تعبیر خواب حسادت

دیدن حسادت در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن حسادت در خواب چیست؟

حسادت به معنی آرزو کردن زوال نعمت از کسی است که آن را به دست آورده است. ريشه حسادت، فكر است ولى كسى كه به حسادت مبتلا شده غير از رسيدگى به جنبه‌‏هاى فكرى و شناختى بايد با آثار بدى كه حسادت به وجود آورده است مانند نفرت و كينه نيز به مقابله پردازد.

دیدن حسادت ورزیدن به دیگران و یا مورد حسادت گرفتن در خواب تعابیر متفاوتی به همراه خواهد داشت

تعبیر حسودی کردن در خواب چیست؟

معبرین غربی: اگر شما به دیگران حسادت کنید نشانه این است که شما برای رسیدن دیگران به آرزوهایشان بدون خودخواهی از گذشتگی کرده و دوستی‌هایتان پایدار خواهد ماند.

لوک اویتنهاو می‌گوید: دیدن حسادت در خواب بیانگر شکست است.

بيتون مى‌گويد:

 • اگر در خواب مشاهده كنيد به ديگران حسادت مى‌كنيد، بيانگر آشنايى با افراد جديد است.
 • اگر كسى خواب ببيند كه به همسر خود حسادت مى‌كند، به اين معناست كه موضوعى باعث پريشانى او مى‌گردد.

اگر مورد حسادت دیگران باشیم چه تعبیری دارد؟

معبرین غربی گوید: اگر در خواب دیدید که مورد حسادت دیگران قرار گرفته‌اید بیانگر به وجود آمدن دلخوری بین شما و دوستانی که صلاح شما را می خواهند است.

برايت مى‌گويد: اگر خواب ببينيد شخصى به شما حسد مى‌ورزد، به اين معناست كه دچار گرفتارى مى‌شويد.

☺ تعبیر خواب «حسادت» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «حسادت» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

14 دیدگاه

 1. سیمین در 1399/06/23در11:32 ق.ظ

  با سلام
  من خواب دیدم که یکی از اقوام از من خواستگاری کرده اما خواهرم ناراحت شده که چرا از ایشون خواستگاری نکرده و پرخاش می کنه .خواستگار خودش شخصا” این موضوع رو به مادرم گفته و ازش خواسته نظر منو بپرسه .
  ایشون خودشون تنها با یه سینی و ۲تا فنجون اومدن خونه ما.
  البته الان هر ۳متاهل هستیم ولی چهره ها توی خواب مربوط به زمان مجردی ه

  • یاسین صداقت در 1399/06/23در11:50 ق.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این دارد که شما با افرادی که صلاحتان را میخواهند وارد مشاجره خواهید شد که نیک نیست و رابطه اجتماعیتان کمی دچار نقص خواهد شدو پس مراقب رفتار خود باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. ستاره در 1399/04/06در9:03 ق.ظ

  باسلام من خواب دیدم دختری خیلی زیباتر ازمن درزمان مجردی شوهرم اونو خیلی میخواسته والان اومده درخونمون و طنازی میکنه منم ازترس اینکه شوهرم دلش نره به سمت اون نگرانم وشاید به نظرم حالت حسادت داشتم شوهرم دلش نره واینکه چرا کسی عاشق من نبوده تومجردیم، ناگفته نماند ارتباط خوبی با خونواده همسرم ومتقابلا همسرم باخانواده من نداریم ولی همدیگه رو تقریبادوست داریم

  • یاسین صداقت در 1399/04/19در1:43 ب.ظ

   با سلام
   همانگونه که در تعبیر خواب بالا نیز خوانده اید در تعبیر این خواب امده است کهبه این معنا خواهد بود که شما برای دیگری بدون خود خواهی از خود گذشتگی خواهید کرد و این خواب انقدر به همسرتان مربوط نخواهد بود و بیشتر برای ایشان به معنای لطف شما خواهد بود.
   سربلند و پیروز باشید

 3. Nasim در 1399/03/08در9:33 ق.ظ

  سلام
  دختر خاله ی من دانشجوی دکتراست و من در عالم واقعیت به ایشون حسادت میکنم چون تو خونواده ی مادرم اونو بیشتر از من دوس دارن
  دیشب خواب دیدم که ایشون یه آزمون تو دانشگاه دادن و با درصد خوبی قبول شدن و همه به فکر جشن گرفتن برای اونن و منم خیلی بهش حسودی میکردم
  تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت در 1399/03/14در11:21 ق.ظ

   با سلام
   این خواب از ان جا که در واقعیت هم وجود دارد دارای تعبیر نیست و بدانید که اگر این موضوع نمی بود به این تعبیر می بود که شما با افراد جدیدی اشنا می شدید.
   سربلند و پیروز باشیدد

 4. مهرداد در 1399/02/15در2:32 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  بنده خواب دیدم که با دختری که دوسش دارم ولی اون با من خیلی رسمی برخورد میکنه ازدواج کردم و اون به دخترایی که من باهاشون حرف های ساده میزنم حسادت میکنه و ازم درخواست میکنه ارتباطم رو باهاشون قطع کنم
  تعبیر شما چیه؟

  • یاسین صداقت در 1399/02/17در10:21 ب.ظ

   با سلام
   اگر بین شما و طرفتان در عالم بیداری از اینگونه صحبت ها و نقل ها پیش امده است احتمالا خوابتان بر ان موضوع دلالت خواهد کرد و اما اگر غیر از این باشد تعبیر حسادت ایشان به شما نشان از این است که در اموری که به سود شما است صحبت خواهد کرد که به صلاح شما است و باید مراقب باشید کدورتی بین شما و ایشان در این امور پیش نیاید و. در تعبیر دیگر نشان بر گرفتاری است و باید مراقب رفتار خود باشید .
   سربلند و پیروز باشید .

 5. Haniyeh در 1399/02/14در3:55 ق.ظ

  سلام،وقتتون بخیر
  من خواب دیدم ک همسری زیبا داشتم و از وجودش کنارم خواهرم به من حسادت میکرد بطوری ک سرشو روی پاهای همسرم گذاشته بود و بغض کرده بود و من توی خواب با خودم می گفتم ک از حسادتشه
  میشه بگین این خواب تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت در 1399/02/17در10:15 ب.ظ

   با سلام
   خواب شما میتواند بر این معنی باشد که اگر مورد حسادت دیگران قرار گرفتید بیانگر این است که دلخوری بین شما و دوستانتان که به صلاح شما صحبت میکنند و شما را راهنمایی میکنند پیش خواهد امد و و احتمالا دچار گرفتاری خواهید شد که قابل رفع است و به راحتی ان را حل خواهید کرد .
   سربلند و پیروز باشید.

 6. Sonia در 1399/02/12در2:31 ب.ظ

  سلام من خواب دیدم لباس و شلوار نو گرفتم، ولی دوست نداشتم یک نفر از اقواممون با خبر بشه، حسودی میکردم اونم بره بخره، یعنی چی-_-

  • یاسین صداقت در 1399/02/12در5:00 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان از احوالات درونی شما در طول روز است که ناخوداگاهتان آن را با خود به خواب می‌برد که حس دیگر و متفاوتی را تجربه کند. اگر قبل از خواب از شخصی ناراحت باشد و حتی به آن فکر نکرده باشید ناخوداگاهتان آن فکر را شناسایی کرده وه برای آرام کردن ذهن آن را به خواب می‌برد. و به گفته معبرین غربی: اگر شما به دیگران حسادت کنید نشانه این است که شما برای رسیدن دیگران به آرزوهایشان بدون خودخواهی از خود گذشتگی کرده و دوستی‌هایتان پایدار خواهد ماند. بیتون می‌گوید که اگر در خواب مشاهده كنيد به ديگران حسادت مى‌كنيد، بيانگر آشنايى با افراد جديد است.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. مینا در 1399/01/23در11:40 ب.ظ

  سلام. ببخشید من خواب دیدم که در یک میهمانی میرقصیدم و کسی بهم گفت قشنگ میرقصی منم خوشحال شدم و گفتم مرسی اما شخص دیگه ای بهم گفت که از روی حسادت میگه.
  ممنون میشم اگه تعبیرشو بگین.

  • یاسین صداقت در 1399/01/24در2:33 ب.ظ

   با سلام
   دیدن حسادت به خواب نشان از مشکلاتی از که دیگران برای شما به وجود میاورند پس هوشیار باشید و به هر صحبتی و یا شحصی اعتماد نکنید . و رفتن و پایکوپی در مجلسهم نیک نیست صدقه بدهید که از بلا ایمن باشید انشالله
   سربلند و پیروز باشید
   تعبیر خواب رقص الامتو

نظر خود را بیان کنید