درمان زخم دهانه رحم در طب سنتی

اگر دچار زخم دهانه رحم هستید و به دنبال بهترین درمانید، طب سنتی عسل، سیر و عنبر نسارا را توصیه می‌کند. در ادامه به شرح بهترین درمان زخم دهانه رحم در طب سنتی می‌پردازیم.

بهترین درمان زخم دهانه رحم در طب سنتی

طب سنتی همیشه بهترین درمان زخم دهانه رحم با عسل، سیر و عنبر نسارا و دیگر مواد طبیعی را ارائه می‌دهد. ما در این مقاله از آلامتو به درمان خانگی این مواد و نحوه مصرف آن پرداختیم. روش های طبیعی اغلب عوارض جانبی کمتری نسبت به داروهای شیمیایی به همراه دارند و همینطور عوارض کمتری ایجاد می‌کنند.

درمان زخم دهانه رحم در طب سنتی با عسل

درمان زخم دهانه رحم در طب سنتی با عسل و آلوئه ورا موجب از بین رفتن میکروب‌های ناحیه دهانه رحم شود. عسل دارای خواص آنتی باکتریال و ضد قارچی است. همچنین عسل دارای خاصیت پاکسازی است که به کاهش منابع باکتریایی و در نتیجه جلوگیری از واکنش های التهابی بیشتر کمک می کند

البته این روش درمانی ممکن است موجب حساسیت شود. پس بهتر است مصرف روی این ناحیه مقداری از آن را روی ران امتحان کرده و چنانچه دچار حساسیت نشدید آن را درون واژن استعمال کنید.

همچنین بخوانید: از کجا بفهمم عفونت رحم دارم؟

بهترین درمان زخم دهانه رحم در طب سنتی با عسل

نحوه مصرف عسل برای درمان زخم دهانه رحم

باید ابتدا مقداری ژل آلوئه ورا را با عسل مخبوط کنید (به نسبت عسل به آلوده ورا، به نسبت یک به دو). سپس این موارد را با اپلیکاتور درون واژن تزرق کنید. این نحوه استعمال برای خانم‌های متاهل کاربرد دارد و خانم های مجرد آن را با استفاده از گاز استریل روی واژن قرار داده و به طوریکه شب تا صبح در محل بوده و از طریق واژن جذب شود. مخلوط تهیه شده را می‌توانید 3 شب نیز در یخچال نگهداری کنید. دور این درمان با عسل به مدت دو هفته است.

همچنین ترکیب ماست و عسل برای درمان زخم دهانه رحم در طب سنتی نیز موثر است. زیرا ماست نیز دارای بیوباکتر است که در کاهش رشد مخمرهای در دهانه رحم و واژن کمک می‌کند.

درمان زخم دهانه رحم در طب سنتی با سیر

در طب سنتی از دیرباز سیر برای از بین بردن عفونت مورد استفاده بوده است. یکی از بهترین درمان زخم دهانه رخم در طب سنتی با سیر است زیرا عفونت‌های واژینوز باکتریایی را از بین می‌برد. سیر یکی از قوی‌ترین آنتی بیوتیک‌های طبیعی است. بیشتر خواص مفید خود را مدیون ترکیبی به نام آلیسین است. آلیسین نه تنها عطر خاصی به آن می دهد، بلکه دارای خواص ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد قارچی نیز می باشد. این خواص ضد میکروبی سیر آن را در درمان عفونت های قارچی بسیار موثر می کند.

همچنین بخوانید: بهترین پماد خارش واژن داخلی و بیرونی

بهترین درمان زخم دهانه رحم در طب سنتی با سیر

نحوه مصرف سیر برای درمان زخم دهانه رحم

شما می‌توانید آن را در غذاهای خود اضافه کنید. همچنین در روش دیگر یک حبه سیر تازه را برداشته و پوسته رویی آن را جدا کنید و حبه سیر را درون واژن قرار دهید. برای اینکه بتوانید سیر را به آسانی بیرون بکشید بهتر است از داخل سیر نخ رد کنید تا بتوانید حبه سیر را بیرون بکشید. این روش بیشتر در مورد عفونت واژن کاربرد دارد و چنانچه دچار زخم واژن باشید احتمال سوزش در آن ناحیه شوید.

انجام این روش در طول یک شب کافیست و بیماری واژن را برطرف می‌کند. اما چنانجه متوجه شدید درمان کافی نبوده است، یک شب دیگر نیز آن را تکرار کنید تا جایی که زخم دهانه رحم از بین روند.

درمان زخم دهانه رحم در طب سنتی با عنبر نسارا

عنبر نسارا مدفوع مدفوع یا پشگل الاغ ماده است که در فصا بهار جمع آوری می‌شود. این بهترین درمان زخم دهانه رحم در طب سنتی با عنبر نسارا یا عنبر نساء است. اگرچه این ماده به ظاهر بی ارزش است، دارای خواص عجیبی است که برای درمان بسیاری از بیماری‌ها سفارش شده است.

دود حاصل از این سرگین حاوی مواد شیمیایی با خواص درمانی است. سپس دود آن استنشاق می شود تا خواص درمانی را جذب کند. این سرگین خاصیت ضد باکتریایی و آنتی بیوتیکی دارد. استفاده از دود عنبرنسا برای خواص درمانی تنها در ایران رایج نیست. تحقیقات همچنین نشان می دهد که این عمل در بیش از 50 کشور جهان دیده می شود.

همچنین بخوانید: درمان خانگی خارش واژن با سرکه

بهترین درمان زخم دهانه رحم در طب سنتی با عنبر نسارا

نحوه مصرف عنبر نسارا برای زخم دهانه رحم

بانوانی که دچار زخم دهانه رحم و عفونت رحم یا تبخال تناسلی هستند، به طوریکه ترشحات سفید و بد بود مشاهده می‌کنند، مقداری عنبر نسارا را با میزان کمی از خاک شیر و اسپند روز ذغال ریخته و دود کنید و دود آن را به واژن برساند. برای اینکه راحت تر این کار را انجام دهید مواد گفته شده را زیر گلدان سفالی که انتهای آن سوراخ است دود کنید، و دامنی بلندی به تن کنید و لباس زیر را درآورده و به صورت نیم خیز روی گلدانی که مواد زیر آن هستند بایستید.

این روش هیچ عارضه‌ای به دنبال نخواهد داشت و برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره پریودی بانوان نیز مفید است و به تسهیل زایمان طبیعی نیز کمک می‌کند. ولی به یاد داشته باشید که پس از استعمال این ماه فوراً استحمام نکنید، و از شستشوی واژن با آب سرد پرهیز نمایید.

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو به بهترین درمان زخم دهانه رحم در طب سنتی با عسل، سیر و عنبر نسارا اشاره کردیم. با این حال توجه داشته باشید این برای اوایل بیماری است و در صورت وخامت شرایط بیمار باید حتماً به پزشک مراجعه کرده و تحت نظر او باشد.


نظر خود را بیان کنید