باز کننده قاعدگی قوی

باز کننده قاعدگی قوی

گاهی جلو انداختن و باز شدن قاعدگی از جمله دغدغه‌ های مهم زنان بوده و تا روزها ذهن آنها را به خود مشغول خواهد کرد. بعضی مواقع، پریود دیرتر از زمان عادی خود شروع شده و موجب بروز اختلالاتی در سیکل عادت ماهیانه می‌شود و گاهی ممکن است سیکل عادت ماهانه منظم بوده ولیکن فرد بنا به دلایلی مانند وجود مسافرت یا مأموریت کاری، تمایل دارد تا زودتر از روتین طبیعی پریود رخ دهد.

دانستن اطلاعات می‌ تواند به حل چنین مسائلی کمک شایانی کرده و فرد را در موقعیت ایده آل تری قرار دهند. در این مطلب از سایت آلامتو نیز با ما همراه باشید تا شما را با بهترین و سریع ترین روش پریود شدن و باز کننده قاعدگی قوی خانگی در طب سنتی و به صورت کاملا گیاهی آشنا کنیم. امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم سلامت سایت آلامتو است نیز مورد توجه شما سروران گرامی قرار گرفته و موثر واقع گردد.

باز کننده قاعدگی قوی خانگی

عموما دمنوش هایی که به عنوان باز کننده قاعدگی خانگی معرفی می گردند موجب انقباضات رحمی شده و رحم را وادار به از بین بردن پوشش داخلی خود می کنند؛ بنابراین بهتر است پیش از امتحان آن ها از باردار نبودن خود اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به نوشیدن آن نمایید چرا که این نوع دمنوش ها روند بارداری را دچار اختلال کرده و بر رشد جنین تاثیر خواهد گذاشت.

اما دمنوش های موثر برای باز کردن قاعدگی دمنوش زنجبیل؛ تربچه، برگ سنا، دارچین، پونه کوهی، گل گاوزبان، بابونه و مریم گلی است. توصیه می گردد در مصرف برگ سنا زیاده روی نکرده و بیشتر از سه روز میل نمایید زیرا مصرف بیش از حد آن سبب بروز دردهای شکمی شده و اسهال به همراه دارد.

همچنین بخوانید: خواص پنیرک برای رحم، قاعدگی و کیست تخمدان

باز کننده قاعدگی قوی خانگی

باز کننده قاعدگی قوی در طب سنتی

طب سنتی برای باز شدن قاعدگی مصرف دمنوش های حاصل از گیاهان سنتی را پیشنهاد می دهد که بسیاری از آن ها در پاراگراف بالا عنوان شد. ولیکن طب سنتی تغییر در سبک زندگی را برای حل مسئله عقب افتادن قاعدگی بسیار مدنظر قرار داده است. تحرک کافی و ورزش منظم برای بانوان سلامتی آن ها را تضمین نموده و در ایجاد یک زندگی ایده آل به آن ها کمک بسیاری خواهد نمود.

باز کننده قاعدگی قوی با زعفران

زعفران یکی ازشگفت انگیز ترین ادویه های ایرانی است که دارای خواص بسیاری بوده و طب سنتی نیز توجه ویژه ای به آن دارد. به طوری که اغلب زنان با زعفران و عملکرد آن در بازکردن قاعدگی آشنا بوده و حداقل یکباز از آن برای حل این مشئله استفاده نموده اند. زعفران یک گیاه گرمسیری گران قیمت است که به عنوان تحریک کننده قاعدگی معرفی شده و در تنظیم چرخه قاعدگی بسیار موثر واقع شده است.

باز کننده قاعدگی قوی با قرص ای دی

باز کردن قاعدگی با قرص ای بسیار آسان و در دسترس است. با وجود قاعدگی در شرایطی مانند امتحانات، عروسی و یا در سفر بسیارد ناخوشایند خواهد بود ولی خوشبختانه روشهایی برای حل این مشکل وجود دارد؛ می توانید با مصرف قرص های ال دی سطح پروژسترون خود را بالا برده و به راحتی و با خیال راحت زمان روتین قاعدگی خود را تغییر دهید. توصیه می گردد استفاده از قرص ال دی را با تجویز پزشک متخصص انجام داده و از مصرف خودسرانه آن بپرهیزید.

همچنین بخوانید: معرفی قرص باز شدن پریود

باز کننده قاعدگی قوی

باز کننده قاعدگی قوی با سیاه دانه

مصرف سیاه دانه برای باز شدن قاعدگی مورد توجه بسیاری از متخصصین طب سنتی بوده است. سیاه دانه درای طبع گرم و خشک و یکی از گیاهان موثر برای قاعده آوی می باشد. سیاه دانه و روغن حاصل از آن مصارف دارویی بسیاری از جمله باز شدن قاعدگی دارند. بنابراین برای حل این مسئله می توانید استفاده از سیاه دانه را امتحان نموده و تاثیر شگفت انگیز آن را مشاهده نمایید.

باز کننده قاعدگی قوی با اسپند

از گذشته های دور مردم اتفاده از اسپند را برای باز شدن پریود در دستور کار خود قرار داده بودند و طبق تجویز متخصصین طب سنتی هر شب قبل از خواب 3 الی 4 دانه اسپند را می خوردند. برای تنظیم قاعدگی و یا باز شدن پریود بایستی از دانه های اسپند به مدت 40 شب مصرف نمایید. توجه نمایید دانه های اسپند را نجوید و برای اینکه سطح مواد سمی آن را کاهش دهید بهتر است در آب خیسانده و یا از جوشانده و دمنوش آن استفاده نمایید.

باز کننده قاعدگی قوی با رازیانه

یکی از دمنوش های قوی برای باز شدن قاعدگی دمنوش رازیانه است. رازیانه سرشار از هورمون زنانه ای به نام استروژن است و به عنوان محرک رحم شناخته می شود. البته از دانه های رازیانه نیز می توانید استفاده کنید به این صورت که مقداری از آن را شسته و به آرامی میل نمایید.

همچنین بخوانید: تنظیم و درمان قاعدگی نامنظم و درد قاعدگی با رازیانه

باز کننده قاعدگی قوی

باز کننده قاعدگی قوی با حنا

حنا یکی از بازکننده‌ های سریع پریود و قاعده آور قوی است. برای این کار از داروخانه چند عدد کپسول خالی تهیه کرده وآن‌ ها را از پودر حنا پر نمایید و هر 12 ساعت 2 تا 3 عدد از آن‌ ها را قورت دهید. حنا علاوه بر خاصیت قاعده‌آوری، برای ورم طحال، ورم‌ دستگاه گوارش، اختلالات زنانه و ترشحات عفونی رحم نیز بسیار مفید است.

بهترین دمنوش برای پریود شدن

امروز کلی از دمنوش های مناسب برای قاعده آوری را معرفی نمودیم اما یکی از بی ضررترین آن ها دمنوش بابونه است. بابونه با خاصیت ضد التهابی که دارد یکی از گیاهان بسیار مفید و موثر در طب سنتی شناخته شده است. برای نتیجه بهتر از این دمنوش بهتر است بابونه را در آب جوشیده ریخته و به مدت 10 دقیقه دم نمایید.


نظر خود را بیان کنید