طرز تهیه سالاد شیرازی مجلسی با سس مایونز و آبغوره

آموزش درست کردن سالاد شیرازی خوشمزه

طرز تهیه سالاد شیرازی

امروز می خواهیم سالاد شیرازی را که یکی از راحت ترین، سریع ترین و خوشمزه ترین سالادهایی است که در بین مردم طرفدار دارد را آموزش دهیم.

مواد اصلی تشکیل دهنده ی این سالاد، گوجه، خیار و پیاز است. در مواقعی که زمان لازم برای درست کردن سالاد های دیگر را ندارید، این سالاد یک انتخاب عالی است. با آشپزی آلامتو همراه باشید.

مواد لازم برای 4 نفر
خیار بزرگ۲ عدد
پیاز سفید۱ عدد
گوجه فرنگی۳ عدد
آبغوره۴ قاشق غذاخوری
نعناع خشک۱ قاشق چایخوری
نمک و فلفل سیاهبه اندازه کافی

طرز تهیه سالاد شیرازی

طرز تهیه سالاد شیرازی

در این سالاد اصل بر این است که خیار را پوست نمی گیرند؛ چون پوست خیار نیز خاصیت های فراوانی دارد که مطرح ترین این خاصیت که بین عموم مرد نیز رایج است، برای نگه داشتن رطوبت پوست و جوانسازی پوست بسیار عالی است؛ پس ما در این سالاد پوست آنها را نمی گیریم.

پس از آنکه خیارها را شستیم با چاقو سر و ته خیار را می گیریم و به صورت عمودی روی خیار برش می زنیم تا انتهای خیار و بعد افقی خرد می کنیم (درشت یا ریز خرد کردن ترکیب مواد سالاد کاملا سلیقه ای است) و در کاسه ای نسبتا بزرگ می ریزیم.

سپس گوجه فرنگی ها را می شوییم و سر گوجه ها را با چاقو می گیریم و افقی به صورت ورقه ای خرد می کنیم و بعد ورقه ها را از وسط نصف می کنیم و خرد می کنیم (این مدل خرد کردن گوجه بسیار گوجه های مربع شکل زیبایی به شما می دهد که در سالاد بسیار زیباست) و در کاسه می ریزیم.

پیاز را نیز پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته نگینی خرد می کنیم و به مواد اضافه می کنیم.

نمک، فلفل سیاه و نعنا خشک را روی مواد می ریزیم و در آخر آبغوره را می افزایم و مواد سالاد را خوب زیر و رو می کنیم تا طعم نعنا و آبغوره به کل سالاد آغشته شود.

در آخر سالاد را در کاسه ای بریزید و با استامبولی و گوجه پلو و… سرو کنید و از طعم لذت بخش آن بهره ببرید.


اضافه کردن سس مایونز

سالاد شیرازی به صورت سنتی با آبغوره سرو می شود؛ اما اگر دوست دارید این سالاد خوشمزه را با سس مایونز سرو کنید، ابتدا آب موجود در ظرف سالاد (آب خیار و گوجه فرنگی) را از داخل کاسه سالاد خارج کنید؛ سپس به مقدار دلخواه سس مایونز اضافه کنید و با سالاد مخلوط کنید.

نوش جان.

♨ نکات مهم «طرز تهیه سالاد شیرازی مجلسی با سس مایونز و آبغوره»

به جای آبغوره می توانید از آبلیمو نیز استفاده کنید؛ اما طعم اصل این سالاد با آبغوره است.


نظرات بسته اند