طرز تهیه کیک کشمشی

کیک کشمشی یکی از انواع کیک های بسیار دلچسب و خوشمزه ای است که در همه جای دنیا محبوب بوده و طرفداران بسیار زیادی دارد. مزه شیرین و دلچسب کشمش طعم و مزه این کیک بسیار خوشمزه را دو چندان کرده است و باعث شده تا این کیک خوشمزه یک پیشنهاد عالی برای افرادی محسوب شود که به طعم و مزه کشمش علاقه دارند. شما می توانید این کیک جذاب و هوس انگیز را به راحتی و با مواد اولیه قابل دسترسی در منزل خود تهیه کنید و از آن برای پذیرایی کردن در انواع دورهمی های دوستانه خود استفاده کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه کیک کشمشی و گردویی با شیر خوشمزه و آسان و پف دار را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کیک کشمشی و گردویی

 • تخم مرغ 4 عدد
 • شکر 1/5 پیمانه
 • شیر 1 پیمانه
 • روغن مایع نصف پیمانه
 • آرد 3 پیمانه
 • وانیل نوک ق چای خوری
 • بیکینگ پودر 1/5 ق چای خوری
 • کشمش نصف پیمانه
 • گردو نصف پیمانه
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک خیس شکلاتی خوشمزه و ساده با گردو بدون فر

طرز تهیه کیک کشمشی و گردویی با شیر در فر

مرحله اول: آماده سازی تخم مرغ و اضافه کردن وانیل و شکر

ابتدا ظرفی برداشته و سپس تخم مرغ ها را داخل آن بشکنید و بعد به آن ها وانیل را نیز اضافه کنید و خوب تخم مرغ ها را به همراه وانیل به مدت 1 دقیقه ای با دور کند همزن هم بزنید و مخلوط کنید تا تخم مرغ ها از حالت لختگی خود خارج شوند و بعد شکر را نیز به صورت آرام آرام و کم کم به مواد اضافه کنید. دقت داشته باشید همزمان با اضافه کردن شکر به ترکیب تخم مرغ ها، شکر را نیز با دور کند همزن با مواد مخلوط و ترکیب کنید تا ترکیب مواد با یکدیگر یکدست و کرمی رنگ شود.

مرحله دوم: اضافه کردن شیر و روغن مایع

بعد از یکدست و کرمی رنگ شدن مواد، روغن مایع را نیز اضافه کرده و سپس آن را هم با مواد ترکیب کنید و هم بزنید و بعد از روغن مایع، شیر را هم به مواد اضافه کرده و آن را هم مقداری با مواد در حد مخلوط شدن ترکیب کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: اضافه کردن مواد خشک به مایه کیک

داخل ظرفی جدا بیکینگ پودر را به همراه آرد بریزید و سپس آن ها را با یکدیگر کمی هم بزنید و مخلوط کنید و بعد ترکیب آن ها را طی 3 مرتبه الک کرده و سپس ترکیب را بعد از الک کردن طی 3 مرحله دیگر و به صورت آرام آرام به مایه کیک اضافه کنید و همزمان با اضافه کردن ترکیب آن ها به مایه کیک مواد را با یکدیگر با دور کند همزن هم بزنید و مخلوط کنید و بعد از ترکیب مواد همزن را خاموش کنید و مقداری مواد را مجدد با لیسک هم بزنید و مخلوط کنید تا حباب های ایجاد شده ی داخل مایه کیک نیز از بین برود.

مرحله چهارم: اضافه کردن کشمش و گردو

در این مرحله که مایه کیک کاملاً آماده شد گردو و کشمش ها را نیز با مقداری آرد سفید مخلوط کنید و سپس آن ها را هم به مایه کیک اضافه کرده و مجدد مایه را با آن ها هم بزنید و مخلوط کنید تا کشمش و گردو ها در همه جای مایه پخش شوند. پس از آماده شدن مایه کیک، قالبی که برای پخت کیک در نظر دارید را برداشته و سپس داخل آن را با مقداری روغن مایع چرب و آماده کنید و بعد مایه کیک کشمشی که تهیه کرده اید را داخل قالب بریزید و سپس قالب را 2 بار روی سطح میز به آرامی بکوبید تا کل مایه کیک داخل قالب صاف و یکدست شود و بعد فر را برای مدت 15 دقیقه با دمای 170 درجه قرار دهید تا داخل آن به خوبی گرم و آماده شود و بعد از گذشت 15 دقیقه قالب کیک را داخل فر قرار دهید و به آن 50 تا 60 دقیقه زمان دهید تا با دمای 170 درجه به صورت کامل پخته و آماده شود و بعد از آن هم کیک کشمشی و گردویی خوشمزه شما آماده سرو است آن را از فر خارج کنید و بعد از خنک شدن آن را برش دهید و میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک یخچالی ساده و فوری با بیسکویت پتی بور، نشاسته و خامه

طرز تهیه کیک کشمشی و گردویی


نکات کلیدی در تهیه کیک کشمشی و گردویی پف دار

 1. حتماً گردو و کشمش ها را با آرد مخلوط کنید و بعد آن ها را به مایه اضافه کنید تا هنگام ترکیب کردن آن ها با مایه کیک کشمش و گردو ها کف قالب نروند و در همه جای کیک به صورت یکسان پخش شوند.
 2. در صورت تمایل می توانید این کیک خوشمزه را داخل توستر و یا بدون فر نیز تهیه کنید.
 3. حتماً پایان پخت کیک آن را به وسیله سیخ چوبی تست کنید و در صورت خشک بودن سیخ کیک شما کاملاً پخته و آماده شده است.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک اسفنجی نرم و لطیف، ساده و پف دار با فر و بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه کیک کشمشی و گردویی با شیر خوشمزه و آسان و پف دار»

حتماً گردو و کشمش ها را با آرد مخلوط کنید و بعد آن ها را به مایه اضافه کنید تا هنگام ترکیب کردن آن ها با مایه کیک کشمش ها و گردو ها کف قالب نروند و در همه جای کیک به صورت یکسان پخش شوند.


نظر خود را بیان کنید