طرز تهیه ماهی سوخاری پفکی

ماهی سوخاری یکی از انواع غذا های دریایی است که بسیار خوشمزه و لذیذ بوده و در همه جای دنیا طرفداران مخصوص به خودش را دارد و می توان آن را با انواع ماهی های مورد علاقه تهیه و آماده کرد. ماهی سوخاری می تواند به عنوان غذای مجلسی برای اکثر مهمانی های و مجالس شما نیز محسوب شود که طرز تهیه آن نیز بسیار راحت بوده و شما می توانید به راحتی آن را در منزل خود تهیه و آماده کنید. نکته ای که در خصوص این غذا وجود داشته است آن است که بسیاری از افرادی که این غذا را دوست ندارند به دلیل بوی زهم ماهی و طعم دریایی است که در این غذا وجود داشته اما دقت داشته باشید که این غذای در کنار آن که بسیار خوشمزه و راحت بوده اما دارای نکات و فوت و فن های بسیاری نیز بوده است که در صورت عدم رعایت این نکات ماهی شما دارای بوی زهم بوده و خوب نیز پخته و مزه دار نمی شود بنابراین مرینت کردن و شیوه سرخ شدن ماهی شما بسیار مهم بوده است و دارای نکات و فوت و فن هایی است که در صورت رعایت آن ها شما دارای یک غذای بسیار خوشمزه و لذیذ خواهید بود. امروز در آلامتو طرز تهیه ماهی سوخاری قزل آلا پفکی و رستورانی با زعفران بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه ماهی سوخاری

 • ماهی قزل آلا پاک شده 2 عدد متوسط
 • نمک و فلفل سیاه و پاپریکا به مقدار لازم
 • زردچوبه، زنجبیل به مقدار لازم
 • روغن سرخ کردنی به مقدار لازم
 • پیاز 2 عدد متوسط
 • سیر 2 حبه
 • رزماری مقداری
 • زعفران دم کرده 6 ق غذا خوری
 • تخم مرغ 3 عدد
 • آرد سفید به مقدار لازم
 • پودر پانکو سوخاری به مقدار لازم
 • آبلیمو 2 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه ماهی شکم پر رستورانی و مجلسی بدون فر در ماهیتابه

طرز تهیه ماهی سوخاری قزل آلا مجلسی با زعفران بدون فر

مرحله اول: آماده سازی ماهی ها

ابتدا ماهی ها را به خوبی با آب سرد بشویید و سپس آن ها را داخل ظرفی قرار دهید و به آن ها زعفران دم کرده را به همراه مقداری آبلیمو اضافه کنید و با دست شروع به مالش ماهی ها با مواد کنید و بعد درون ظرفی مقداری نمک و فلفل سیاه و زردچوبه و زنجبیل را به همراه مقداری پاپریکا بریزید و خوب با یکدیگر ادویه ها را ترکیب کنید و ترکیب آن ها را همه جای ماهی های خود بریزید و هر دو طرف آن ها را به خوبی مزه دار کنید و بعد پیاز ها و سیر ها را نیز به خوبی با آب شسته و پوست بگیرید سپس پیاز را به شکل خلالی شده و درشت خرد کنید و سیر ها را نیز به چند قسمت برش دهید و مقداری از آن ها را روی ماهی ها و مقداری از آن ها را زیر ماهی ها قرار دهید تا به خوبی همه جای ماهی ها را بپوشانند و داخل قسمت شکم ماهی ها نیز مقداری رزماری تازه قرار دهید و  در آخر روی ظرف ماهی ها را با سلفونی به خوبی بپوشانید و بعد آن ها را برای مدت 3 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا ماهی ها به خوبی مزه دار و آماده شوند.

مرحله دوم: آماده سازی مواد سوخاری

تخم مرغ ها را درون ظرفی بشکنید و سپس به آن ها مقدار کمی نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و آن ها با پشت چنگال به خوبی هم بزنید و مخلوط کنید تا تخم مرغ ها به خوبی از لختگی خود خارج شوند و ادویه ها نیز به خوبی با تخم مرغ ها ترکیب شوند و سپس آرد سفید را نیز مقداری درون بشقابی بریزید و پودر پانکو سوخاری را هم به همین شکل مقداری داخل بشقابی جداگانه بریزید.

مرحله سوم: سوخاری کردن ماهی ها

پس از گذشت 3 ساعت که ماهی ها به خوبی با مواد مزه دار شدند آن ها را از یخچال بیرون بیاورید و سپس پیاز و سیر ها را جدا کنید و سپس مقداری اول هر کدام آن ها را درون تخم مرغ فرو کنید و دو طرف آن ها را آغشته به تخم مرغ کنید و سپس آن ها را درون آرد سفید بغلتانید و دو طرف آن ها را که کمی به آرد سفید نیز آغشته کنید و مجدد آن ها را درون ظرف تخم مرغ ها کرده و در آخر نیز آن ها را درون ظرفی که پودر پانکو را ریخته بودید بغلتانید و خوب به پودر پانکو آن ها را آغشته کنید تا به خوبی دو طرف هر دو ماهی شما با پودر پانکو پوشانده شود.

مرحله چهارم: سرخ کردن ماهی ها

ماهیتابه ای برداشته و درون آن مقداری روغن سرخ کردنی بریزید تا حوضچه روغنی داخل ماهیتابه درست شود و سپس ماهیتابه را روی شعله ملایم گاز مقداری قرار دهید و زمان دهید تا روغن شما به خوبی گرم و آماده شود بعد ماهی های آغشته به مواد سوخاری را از قسمت پوست درون روغن داغ قرار دهید و شعله را ملایم قرار دهید تا دو طرف ماهی ها به آرامی سرخ و مغز پخت و آماده شود. دقت داشته باشید بهتر است که به هیچ عنوان درب ماهیتابه را نگذارید موقع سرخ کردن آن ها تا به خوبی ماهی ها سرخ و ترد شوند. بعد از آن ماهی ها سرخ و آماده می شود و ماهی سوخاری پفکی و رستورانی شما آماده سرو هستند میل کنید و از خوردن آن ها لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه ساندویچ تن ماهی با ذرت، سیب زمینی و شوید در نان باگت

طرز تهیه ماهی سوخاری رستورانی


نکات کلیدی در تهیه ماهی سوخاری پفکی و رستورانی

 1. ما برای تهیه این دستور از ماهی قزل آلا استفاده کردیم شما می توانید از سایر ماهی های مورد علاقه خود نیز استفاده کنید.
 2. پس از مزه دار کردن ماهی ها حتماً روی ظرف آن ها را بپوشانید و سپس آن ها را داخل یخچال قرار دهید تا یخچال شما به هیچ وجه بوی زهم نگیرد.
 3. می توانید ماهی ها را با چاقو برش دهید و بعد سرخ کنید.
 4. حتماً شعله ای که برای سرخ کردن ماهی استفاده می کنید باید ملایم و کم باشد تا به خوبی ماهی ها مغز پخت و آماده شوند.
همچنین بخوانید: طرز تهیه قارچ سوخاری با دلستر ساده و رستورانی بدون پودر سوخاری

♨ نکات مهم «طرز تهیه ماهی سوخاری پفکی و رستورانی با زعفران بدون فر»

ما برای تهیه این دستور از ماهی قزل آلا استفاده کردیم شما می توانید از سایر ماهی های مورد علاقه خود نیز استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید