تعبیر خواب حسادت

دیدن حسادت در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن حسادت در خواب چیست؟

حسادت به معنی آرزو کردن زوال نعمت از کسی است که آن را به دست آورده است. ريشه حسادت، فكر است ولى كسى كه به حسادت مبتلا شده غير از رسيدگى به جنبه‌‏هاى فكرى و شناختى بايد با آثار بدى كه حسادت به وجود آورده است مانند نفرت و كينه نيز به مقابله پردازد.

دیدن حسادت ورزیدن به دیگران و یا مورد حسادت گرفتن در خواب تعابیر متفاوتی به همراه خواهد داشت

تعبیر حسودی کردن در خواب چیست؟

معبرین غربی: اگر شما به دیگران حسادت کنید نشانه این است که شما برای رسیدن دیگران به آرزوهایشان بدون خودخواهی از گذشتگی کرده و دوستی‌هایتان پایدار خواهد ماند.

لوک اویتنهاو می‌گوید: دیدن حسادت در خواب بیانگر شکست است.

بيتون مى‌گويد:

 • اگر در خواب مشاهده كنيد به ديگران حسادت مى‌كنيد، بيانگر آشنايى با افراد جديد است.
 • اگر كسى خواب ببيند كه به همسر خود حسادت مى‌كند، به اين معناست كه موضوعى باعث پريشانى او مى‌گردد.

اگر مورد حسادت دیگران باشیم چه تعبیری دارد؟

معبرین غربی گوید: اگر در خواب دیدید که مورد حسادت دیگران قرار گرفته‌اید بیانگر به وجود آمدن دلخوری بین شما و دوستانی که صلاح شما را می خواهند است.

برايت مى‌گويد: اگر خواب ببينيد شخصى به شما حسد مى‌ورزد، به اين معناست كه دچار گرفتارى مى‌شويد.

☺ تعبیر خواب «حسادت» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «حسادت» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


40 دیدگاه

 1. مهدیس

  ببخشید تعبیر خواب من که به یه دختر حسودی کردم چونکه معلمم اونو بیشتر از من دوست داشت و بهش علاقه داشت چیه؟
  معلمم هم خانوم هستن و من خیلی دوستشون دارم

 2. سارا آذاری

  سلام من خواب ديدم یک نهال دستمه میخواستم اونا بکارم نمیدونم یا آنبه بود یا تمبرهندی بود ولی از این دوتا یکی بود مطمئنم و انگار ما تو خونه مون باغچه داشتیم خیلی عجیب بود و انگار این خونه ماله همه‌ی ما است مثلا دختر خاله اینا و يکی از دختر خاله ام اومد با خشم‌ به من گفت تو نمیتونی اینا اینجا بکاری مگه خونه‌ مال توه و این دختر خاله ام در واقیعت کاری به کسی نداره و انگار این خونه مال پدر بزرگم بود که همه حق داشتن‌ تو این خونه زندگی بکنن… و تو خواب همش خواهر بزرگم هه دنبالم راه می‌افتاد هه می گفت ولش کن جنگ دعوا میشه نکن ولش کن ‍♀️‍♀️‍♀️

 3. شهناز

  سلام من خواب دیدم که خواهرم یک لیوان ک آب گل بود آورد بهم داد و گفت در خواب دیده که اگر این لیوان را با انگشت هم بزند تا مخلوط شود و دیگران برایش اینکار را هم بکنن به هر حاجت و آرزویی دارد میرسد و از من خواست برایش انجام دهم و من هم با حسادت انجام دادم و بعد اخلاقم بسیار در هم شد و غمگین از حسادتی ک حالا او ب آرزوهاش میرسد ولی من همچنان ناامید .طوری که خاهرم متوجه تغییر اخلاقم شد و دلیل را پرسیدولی مت بهانه های دیگر اوردم میخاستم بدونم تعبیرش جیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   دیدن این خواب ها به چیزی در واقعیت و زندگی روزمره اشاره دارد و ممکن است هیچ ربطی به تعبیری در خواب شما نداشته باشد و از این رو بدانید که نباید نگران ان باشید ود ر بیداری به دنبال دلیل این حسادت باشید تا ان را رفع کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. ساشا

  سلام من خواب دیدم میخواستیم بریم مراسم بعد میخواستم عبای نو مو سرم کنم ک خواهر شوهرم اومد گفت نه اینو سرت نکن اون چادر کهنه ات رو سرت کن گفتم چرا من انو خریدم سرم کنم گفت خو نمیشه آدم همیشهشیک و پیک بیرون بره

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است برای شما تعبیری نداشته باشد و معمولا در خواب هایی که به این شکل می بینیم ممکن است نشانی از موقعیت های ناخوداگاه شما باشد که باید ان را به خوبی رسیدگی کنید و بدانید که برای شما می تواند خیر باشد و باید رفتارهایتان را سنجیده تر انتخاب کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. لی لی

  سلام
  من تو خواب دیدم یکی از دوستای قدیمیم ک باهاش زیاد صمیمی نبودم و الان هم دیگه باهاش زیاد ارتباط ندارم با دوست صمیمیم خیلی صمیمی شده و دیگه هیچکدوم منو تو جمعشون راه نمیدن البته اینم بگم ک تو بیداریم هر کی ب دوستم نزدیک بشه بهش حسودی میکنم و این حسمو واضح بهش میگم ک وقتی با یکی زیاد صمیمی میشی من حسودی میکنم.هر دو دختریما!!اگه میشه تعبیرشو بگین

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب را به خاطر افکار خودتان دیده اید و ممکن استت دارای تعبیر نباشد و از این رو بدانید که از ناخوداگاه شما امده است و ار انجایی که ترس از دست دادن ایشان را دارید این خواب را دیده اید.
   سربلندو پیروز باشید

 6. امید

  سلام
  من خواب دیدم یکی از اشناهای قدیمیمون خونه گرون خریده ، من ناراحت شدم که من چرا چیزی نخیریدم و رفتم بیرون گریه کردم بعد به خودم گفتم حسادت کار درستی نیست توکلم باید به خدا باشه،اگه قسمت باشه منم بهش میرسم ، بعد اینا بود که خانواده ماشینمو بردن و منو اونجا تنها گذاشتن

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در برخی تعابیر برای این خواب امده است که می تواند نشانه ی آن باشد که شما برای کسی از نزدیکانتان از خودگذشتگی خواهید کرد که خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. هممم

  خواب دیدم تو مدرسه بودم یهو دوتا پسر و دختر اومدن سمتم و منو زدن و لباسام رو پاره کردن بعدم رفتن دوستامم بودن ولی کمک نکردن
  یکی اومد و گفت اونا بهت حسودی کردن به موهات

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است از ناخوداگاه شما باشد که در ان از چیزی خود را برتر بدانید که متزلزل است و از طرفی هم ممکن است نشان از ان باشد که شما چیزی دارید که از بابت از دست رفتن ان ترس دارید و به همین دلیل باید مراقب باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. ریحانه

  سلام من خواب دیدم دختر عمه ام که هم من هم ایشون ۱۴ سال داری دارد عقد میکند تن اون لباس بنفش بود و داشت به خودش می‌رسید ومن به خاطر اینکه به خودش میرسیدتا سرحد مرگ حسادت میکردم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب خب از ناخوداگاه شما دارد و از این رو تعبیر عینی ندارد و نشان از رقابت ذهنی شما با ایشان دارد که تصور اینکه ایشان را در چنین حالتی ببینید برای شما حساد اور کرده است.
   سربلند و پیروز باشید

 9. آوا

  سلام من خواب دیدم همسر قبیلیم رفته بود خواستگاری من بهش حسادت میکردم و همسر سابقم اون خانوم رو خیلی دوست داشت

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب برای شما دارای تعبیر نیست و همانگونه که خودتان می دانید نشان از حسادت است و در خواب شما به این صورت امده است و از این رو برای شما دارای تبعیر نیست و از بابت آن نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. خواب

  سلام وقتتون بخیر من خواب دیدم ب پارتنر جدید عشق قبلیم چون چندتا کار داره البته در خواب بشدت حسادت کردم ک ناراحت شدم ممنونم ازتون راهنماییم کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب چون در واقعیت هم نمود عینی دارد دارای تعبیر نیست و نشانه ای از اشارات ناخوداگاه شما به شما دارد و از این رو تعبیری برای ان وجود ندارد.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. مریم

  سلام من خواب دیدم که به دوستم گفتم قرار است ازدواج کنم و ایشون از سر حسادت نزد خواهرشون گریه و زاری می‌کردند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب برای این خواب آمده است که می تواند نشان از آن باشد که شما در اینده با دوستانتان دچار مشکلی خواهید شدو از این رو بسیار در روابطتان دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. راضیه

  سلام من خواب دیدم با دخترعمم که باهم رقابت داریم،تو یه اتاقیم و اون داره درسشو با صدای بلند میخونه و منم نمیخواستم درس بخونه سرش داد میزدم که ساکت شه و اروم بخونه ولی اون توجه نمیکرد و صداش بلند بود تا اینکه محکم سرش داد کشیدم و اون ناراحت و حرصی شد و دیگه اون کار رو تکرار نکرد
  تعبیرش جیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب آمده است که می تواند نشان از آن باشد که با فردی جدید اشنا خواهید شد اما در این خواب برای شما به این صورت است که در واقعیت هم این خواب برای شما نمود دارد و از این رو این خواب اشاره ای به درون شماست که رقابت شما و ایشان را نشان می دهد.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. حسبن

  سلام من توی واقعیت قد بلند و تقریبا خوشتیب هستم
  ولی من خواب دیدم خیلی زیبا هستم و خیلی خوشتیپ و در مهمانی خانوادگی که خاله هایم امده بودند یکی از خاله هام به من حسادت میکرد
  تعبیر خواب من چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب برای این خواب آمده است که می تواند نشان از ان باشد که شما با فردی جدید آشنا خواهید شد که انشالله برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. فاطمه

  من خواب دیدم کسی که دوسش دارم وازاحساس اون به خودم خبرندارم بادوست من که متاهل ام هست بهش محبت میکردودوست من هم راضی نیود به این که او محبت کند ولی اون پسربرای برانگیختن حس حسادت من این کاررو میکرد چون این کاررو میکرد وبه من پوزخندمیزد ومن به کاری که اون انجام میدادحسادت میکردم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما تعبیر ندارد و نشانگر ترس شما برای از دست دادن ان فرد است و از این رو از بابت این خواب نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. سیمین

  با سلام
  من خواب دیدم که یکی از اقوام از من خواستگاری کرده اما خواهرم ناراحت شده که چرا از ایشون خواستگاری نکرده و پرخاش می کنه .خواستگار خودش شخصا” این موضوع رو به مادرم گفته و ازش خواسته نظر منو بپرسه .
  ایشون خودشون تنها با یه سینی و ۲تا فنجون اومدن خونه ما.
  البته الان هر ۳متاهل هستیم ولی چهره ها توی خواب مربوط به زمان مجردی ه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این دارد که شما با افرادی که صلاحتان را میخواهند وارد مشاجره خواهید شد که نیک نیست و رابطه اجتماعیتان کمی دچار نقص خواهد شدو پس مراقب رفتار خود باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 16. ستاره

  باسلام من خواب دیدم دختری خیلی زیباتر ازمن درزمان مجردی شوهرم اونو خیلی میخواسته والان اومده درخونمون و طنازی میکنه منم ازترس اینکه شوهرم دلش نره به سمت اون نگرانم وشاید به نظرم حالت حسادت داشتم شوهرم دلش نره واینکه چرا کسی عاشق من نبوده تومجردیم، ناگفته نماند ارتباط خوبی با خونواده همسرم ومتقابلا همسرم باخانواده من نداریم ولی همدیگه رو تقریبادوست داریم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که در تعبیر خواب بالا نیز خوانده اید در تعبیر این خواب امده است کهبه این معنا خواهد بود که شما برای دیگری بدون خود خواهی از خود گذشتگی خواهید کرد و این خواب انقدر به همسرتان مربوط نخواهد بود و بیشتر برای ایشان به معنای لطف شما خواهد بود.
   سربلند و پیروز باشید

 17. Nasim

  سلام
  دختر خاله ی من دانشجوی دکتراست و من در عالم واقعیت به ایشون حسادت میکنم چون تو خونواده ی مادرم اونو بیشتر از من دوس دارن
  دیشب خواب دیدم که ایشون یه آزمون تو دانشگاه دادن و با درصد خوبی قبول شدن و همه به فکر جشن گرفتن برای اونن و منم خیلی بهش حسودی میکردم
  تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب از ان جا که در واقعیت هم وجود دارد دارای تعبیر نیست و بدانید که اگر این موضوع نمی بود به این تعبیر می بود که شما با افراد جدیدی اشنا می شدید.
   سربلند و پیروز باشیدد

 18. مهرداد

  سلام خسته نباشید
  بنده خواب دیدم که با دختری که دوسش دارم ولی اون با من خیلی رسمی برخورد میکنه ازدواج کردم و اون به دخترایی که من باهاشون حرف های ساده میزنم حسادت میکنه و ازم درخواست میکنه ارتباطم رو باهاشون قطع کنم
  تعبیر شما چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر بین شما و طرفتان در عالم بیداری از اینگونه صحبت ها و نقل ها پیش امده است احتمالا خوابتان بر ان موضوع دلالت خواهد کرد و اما اگر غیر از این باشد تعبیر حسادت ایشان به شما نشان از این است که در اموری که به سود شما است صحبت خواهد کرد که به صلاح شما است و باید مراقب باشید کدورتی بین شما و ایشان در این امور پیش نیاید و. در تعبیر دیگر نشان بر گرفتاری است و باید مراقب رفتار خود باشید .
   سربلند و پیروز باشید .

 19. Haniyeh

  سلام،وقتتون بخیر
  من خواب دیدم ک همسری زیبا داشتم و از وجودش کنارم خواهرم به من حسادت میکرد بطوری ک سرشو روی پاهای همسرم گذاشته بود و بغض کرده بود و من توی خواب با خودم می گفتم ک از حسادتشه
  میشه بگین این خواب تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما میتواند بر این معنی باشد که اگر مورد حسادت دیگران قرار گرفتید بیانگر این است که دلخوری بین شما و دوستانتان که به صلاح شما صحبت میکنند و شما را راهنمایی میکنند پیش خواهد امد و و احتمالا دچار گرفتاری خواهید شد که قابل رفع است و به راحتی ان را حل خواهید کرد .
   سربلند و پیروز باشید.

 20. Sonia

  سلام من خواب دیدم لباس و شلوار نو گرفتم، ولی دوست نداشتم یک نفر از اقواممون با خبر بشه، حسودی میکردم اونم بره بخره، یعنی چی-_-

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان از احوالات درونی شما در طول روز است که ناخوداگاهتان آن را با خود به خواب می‌برد که حس دیگر و متفاوتی را تجربه کند. اگر قبل از خواب از شخصی ناراحت باشد و حتی به آن فکر نکرده باشید ناخوداگاهتان آن فکر را شناسایی کرده وه برای آرام کردن ذهن آن را به خواب می‌برد. و به گفته معبرین غربی: اگر شما به دیگران حسادت کنید نشانه این است که شما برای رسیدن دیگران به آرزوهایشان بدون خودخواهی از خود گذشتگی کرده و دوستی‌هایتان پایدار خواهد ماند. بیتون می‌گوید که اگر در خواب مشاهده كنيد به ديگران حسادت مى‌كنيد، بيانگر آشنايى با افراد جديد است.
   سربلند و پیروز باشید.

 21. مینا

  سلام. ببخشید من خواب دیدم که در یک میهمانی میرقصیدم و کسی بهم گفت قشنگ میرقصی منم خوشحال شدم و گفتم مرسی اما شخص دیگه ای بهم گفت که از روی حسادت میگه.
  ممنون میشم اگه تعبیرشو بگین.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن حسادت به خواب نشان از مشکلاتی از که دیگران برای شما به وجود میاورند پس هوشیار باشید و به هر صحبتی و یا شحصی اعتماد نکنید . و رفتن و پایکوپی در مجلسهم نیک نیست صدقه بدهید که از بلا ایمن باشید انشالله
   سربلند و پیروز باشید
   تعبیر خواب رقص الامتو

نظر خود را بیان کنید