قوانین اصلی آرایش کردن صورت

قوانینی که اگر آنها را رعایت کنید در ۴۰ سالگی هم جوان به نظر خواهید رسید؛

08-makeup-rules-you-should-know-by-the-time-youre-40

همانطور که می دانید قوانین زیادی برای آرایش هر قسمت از صورت وجود دارد و ما هر وقت شروع به آرایش می کنیم در پس زمینه ذهن مان به آن ها فکر می کنیم، در این بین برای هر کسی سوالات مختلفی پیش می آید. به عنوان مثال برخی می پرسند که آیا باید حتما سایه دودی با یک رژ لب کمرنگ جفت شود؟ یا اینکه مژه های پایین را چطور باید ریمل بزنیم؟

به گفته برخی از برترین میکاپ آرتیست ها، ما باید شروع کنیم به نادیده گرفتن همه قوانین مطرح شده در زمینه آرایش و آنچه که باعث می شود ما احساس بهتری داشته باشیم را انجام دهیم.

در این مطلب برخی از کلیشه های آرایشی مورد علاقه آنها وجود دارد که باید آنها را رد کرد، چرا که بالاخره قوانین ساخته شده اند تا شکسته شوند، درست است؟ لطفا تا انتها با ما همراه باشید تا 11 قانون میکاپ که باید همیشه نقض شوند را با هم مرور کنیم.


 1. همیشه اول آرایش صورت را انجام دهید

قوانین آرایش,چگونه ارایش کنیم

لیلیت کارادانیان، میکاپ آرتیست حرفه ای و بنیانگذار برند لوازم آرایش Elcie، می گوید: “در اغلب آموزش های مربوط به نحوه آرایش کردن، به شما یاد می دهند که همیشه از آرایش صورت شروع کنید و سپس به آرایش چشم ها بپردازید.اما من شخصاً دوست دارم این قانون را نقض کنم و ابتدا روی آرایش چشم کار کنم و سپس به صورت بپردازم.”

وی می گوید: من احساس می کنم این تمیزترین راه برای دستیابی به پوستی بی عیب است زیرا شما می توانید کثیفی های زیر چشم که ممکن است حاصل آرایش چشم باشد را تمیز کنید و بعد به آرایش صورت بپردازید. در این صورت آرایش صورت هیچوقت خراب نمی شود، در صورتی که اگر اول مشغول کرم زدن و آرایش صورت شویم و بعد به آرایش چشم بپردازیم ممکن است سیاهی های مربوط به آرایش چشم روی پوست کرم زده شده بریزد و زحمت شما را دوچندان کند.


 1. هرگز رژگونه و برنزر را یکجا نزنید

قوانین آرایش,چگونه ارایش کنیم

فیونا استایلز یکی دیگر از معروف ترین میکاپ آرتیست هایی است که در واقع ترجیح می دهد همزمان از هر دو این ها، یعنی هم رژ گونه و هم برنزر استفاده کند.

فیونا می گوید: “هنگامی که به واسطها ستفاده از رژگونه رنگ پوست کمی قرمزتر می شود، استفاده از برنزر باورپذیرتر به نظر می رسد، بنابراین ظاهر شدن کمی رنگ در بالای برنزر، زیبایی پوست را زنده می کند. رنگ ناشی از رژگونه باعث می شود برنزر طوری به نظر برسد که انگار واقعاً بخشی از پوست شما است.”


 1. رنگ رژ لب و خط لب را مانند انتخاب کنید

قوانین آرایش,چگونه ارایش کنیم

سارا تانو میکاپ آرتیست مشهوری است که معتقد است خیلی وقت است که از تاریخ انقضای این قانون گذشته است.

او می گوید: “من بندرت از رنگ های یکسان برای خط لب و رژ لب استفاده می کنم. انتخاب خط لبی روشن تر از رژ لب باعث زیباتر به نظررسیدن لب ها شده و حجم لب ها را نیز بیشتر از چیزی که هست نشان می دهد.”


 1. اگر از کرم استفاده می کنید، باید روی آن را با پودر بپوشانید

قوانین آرایش,چگونه ارایش کنیم

Dillon Pena میکاپ آرتیست مشهوری است که معتقد است این قانونی است که او همیشه آن را نقض می کند.

او می گوید: “پوشاندن روی پوست با پودر زیاد می تواند درخشش طبیعی پوست را از بین ببرد و آن را از حالت طبیعی خود خارج کند.”


 1. برای استفاده از لوازم آرایش مایع، از یک براش متراکم استفاده کنید

قوانین آرایش,چگونه ارایش کنیم

تیم کوین، میکاپ آرتیست مشهور جورجیو آرمانی، می گوید که او دوست دارد هنگام استفاده از لوازم آرایشی مایع (مانند کرم پودر، کانسیلر و …) به جای براش مرسوم از براش های مخصوص لوازم آرایش پودری استفاده کند.

او می گوید: “استفاده از براش مخصوص پودری به آرایش، ظاهری آراسته می دهد.”


 1. پس از استفاده از پودر، هرگز از لوازم آرایش به فرم مایع استفاده نکنید

قوانین آرایش,چگونه ارایش کنیم

کارادانیان می گوید: “معمولاً به ما می آموزند که وقتی صورت خود را با پودر می پوشانید، دیگر نباید از کرم ها و لوازم آرایش به فرم مایع، استفاده کنید.” وی افزود: “اما من می خواهم حتی بعد از استفاده از پودر، روی قسمت هایی از پوست که آکنه شدید دارند یا نقص بیشتری دارند، کمی کرم اضافه کنم. این کار سطح بالاتری از پوست را می پوشاند و برای افرادی که به آن نیاز دارند مناسب است، اما باید با دقت انجام شود.”


 1. قربانی کلیشه های میکاپ شوید

قوانین آرایش,چگونه ارایش کنیم

استایلز می گوید که قانون “کمتر بیشتر است” کاملاً قابل تفسیر است. او می گوید: “یک بار برای رفتن به محل کارم رژ لب قرمز براق زده بودم و سردبیر با نگاه ناخوشایندی گفت:” من نمی توانم با این لب های قرمز و براق با شما صحبت کنم.”

منظورم این است که آیا مگر من در کار تشویق زنان به شجاعت و جسارت با آرایش نیستم؟ آیا این به این معنی است من عاشق آرایشی سنگین و پوستی در زیر لایه های مختلف کرم هستم؟ قطعا نه، من فقط می گویم آن طوری آرایش کنید که به شما احساس خوبی می دهد و هیچ گاه قربانی کلیشه های معروف میکاپ نشوید.


 1. توجه تان را به یک ویژگی جلب کنید

قوانین آرایش,چگونه ارایش کنیم

تانو توضیح می دهد: “هر مجله زیبایی به ما می گوید که برای آرایش کردن باید یک ویژگی مرکز توجه را انتخاب کنید. به عنوان مثال قانون آرایش کردن می گوید اگر با یک سایه دودی چشم هایتان را جلوه می دهید دیگر نباید رژ لب پررنگی را برای لب هایتان انتخاب کنید. اما من فکر می کنم که بسته به مناسبت تمرکز بر روی هر دو کار خیره کننده است، به شرطی که این کار را با سلیقه انجام دهید و آرایش تان سنگین نباشد، بنابراین این گونه کامل تر به نظر می رسید.”


 1. حتما باید قبل از استفاده از کرم، از پرایمر استفاده کنید

قوانین آرایش,چگونه ارایش کنیم

به گفته Pena، زدن پرامر کاملا اختیاری است. او می گوید: “من هنگام آرایش کردن کسی، به ندرت از پرایمر استفاده می کنم، زیرا آن را یک مرحله اضافی غیر ضروری می دانم. برای من، پرایمر زدن مربوط به آبرسانی مناسب پوست است، که به ماندگاری بیشتر آرایش در طول روز کمک می کند.”


 1. ظاهر خود را با پودر تنظیم کنید

قوانین آرایش,چگونه ارایش کنیم

Quinn دوست دارد برای تنظیم آرایش از محصولات غیرپودری که به همان خوبی کار می کنند، استفاده کند. او می گوید: “به جای استفاده از محصولات پودری، مقداری از فرم مایع آن را در کف دست خود قرار داده و بر روی منطقه T صورت خود اعمال کنید.”


 1. فقط به مژه های بالایی خود ریمل بزنید

قوانین آرایش,چگونه ارایش کنیم

تانو به ما می گوید که از نظر او این آزار دهنده ترین قانونی است که به ما گفته می شود از آن پیروی کنیم.

وی توضیح می دهد: “اگر قسمتی که حد فاصل مژه ها و چشم است را با رنگ سفید یا صدفی مرز بندی كنید، سپس یك سایه محو شده اضافه كنید و با ریملی نرم روی مژه های زیرین خود را تمام كنید، این زیبایی چشم شما را دو چندان می کند.”

ترفندی که او هنگام ریمل زدن مژه زیرین انجام می دهد این است که یک دستمال زیر مژه ها را قرار می دهد و یک برس خط چشم صاف را به ریمل آغشته کرده و سپس مژه های پایین را به آن آغشته می کند.


ترفندهای آرایشی

ترفندهای آرایشی

زیباتر شدن از قبل به لطف آرایش و ترفندهای زیبایی آنقدرها هم سخت نیست اما باید بدانید که کدام ترفند در چه موقعیتی استفاده کنید.

تمام دختران تمایل دارند که در هر مکان و هر کجا عالی به نظر برسند. خواه شب قرار عاشقانه، خواه یه قرار دوستانه یا حتی یک روز در باشگاه، می‌خواهیم که هر طور شده فوق‌العاده دیده شویم، پس مطمئن شوید که همه چیز عالی پیش می‌رود.

در اینجا برخی از بهترین شگردهای زیبایی را گرد آورده‌ایم که زندگی شما را ساده‌تر کرده و موجب می‌شود تا زمان، انرژی و پول کمتر را هدر دهید.

 1. عصاره‌ی دارچین و نعناع فلفلی در حجیم‌ و درخشان نمودن لب‌ها بسیار موثرند. چنانچه حساسیتی به این ترکیبات ندارید، کافیست چند قطره از آنها را به پماد لب یا برق لب خود بیافزائید.
 2. روغن نارگیل و زیتون برای پاک نمودن لوازم آرایشی ضد آب فوق‌العاده‌اند. از این شگرد بهره جوئید تا دریابید که شستن آرایش، حتی بدون پاک‌کننده‌ی آرایش، چقدر ساده‌تر می‌گردد.
 3. چنانچه کرم‌پودرتان بیش از حد غلیظ است، کافیست مقداری از کرم مرطوب‌کننده‌ی محبوبتان را به آن بیافزائید. همچنین برای غلیظ نمودن کرم‌پودرهایی که بیش از حد رقیق هستند، چند قطره کرم برنزه‌کننده به آن اضافه نمائید.
 4. اگر می‌خواهید چهره‌تان بانشاط و سرزنده به نظر برسد، کمی کرم روشن کننده روی نقاطی از صورت که برجسته‌ترند،(تیغه‌ی بینی، گونه‌ها، چانه، وسط پیشانی) بزنید. برای آنکه ابروها و پشت پلک خود را به برجسته و بلندتر از آنچه هست نشان دهید، کرمی روشن‌تر برای پشت پلک و زیر ابروی خود استفاده نمائید و آن را به پیشانی کشیده و محو کنید.
 5. مادامی که خواهان پوستی درخشان و براق هستید، یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین به ژل شستشوی صورت یا شیرپاکن خود اضافه کنید. این محلول را روی صورت خود مالیده، برای چند ثانیه با ملایمت ماساژ دهید و سپس آن را با آب ولرم بشوئید. این روند را ۲ تا ۳ بار در هفته تکرار نمائید.
 6. چنانچه ریمل محبوبتان در شرف خشک شدن بود، با اضافه کردن چند قطره محلول آب و نمک به تیوپ ریمل یا قرار دادن آن به مدت ۵ دقیقه در کاسه‌ی آب جوش آن را دوباره احیا کنید.
 7. لزومی ندارد پودرهای آرایشی (پنکک، سایه‌ی چشم یا رژگونه) شکسته‌ی خود را دور بیاندازید. در واقع، می‌توانید به آسانی آن‌ها را ترمیم کنید. فقط کافیست چند قطره الکل روی پودر مورد نظر ریخته، سطح آن را با چاقو صاف کرده و اجازه دهید یک شب به همان صورت باقی بماند. تا روز بعد، تمام الکل بخار می‌شود و لزومی ندارد یک پودر آرایشی جدید بخرید.
 8. چنانچه درِ لاک محبوب شما به سختی باز می‌شود، غلیظ شده یا امکان استفاده از آن وجود ندارد، تلاش کنید تا مشکلات آن را با آب گرم برطرف نمائید. شیشه‌ی لاک را برای چند دقیقه درون کاسه‌ی آب داغ بگذارید، آن را بیرون آورده، تکان دهید و مادامی که گرم است آن را استفاده کنید.
 9. موهای خود را بافته و و تمام موهای نامنظم انتهای بافت را کوتاه کنید. این روشی فوق‌العاده برای رهایی از شر موخوره‌هاست، البته بدون نیاز به مراجعه سالن‌های زیبایی.
 10. اسپری مو برای منظم نگه داشتن ابروها عالی عمل می‌کند و اجازه نمی‌دهد نظم آن‌ها بر هم بخورد. کمی اسپری مو روی یک برس ریمل قدیمی بپاشید و آن را روی ابروهای خود بکشید.
 11. پودر بچه یا پودر ذرت برای استفاده به جای شامپوی خشک عالی‌اند. از این شگرد هنگامی که وقت کافی برای شستن موها ندارید، اما باید موهایتان تمیز باشد بهره ببرید.
 12. برای خلق فرهای عمودی، موهای خود را تکه تکه بافته، با دستگاه صاف کننده‌ی مو از ریشه تا پایین را اتو بکشید. سپس به موهای خود اسپری مو بزنید.
 13. پیش از خواب کمی کرم صورت به انتهای موهای خود بمالید تا موهایتان براق و نرم شوند.
 14. هنگامی که کفش نو می‌پوشید، برای پیشگیری از تاول، کمی دئودورانت یا مام به پشت پای خود بزنید.
 15. فرمژه‌ی خود را پیش از استفاده برای چند ثانیه با سشوار گرم کنید. این شگرد کمک می‌کند تا مژه‌هایتان برای مدت طولانی‌تری فر بمانند.
 16. هنگامی که قصد لاک زدن دارید، مقداری وازلین یا چسب مایع دور ناخن‌هایتان بزنید. لاک‌های اضافی پس از خشک شدن با وازلین یا چسب از دور ناخن برداشته می‌شوند.
 17. به ناخن‌های خود یک رنگ پایه بزنید. سپس با نوار چسب یک مدل روی آن ایجاد کنید، و رنگ دیگری روی ناخن‌ها بزنید. اجازه دهید لاک خشک شود و نوار چسب را بردارید. طراحی ناخن شما آماده است! لذت ببرید!
 18. به آرامی کمی وازلین روی نقاطی از پوست که قصد دارید به آن عطر بزنید، بمالید، سپس عطر خود را استفاده نمائید. بدین ترتیب رایحه‌ی آن دوام بیشتری خواهد داشت.
 19. دو عدد کش پلاستیکی برداشته و موهای خود را به شکل دم‌اسبی به دو قسمت تقسیم کنید، به شکلی که یکی بالای دیگری قرار بگیرد، آن‌ها را ببندید. این شگرد ساده ضخامت تار موهای شما را بیشتر و البته بلندتر نشان می‌دهد.
 20. جوش‌ها همیشه در مواقعی که نباید ظاهر شوند، ظاهر می شوند! نترسید! یک تکه پنبه‌ بردارید و به قطره‌ی چشمی آغشته نمائید، برای چند دقیقه درون فریزر بگذارید و سپس به آرامی روی جوش صورت فشار دهید. ظرف ۲۰ دقیقه، رگ‌های خونی شما منقعد شده، بنابراین قرمزی آن از بین رفته و از التهاب آن کاسته خواهد شد.

نظر خود را بیان کنید