بیان کنید