تعبیر خواب دروغ گفتن

دیدن دروغ گفتن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن دروغ گفتن در خواب چیست؟

ترک غیبت و دروغ

دروغ گفتن در خواب به چه معنی است؟

به طور کلی دروغ گفتن در خواب می تواند به معنای شهادت دروغ دادن در دادگاه، تقلید و جعل کردن، تهمت زدن به شخصی و یا به معنای شکست مداوم در زندگی شخص باشد.

دروغ گفتن در خواب ممکن است نشان ‌دهنده این باشد که شما قصد خود را نشان خواهید داد، بازی خراب خواهد شد و فردی وجود دارد که گفته‌ها و رفتارهایش متفاوت از یکدیگر هستند.

دیدن دروغ گفتن در خواب نشانگر این است که با پنهان کردن قصد واقعی خود، مردم را گمراه خواهید کرد. شما از اعتماد این افراد برای رسیدن به منافع خود استفاده خواهید کرد. اگر در خواب ببینید که کسی به شما دروغ می گوید یا در خوابتان دروغ می شنوید، این بدان معناست که فرد با فهمیدن قصد شما در فریب دادن او، شما را در وضعیت سختی قرار خواهد داد.

دیدن گواهی یا قسم دروغ در خواب نیز به این معنی است که برای رسیدن به هدف تان راه های زیادی را امتحان می کنید. حتی در این راه بی میل نیستید که راه هایی که با اعتقادات و عقایدتان در تضاد است را نیز امتحان کنید.

دیدن اینکه شخص را در مورد دروغ گفتن در خواب تان سرزنش می کنید، ممکن است نشانگر این باشد که دیگران به دنبال کاستی ‌های شما در مورد مساله‌ای هستند که شما خودتان را در آن نامناسب حس می‌ کنید.

دروغ گفتن در خواب چه تعبیری دارد

اگر در خواب دیده اید که به دروغ گفتن متهم شده اید و سایرین شما را به این خاطر سرزنش می کنند، این نشانه خوبی است.

اگر در خواب دیده اید که دروغ می ‌گویید و به خاطر این مقصر شناخته شده اید، این به این معنی است که یک فرد حسود در اطرافتان وجود دارد که می خواهد مثل شما باشد و در مورد کارهای شما حسادت می کند.

اگر در خواب دیده اید که با دروغگویی مقصر شناخته شده اید، در حالی که واقعا دروغ نگفته اید، این خواب به معنای این است که شما اثبات می کنید که بهتر از فردی هستید که در محیط شما موفق شناخته شده است.

تظاهر کردن در خواب، نیز معنای مثبتی دارد. اگر در خواب تظاهر به ضعف کرده اید، این نشان می دهد که مشکلاتی که در زمینه سلامتی دارید موقتی و ناچیز است، از بیماری نجات خواهید یافت. این در حالی است که اگر در خواب تظاهر به لبخند زدن کرده اید، این می تواند به خبرهایی که خوشبختی را به ارمغان می آورد، مربوط شود و در نهایت اگر در خواب تظاهر به گریه کرده اید، به این معنی است که یک دوستی به عشق تبدیل خواهد شد.

 

☺ تعبیر خواب «دروغ گفتن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «دروغ گفتن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

16 دیدگاه

 1. بهرامی

  ببینید ما توی واقعیت تا حالا هنوز متاسفانه نتونستیم همو ببینیم و قسمت نشده خودم ی پسر جوونه ولی تو خواب تظاهر کرده بود به جوون بودن در صورتی که یه ادم پیر بوده و هرچی عکس فرستاده برا جوونیش بوده و وقتی همو دیدیم دیدم که خیلی پیره و به من دروغ گفته که جوون بوده و بعدش میخواست بره و ولم کنه گفت من پیرم و تو سنت کمه و بدرد هم نمیخوریم تا الانم اشتباه کردم و منم همش التماسش میکردم که نره و همش میرفتم دنبالش گریه میکردم میگفتم نرو ولی اون اهمیت نمیداد و حتی جوابمم نمیداد میخوام بدونم تعبیرش چی میشه خیلی ممنون میشم اگع بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما به احتمال زیاد اشاره ای به ترس های ناخوداگاه شماست که در آن شما از مغایر گفته های ایشان بودن می ترسید و از این رو به اینصورت خواب دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. فاطمه

  خواب دیدم در ارایشگاه نشسته ام و مادرم زیر دست ارایشگاه نشسته عروسی یکی از اقوام مادرم بود مادرم به پدرم دروغ گفته بود گفته بود من خونه اقام هستم بعد یکم پدرم وارد ارایشگاه شد گفت چرا بهم دروغ گفتی و اینا من داشتم از اینجا رد میشذم و دیدمت بابام فقط دلخور بود اما مادرم با تمام ارامش به بابام نگاه میکرد بعدش بابابام رفتم خونه رو عمم تا فاضلابشونو درست کنه پدرمداشت باهام دردودل میکرد که چرا مادرم بهش دروغ میگه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب دروغ گفتن و سرزنش دیگران آمده است که ممکن است به معنای خیر باشد و از این رو ممکن است این خواب برای ایشان خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. معصومه

  سلام
  خواب دیدم در مورد یک قضیه به دوستام دروغ گفتم و همه رو تقصیر خواهرم انداختم در حالی که خواهرم بی گناه بود
  دوستام داشتن خواهرم و سرزنش میکردن خواهرمم هبچی نمیگف منم از دروغام به شدت پشیمون بودم
  بی زحمت بگین تعبیرش چیه؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   برای تعبیر این خواب امده است که ممکن است به این معنا باشد که ایشان را در واقعیت از خود برتر می دانیدو به همین علت چنین خوابی دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. مصطفی

  سلام.
  خواب دیدم فردی ‌که دوسش دارم بهم دروغ زده . اخلاقش کلا منفی هست توی خواب.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب اگر بخواهید بر اساس تعابیر خواب بررسی شود خیر است اما باید بدانید که به احتمال زیاد دارای تعبیر نیست و نشانه ای از ان است که ایشان را در ذهن خود اینگونه پرورش داده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. Ruya

  خواب دیدم با کسی رابطه داشتم و خانواده فهمیدن و من قسم الکی میخورم که دروغه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما به احتمال قوی دارای تعبیر نیست و ترس شما را از اینده می رساند که در خواب شما به این شکل نمایان شده است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. امیر حسین

  سلام من خواب دیدم که تعداد زیادی اسلحه قاچاق که درون دبه های روغن بود خریدم بعد خودم تنهایی اومدم تا یک بسته دیگه هم بگیرم اون بسته رو گرفتم به جای اسلحه قارچ بود بعد من میخواستم اون رو مخفی کنم که یک نفر اون رو دید و از من سوال کرد که اون چیه من هم که نمیخواستم همه چی لو بره از دروغ گفتم که یک چیزی مثل مواد مخدره بعد هم که اون باور کرد و خوشحال شد با خودم گفتم مجبور شدم دروغ بگم و از خواب بیدار شدم میشه بگید تعبیر این خواب چیه

  • یاسین صداقت

   باسلام
   در تعبیر خواب دروغ گفتن ممکن است به این معنا باشد که شما در واقعیت قصد دارید که چیزی را از دیگران پنهان کنید و از این رو در خوابتان به این شکل دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. Mona

  سلام خواب دیدم با دوستم تلفنی صحبت میکنم و اون ب من دروغ میگ در حالی ک من راستشو میدونستم و میدونستم دروغ میگ.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب امده است که ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده از ایشان و یا فردی که به ایشان شباهت دارد در شرایط سختی قرار خواهید گرفت و از این رو باید بسیار در روابط خود دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 8. فرناز

  سلام . تو خواب دیدم که دارم پیش فامیل تظاهر به حاملگی میکنم معنیش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما دارای تعبیر نیست و می تواند نشانه ی ان باشد که در درون خود ضعفی احساس می کنید که در خواب برای خودتان به این شکل آن را نشان داده اید.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید