عشق واقعی چگونه عشقی است؟

12 ویژگی عشق واقعی و اینکه چگونه می‌ توانید مطمئن شوید که آن را پیدا کرده ‌اید
عشق واقعی چگونه عشقی است؟

عشق واقعی چگونه عشقی است؟

هر کدام از ما تعاریف متفاوتی از عشق حقیقی داریم. برخی از مردم معتقدند که عشق فقط در افسانه هاست و برخی دیگر آن را در اشعار عاشقانه حافظ می یابند؛ بعضی از افراد معتقدند که این تنها یک مرحله است و عشق واقعی در دنیای واقعی وجود ندارد. حقیقت این است که عشق حقیقی یک دنباله از طبیعت حقیقی خودمان است. ما چیزی که هستیم، را جذب می ‌کنیم.

حتی در روابط معمولی، ما افرادی را جذب می‌ کنیم که انعکاس و بازتابی از خود واقعی ما هستند. بنابراین، برای اینکه عشق حقیقی را جذب کنیم، باید ویژگی‌ هایی را که در شریک خود به دنبال آن هستیم را به نمایش بگذاریم. ما در این مطلب قصد داریم ویژگی های عشق واقعی را برشماریم. با ما همراه باشید.


 1. جذابیت دائمی

وقتی که ما واقعا عاشق کسی هستیم، لحظات عاشقانه را در معمولی ترین و عادی ترین شرایط نیز می بینیم. ما هرگز مجبور به “تلاش” برای چاشنی دادن به چیزهای دیگر نیستیم. همه چیز به جالب، ساده و بدون زحمت به نظر می‌ رسد.

در عشق واقعی ما هیچ وقت مجبور نیستیم برای راضی کردن شریکمان، از راه خود خارج شویم و یا خودمان را تغییر دهیم.

عشق در ساده ‌ترین کارهایی که با هم انجام می‌ دهیم وجود دارد. در عشق واقعی هیچ نیازی به متقاعد کردن و یا وادار کردن چیزی به یکدیگر وجود ندارد.


 1. احترام متقابل

احترام به یکدیگر مهم ‌ترین عامل برای حفظ عشق حقیقی است. این احترام از دادن فضای کافی برای رشد شخصی و عبور نکردن از خط قرمزها می آید.


 1. پذیرش

وقتی ما در عشق حقیقی هستیم، به طور طبیعی فردی را برای نکات مثبت یا منفی مورد پذیرش قرار می ‌دهیم. این پذیرش چشم‌ انداز ما را را گسترده تر کرده و ما چیزهایی را می ‌بینیم و یاد می ‌گیریم که در غیر این صورت تجربه نخواهیم کرد.

عشق واقعی، ما و نحوه تفکر ما را تغییر می ‌دهد. این موضوع تمام تفاوت ‌ها را حل می ‌کند. در عشق واقعی هیچ داوری و قضاوتی وجود ندارد و ما عشق را همانطور که هست می پذیریم.


 1. خودخواهی

ما تنها زمانی عشق حقیقی را تجربه می ‌کنیم که چیزی برای بخشیدن داشته باشیم. برای این که عشق دریافت کنیم، باید محبت کنیم.

این در مورد برآورده کردن نیازهای خودخواهانه خودمان نیست، بلکه در مورد کار کردن بر روی یک هدف مشترک است. در عشق واقعی از خود گذشتگی و مراقبت از نیازهای شریک مان به اندازه مراقبت از نیازهای خودمان مهم است.


عشق واقعی

 1. اعتماد

نیازی به گفتن نیست که اعتماد مهم‌ ترین اساس عشق حقیقی است. در حالی که اعتماد به فردی که عاشق او هستیم بسیار مهم است، اما به همان اندازه مهم است که به خودمان اعتماد کنیم.

عشق حقیقی باعث می‌ شود ما احساس آسیب ‌پذیر بودن کنیم بدون این که از ترس یا حالت تدافعی بودن احساس آسیب ‌پذیر بودن کنیم.

وفاداری در روابط نه تنها ثبات عاطفی را به ارمغان می ‌آورد بلکه سطوح صمیمیت را نیز افزایش می‌ دهد. وقتی که دو نفر با عشق و وحدت زندگی می‌ کنند، هیچ ترسی از آسیب دیدن در این بین وجود ندارد. با وحدت و اعتماد، عشق رشد می‌ کند و با گشت زمان این عشق تقویت می‌ شود.


 1. درمان و التیام

عشق درمان می کند و ترس را از بین می ‌برد. این باعث می‌ شود احساس امنیت کنیم. ما احساس می کنیم در صلح هستیم و با عزیزان مان در هر جایی که هستیم احساس آرامش می ‌کنیم.

عشق حقیقی هرگز آزار نمی رساند، فقط درد را التیام می ‌بخشد و به ما قدرت عشق را می ‌دهد.


 1. رشد

عشق حقیقی همیشه به نفع رشد فردی و معنوی است. این یک فرآیند طبیعی است که برای خوشبختی و آزادی ما ضروری است. همه چیز باید رشد کند تا زنده بماند: گیاهان، حیوانات و همه سلول‌ های زنده روی این سیاره.

عشق واقعی رشد طبیعی را ارتقا می ‌دهد که این امر نه تنها زندگی را با شادی و آزادی پر می ‌کند بلکه به موفقیت حرفه ‌ای نیز کمک می ‌کند. عشق حقیقی ، بازیگوش است و بدون مقاومت و یا ترس رشد می‌ کند.


 1. همبستگی و همراهی

به عنوان انسان، همه ما خواهان همراهی و همبستگی با سایر انشان ها هستیم. وقتی نوبت به عشق می‌ رسد ، به دنبال کسی می ‌گردیم که در تمام طول زندگی مان در کنار ما باشد. ما به کسی نیاز داریم که بتوانیم در کنارس شگفتی ‌های زندگی را تجربه کنیم.

کسی که با او ما می ‌توانیم سفر کنیم، اسرارمان را با او به اشتراک بگذاریم، درباره وقایع جهان بحث کنیم و روزهای عمرمان را کنارش سپری کنیم. عشق حقیقی به معنی توجه به کسی است که دوستش دارید.

عشق واقعی برای جشن گرفتن در لحظات خوب و گریه در زمان ‌های سخت، همیشه در صحنه است.


 1. ارتباط

بسیاری از مردم برای ابراز احساسات خود نسبت به عزیزان شان در کشمکش هستند؛ تنها چیزی که آن ‌ها را متوقف می ‌کند خودشان هستند. وقتی کلمات معنا دارند و با نیات خوب گفته شوند، اجازه دادن به بیان آن ‌ها هرگز دشوار نیست.

ساختن خودتان و درک شریک زندگی تان پایه و اساس عشق است.

صادق باشید و در مورد احساساتتان حرف بزنید. حرف زدن از احساسی که از قلب تان نشأت می گیرد، نشان دهنده شجاعت و سخاوت است. یک عشق واقعی همیشه این را به رسمیت خواهد شناخت.


 1. کار گروهی

عشق واقعی یک کار گروهی است. زمانی که می‌ خواهید بلند شوید و کنترل را به دست بگیرید و به شریک خود اعتماد کنید کار تیمی است.

وقتی که دو نفر عاشق هم هستند، نقاط قوت خود را ترکیب می ‌کنند و مثل یک تیم عمل می‌ کنند. آن ها می داند که چه موقع باید تعطیل شود و چه زمانی باید چیزهایی که باید گفته شود را بیان کنند.

چیزی که این تیم با هم درست کنند منحصر به فرد و فنا ناپذیر است. آن‌ ها یک هدف مشترک دارند و با یکدیگر کار می ‌کنند تا به اهداف خود برسند.


 1. بی پروایی

جایی که عشق حقیقی وجود دارد، هیچ ترسی مانند ترس از تعهد، ترس از اشتباه یا ترس از آسیب زدن به کسی وجود ندارد. ترس، عشق را نا امید و پیچیده می کند. وقتی در عشقی حقیقی هستیم، دقیقا می ‌دانیم چه کنیم.


 1. مقدس و روحانی

عشق واقعی مقدس است. این عشق نفس را از بین می ‌برد، شادی را به ارمغان می‌ آورد و ما را به خود واقعی مان نزدیک‌ تر می‌ کند.

عشق حقیقی ما را از ترس و دلبستگی آزاد می ‌کند.

عشق حقیقی آزادی است.

عشق حقیقی، بخشش است.

وقتی در عشق حقیقی هستیم، به خدا نزدیک ‌تر می ‌شویم.

این خود ماهستیم که عشق حقیقی را پیدا می‌ کنیم. هر وقت انتظار آن را داشته باشیم به سراغ ما می ‌آید. ما هرگز با دنبال کردن شخصی دیگر عشق یا شادی را پیدا نخواهیم کرد.

عشق حقیقی زمانی اتفاق می افتد که ما در پوست خود احساس راحتی می‌ کنیم و از اینکه چه کسی هستیم سپاسگزار هستیم. عشق واقعی وقتی به ما جذب می‌ شود که ما باور داشته باشیم که واقعا جذاب هستیم.

همچنین بخوانید: فال عشق واقعی


نظر خود را بیان کنید