طرز تهیه کیک دو رنگ شکلاتی و ساده

کیک دو رنگ یکی از راحت ترین و خوشمزه ترین کیک هاست، خیلی سریع آماده می شود و مناسب صبحانه و عصرانه می باشد و در کنار یک لیوان شیر یا کنار چای و قهوه می تواند یک نیم چاشت کامل باشد. معمولا کیک دو رنگ را با وانیل و پودر کاکائو یا شکلات درست می کنند و برای کسانی که طعم کاکائو و شکلات را دوست دارند بسیار جذاب خواهد بود. امروز در آلامتو طرز تهیه کیک دو رنگ ساده و شکلاتی مجلسی با ماست در قابلمه را آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کیک دو رنگ بدون شیر

 • آرد 2 لیوان دسته دار فرانسوی
 • شکر 1 لیوان
 • ماست 1 لیوان
 • بکینگ پودر 2 قاشق چای خوری
 • پودر کاکائو 2 قاشق غذا خوری
 • وانیل نصف قاشق چای خوری
 • تخم مرغ 3 عدد
 • روغن سه چهارم لیوان
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک کشمشی و گردویی با شیر خوشمزه و آسان و پف دار

طرز تهیه کیک دو رنگ ساده و مجلسی با ماست در قابلمه

مرحله اول: آماده کردن مواد مایع کیک

داخل یک ظرف مناسب 3 عدد تخم مرغ را بشکنید وانیل را اضافه کنید و کمی هم بزنید سپس شکر را کم کم و طی چند مرحله اضافه کنید و همه مواد را به مدت 5 دقیقه با همزن بزنید تا رنگ آن کرمی و کشدار شود. ماست یا شیر را هم در این مرحله اضافه کنید و مواد را خوب با هم مخلوط کنید به طوری که کاملا یکدست شوند و در نهایت روغن را هم اضافه کنید و در این حد که با مواد مخلوط شود کافی است.

مرحله دوم: اضافه کردن مواد خشک

یک ظرف دیگر آماده کنید آرد را داخل آن بریزید سپس بکینک پودر را با آرد ترکیب کنید و ترکیب آرد و بکینگ پودر را 3 بار الک کنید.

مرحله سوم: آماده سازی کیک

در این مرحله ترکیب مواد خشک یعنی آرد و بکینگ پودر را در سه مرحله به مایع کیک اضافه کنید و در هر بار اضافه کردن مواد خشک، خیلی آرام و به صورت دورانی هم بزنید تا کیک در نهایت پف دار و اسفنجی باشد و پف خود را از دست ندهد.

مرحله چهارم: درست کردن مایع کاکائویی

وقتی که مواد کیک کامل با هم مخلوط شد یک سوم از مواد کیک را داخل ظرف دیگر بریزید و 2 قاشق غذا خوری پودر کاکائو را به مواد اضافه کنید و به خوبی ترکیب کنید تا مواد به طور کامل یکدست و یکرنگ شوند.

مرحله پنجم: ریختن مواد کیک داخل قالب مناسب

شما میتوانید مایع کیک را داخل قالب بریزید سپس قالب را داخل یک قابلمه که روی حرارت داغ شده است قرار دهید یا اینکه مواد کیک را مستقیما داخل قابلمه بریزید و کیک را داخل خود قابلمه طبخ کنید. برای همین منظور کف قالب را کمی چرب کنید، در لایه اول نصف مواد سفید را داخل قالب بریزید لایه دوم مواد کاکائویی و در لایه آخر هم بقیه مواد سفید را اضافه کنید.

مرحله ششم: پخت کیک دو رنگ

قابلمه بزرگی را روی شعله گاز قرار دهید حرارت را کم کنید درب قابلمه دم کنی بگذارید تا داخل قابلمه هوا بگیرد و گرم شود سپس قالب کیک را داخل قابلمه قرار دهید درب قابلمه را بگذارید و اجازه دهید با حرارت ملایم و به مدت 45 دقیقه کیک بپزد و پس از پخت می توانید کیک دو رنگ شکلاتی و ساده خود را در ظرف مناسب سرو و نوش جان کنید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک اسفنجی نرم و لطیف، ساده و پف دار با فر و بدون فر

طرز تهیه کیک دو رنگ با ماست


نکات کلیدی در تهیه کیک دو رنگ شکلاتی و ساده

 1. برای درست کردن هر نوع کیکی مواد را نیم ساعت جلوتر در دمای محیط قرار دهید.
 2. با خلال چوبی تست کنید اگر مواد کیک به خلال چوبی نچسبید کیک آماده است.
 3. از آرد کیک به جای آرد معمولی استفاده کنید چون بافت کیک را لطیف و نرم می کند.
 4. استفاده از بکینگ پودر کهنه باعث می شود کیک پف کمتری داشته باشد یا خوب نشود.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک خیس شکلاتی خوشمزه و ساده با گردو بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه کیک دو رنگ ساده و شکلاتی مجلسی با ماست در قابلمه»

برای درست کردن هر نوع کیکی مواد را نیم ساعت جلوتر در دمای محیط قرار دهید.


نظر خود را بیان کنید