چگونه زبان بدن زنان را بخوانیم؟

نشانه های تحریک شدن زنان در زبان بدن آنها

زبان بدن زن چیست

چگونه زبان بدن یک زن را بفهمیم؟ به عنوان یک مرد به این مهارت نیاز خواهید داشت مهارتی که میتوانید با کمک آن منظور طرف مقابل خود را بهتر درک کنید و یک قدم جلوتر باشید.


زبان بدن زنان:

زبان بدن زنان  متفاوت از زبان بدن مردان نیست اما برخی از تفاوت های قابل ملاحظه در زبان بدن خانم ها وجود دارد که هر دو جنسیت متوجه این تفاوت ها خواهند شد. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم.


رفتارهای عاشقانه زنان:

مردان و زنان رفتارهای عاشقانه کاملا متفاوتی از خود بروز می دهند. در ادامه سعی می کنیم برخی از رفتارهایی که زنان انجام می دهند و مردا تلاش می کنند این رفتارها را تحریک نمایند را با هم مرور کنیم.

 • زنانی که تلاش می کنند مردان را تحریک نمایند بیشتر ابروهای خود را بلند می کنند و سرشان را پایین می آورند. زنان اینکار را زمانی انجام می دهند که تجربه خوشی و لذت دارند.
 • آن ها به سمت بالا و به اطراف مرد نگاه می کنند. این گزینه نیز یکی دیگر از نگاه های جذاب زنان برای جذب مردان است.
 • یک نگاه اجمالی یک طرفه بر بالای شانه های بلند شده ، منحنی ها و گردی صورت زن را برجسته می کند. این موضوع نشانگر استروژن و آسیب پذیری  گردن است و  فرومون ها را آزاد می کند.  زنان زمانی که بخواهند معاشقه کنند اینکار را انجام می دهند.
 • حس جنسی زن با لب هایش مشخص می شود.  این موضوع به جذب مردان هم کمک می کند.  زنانی که رژ لب روشن و براق می زنند بهتر می توانند توجه مردان را به خود جذب کنند.
 • زنان به هنگام برقراری رابطه عاشقانه موهای خود را پرت می کنند یا گردن خود را لمس می کنند زیرا اینکار باعث آزاد شدن هورمون های جنسی می شود و گردن را بیشتر در معرض دید قرار می دهد و موهای سالم و درخشانش را بیشتر به رخ می کشد.
 • زنانی که چشمان بزرگ، بینی کوچک، لب پر و گونه های برجسته ای دارند برای هر مردی جذاب هستند زیرا این ویژگی ها معمولا با سطح بالای استروژن مرتبط است. این موضوع بدین معنی است که زن بیشتر قدرت باروری دارد. در مردان ، زنان عاشق پاها ، سینه و بازو می شوند. اکثریت قریب به اتفاق زنان قسمت های پایین بدن مردان را دوست دارند.

ادعا در برابر فروتن بودن:

زنان بیشتر تلاش می کنند  موقعیت خود را  حفظ کنند  و در عین حال مردان را  تحریک نسازند. از  دیدگاه زبان بدن این موضوع به شیوه های مختلفی رخ می دهد. زنان برای نشان دادن آسیب پذیری  از نشانه های فروتنی استفاده می کنند اما برای نشان دادن ادعای خود ار شیوه های مختلفی بهره می برند.

 • زنان ابروهای خود را بالا می برند زیرا اینکار باعث می شود درمانده تر  به نظر برسند.  این موضوع باعث آزاد شدن هورمون ها در مغز مرد می شود که مرتبط با  محافظت و دفاع از زنان است.
 • خم کردن مچ دست به شیوه عجیبی نشان دهنده تسلیم و فروتنی است و هم زنان و هم مردان اینکار را زمانی که می خواهند کسی را به خود جذب کنند از آن استفاده می کنند. به همین خاطر است که به هنگام سیگار کشیدن، بیشتر زنان سیگار را با یک مچ دست که خم شده است نگه می دارند.
 • زمانی که یک زن  تلاش می کند  مدعی باشد پاهایش را باز می کند و می ایستد. این ویژگی خودآگاه است و باعث می شود زن ظاهر جذاب تر و با اعتماد به نفس بالاتری داشته باشد.

زبان بدن زن عاشق

زن و دروغ گویی:

همانطور که می دانید زنان و مردان به شیوه های متفاوتی دروغ می گویند. انگیزه  آن ها برای فریب دادن دیگران متفاوت است:

 • مردان دروغ می گویند چون دوست دارند خود را قدرتمندتر، جذاب تر و موفق تر نشان دهند. آن ها  هشت برابر بیشتر از دروغ هایی که در مورد دیگران می گویند در مورد خودشان دروغ می گویند.
 • زنان کمتر در مورد خودشان دروغ می گویند و بیشتر برای محافظت از احساسات دیگران یا ایجاد حس بهتر در مورد خودشان دست به دروغ گفتن می زنند.

زنان و نشانه های زبان بدن:

زنان در ارسال و دریافت نشانه های زبان بدن بهتر از مردان هستند و این نشانه ها را بهتر از مردان درک می کنند.

 • محققان بر این باورند که مردان اغلب  اولین نگاه  جذب کننده زنان را از دست می دهند و نمی توانند این نگاه عاشقانه را برای اولین بار درک نمایند. به طور متوسط زنان سه بار باید از این نگاه ها استفاده کنند تا بتوانند توجه مردان را به خود جلب نمایند.
 • در یکی از مطالعات انجام شده دیگر از شرکت کنندگان خواسته شد یک فیلم سینمایی صامت را رمزگشایی کنند. زنان بهتر از مردان توانستند محتوای فیلم را حدس بزنند. 87 درصد زنان به خوبی توانسته بودند این موضوع را حدس بزنند اما مردان 42 درصد درست حدس زده بودند.  نکته جالب ماجرا این بود که مردان دارای شغل های احساسی همچون پرستاری و معلمی همانند زنان عمل کرده بودند
 • زنان در خواندن زبان بدن بهتر عمل می کنند زیرا مغزشان زمانی که رفتار دیگران را ارزیابی می کنند بهتر کار می کند. MRI زنان نشان می دهد آن ها 14 الی 16 ناحیه فعال دارند این در حالیست که  مردان تنها 4 الی 6 ناحیه فعال دارند.
همچنین بخوانید: چگونه بفهمیم یک زن مارا دوست دارد؟

 نکاتی برای زنان و مردان:

 اگر برخی از نشانه های زبان بدن زنان را مدنظر داشته باشیم می توانیم به یک سری نکته در مورد زنان و مردان برسیم که در ادامه برخی از آن ها را خلاصه کرده ایم:

 • مردان زمانی که می خواهند به یک زن نزدیک شوند نباید هرگز از پشت به او نزدیک شوند زیرا اینکار باعث می شود زن در حالت تدافعی قرار گیرد. بهتر است از زوایا به او نزدیک شوید  و در همان زاویه روبرویش بایستید.
 • به خاطر داشته باشید که شما به عنوان یک زن، لازم نیست چهره کامل و بی عیبی داشته باشید تا بتوانید  مردی را به خود جذب نمایید. مطالعات نشان می دهد  مردان جذب زنانی می شوند که رفتارهای عاشقانه بهتری از خود نشان می دهند.

زبان بدن جذاب در مورد زنان:

برخی از زبان های بدن هستند که می توانند برای افراد دوست داشتنی باشند. در ادامه سعی می کنیم برخی از این رفتارها را که در  موقعیت های اجتماعی، کسب وکار و عاشقانه جذاب به نظر می رسند را با هم مرور کنیم:

 • لبخند زدن
 • داشتن روی گشاده
 • نگه داشتن دست زیر سطح چانه
 • بغل کردن بازو
 • نگه داشتن دست خارج از جیب
 • تکان دادن سر برای نشان دادن تمایل
 • نگاه جذاب و گیرا
 • خم شدن به سمت دیگران
 • قرینه سازی ظریف

 معمولا زنان بیشتر از مردان در مورد زبان بدن خود آگاه هستند و می توانند زبان بدن دیگران را هم درک کنند.


5 دیدگاه

 1. مهران

  سلام….عجب….مقاله جالبی بود….اما تا آنجا که من یادم میاد زنها و مرد ها دوست داشتند در مورد همدیگر بدانند…مقاله بد نبود اما حس میکنم برخی نظرات شخصی و یا نظراتی که مختص فرهنگ زنان و مردان جامعه ما هست و معمولا عرف جامعه اون رو درست صحیح ميدونند در لابلای مقاله بچشم میخورد….(مقاله فراگیر)
  ضمنا با توجه به تفاوت‌های فردی همیشه در مورد رفتار زنان بعنوان یک موجود هوشمند نمی‌توان با قاطعیت سخن گفت

  فقط روانشناسان برعکس فمنیست ها معتقدند

  دنیای زنان با مردان متفاوت است

 2. مدرس مهارتهای زندگی

  باسلام…مقاله شما را خواندم…جالب بود در خصوص ارتباطات با افراد جامعه فرق نمیکنه جنس مخالف باشد یا نه ، اولین مبحث اعتماد سازی است….من و شما اگر در خیابان کسی سرراهمان را بگیرد حالت تدافعی میگیریم…زنان دیر به مردان اعتماد می‌کنند اما در صورت اعتماد بسرعت وابسته می شوند…در جلسه اول آشنائی باید یک مرد و زن رعایت ادب و نزاکت را جهت اعتمادسازی بنمایند….
  فرق نمی‌کند آقایانی هم هستند که علارغم شهوت فراوان بخاطر ترس از قضاوت اجتماعی و دردسرهای معمول از ارتباط بخصوص خیابانی دوری می‌کنند و فقط در مجالس مهمانی و با افراد نسبتا آشنا ارتباط برقرار می‌کنند.
  حتی دست دادن با خانمها نیز آدابی دارد که اول….زن باید دست دراز کند….
  موفق باشید

 3. پدرام

  سلام کاملا اشتباه کرده زن عاشق این حرکته آرام از پشت سر نزدیک بشی به ارامی دست به دور کمرش حلقه کنید و آلت تناسلی شما باسن خانوم رو لمس نکند در گوشی عشق بازی دیوانش میکنه

 4. ناشناس

  حق گفتی امین خداوکیلی حق گفتی

 5. امین

  داداش این که نوشتی از پشت به زنان نزدیک نشوید که حالت تدافعی میگیرن رو توی یک سایت دیگه راجب گربه نوشته بود. به گربه از پشت نزدیک نشین. احتمالا اشتباهی کپی پیست نکردی!

نظر خود را بیان کنید