طرز تهیه قارچ سوخاری

قارچ سوخاری یکی از انواع دورچین ها و یا میان وعده های بسیار خوشمزه و لذیذی است که در همه جای دنیا بین تمام افراد با هر سنی بسیار محبوب و پر طرفدار بوده و آن را هم به عنوان یک میان وعده خوشمزه و هم به عنوان یک نوع فینگر فود هوس انگیز در مراسم و مجالس و حتی به عنوان دورچین در کنار برخی غذا های فست فودی مانند مرغ سوخاری و… سرو می کنند. قارچ سوخاری انواع مختلفی داشته و برخی آن را به شکل ساده و با آرد سوخاری و یا پودر سوخاری تهیه می کنند و برخی دیگر نیز آن را به شکل پفکی با خمیر سوخاری تهیه می کنند که هر دوی این موارد دلبخواهی بوده و متناسب با سلیقه هر فرد می باشد. امروز در آلامتو طرز تهیه قارچ سوخاری با دلستر ساده و رستورانی بدون پودر سوخاری و ماست را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه قارچ سوخاری بدون ماست

 • قارچ 250 گرم
 • تخم مرغ 1 عدد
 • دلستر بدون طعم 1/2 لیوان
 • بیکینگ پودر نصف ق چای خوری
 • آرد گندم نصف لیوان
 • نمک و فلفل سیاه و فلفل قرمز به مقدار لازم
 • پودر پاپریکا، پودر آویشن، پودر سیر و پودر پیاز به مقدار لازم
 • روغن مایع سرخ کردنی به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه خورش قارچ و مرغ ساده، لذیذ و خوشمزه با خامه و شیر

طرز تهیه قارچ سوخاری با دلستر بدون پودر سوخاری و ماست

مرحله اول: آماده سازی تخم مرغ ها

ابتدا تخم مرغ را درون ظرفی بشکنید و سپس آن را به وسیله همزن برقی شروع به هم زدن و مخلوط کردن کنید تا تخم مرغ از لختگی خارج شود و مقداری کف کند سپس به آن ها مقداری از تمام ادویه ها را اضافه کرده و مجدد شروع به هم زدن و مخلوط کردن آن ها با تخم مرغ کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن دلستر و آرد گندم

در این مرحله دلستر بدون طعم را نیز به ترکیب تخم مرغ اضافه کنید و مجدد با همزن برقی آن را نیز با تخم مرغ و ادویه ها ترکیب کنید و بعد آرد گندم را به همراه بیکینگ پودر درون ظرفی جدا بریزید و آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید سپس ترکیب آن ها را با یکدیگر درون ظرف تخم مرغ الک کنید و آرام آرام طی 3 مرحله به مواد خود اضافه کنید و هر بار پس از اضافه کردن آرد و بیکینگ پودر به مواد آن ها را با یکدیگر به وسیله همزن برقی مجدد هم بزنید و ترکیب کنید تا مایه سوخاری قارچ شما کاملاً آماده شود.

مرحله سوم: آماده سازی قارچ ها

قارچ ها را با آب سرد بشویید سپس آن ها را روی حوله و یا پارچه ای تمیز و خشک بریزید تا تمامی قارچ ها خشک شوند و بعد آن ها را داخل مایه سوخاری که تهیه کرده بودید قرار دهید سپس درب ظرف را بگذارید و آن را برای مدت نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید تا قارچ ها داخل مایه سوخاری استراحت کنند و آماده شوند.

مرحله چهارم: سرخ کردن قارچ سوخاری با دلستر

ماهیتابه ای را برداشته و درون آن مقداری روغن مایع بریزید به طوری که داخل ماهیتابه حوضچه روغن کوچکی آماده شود و بعد آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید تا روغن مقداری گرم و آماده شود و بعد قارچ هایی که داخل مایه سوخاری قرار داده بودید را برداشته و به صورت دانه دانه داخل روغن داغ قرار دهید و به هر کدام آن ها مدتی زمان دهید تا قارچ ها داخل روغن کاملاً سرخ و طلایی شوند و بعد آن ها را از روغن خارج کنید و روی دستمال کاغذی تمیزی قرار دهید تا روغن اضافی آن ها گرفته و جذب دستمال کاغذی شود و بعد از آن هم قارچ سوخاری با دلستر شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه قارچ کبابی ساده، خوشمزه و فوری با سس تند روی زغال

طرز تهیه قارچ سوخاری با دلستر


نکات کلیدی در تهیه قارچ سوخاری با دلستر ساده و رستورانی

 1. ادویه هایی که اضافه شد دلبخواهی بوده و در صورت تمایل می توانید برخی را حذف و یا برخی ادویه های مورد علاقه خود را به آن اضافه کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید از مقداری زعفران دم کرده غلیظ نیز داخل مایه خمیر خود استفاده کنید که عطر و رنگ بسیار بهتری به قارچ های شما می دهد.
 3. می توانید این قارچ خوشمزه را در کنار سس تار تار میل کنید که طعم بی نظیر و تکمیل تری به قارچ سوخاری شما می دهد.
همچنین بخوانید: طرز تهیه خوراک قارچ خوشمزه و مجلسی با سیب زمینی

♨ نکات مهم «طرز تهیه قارچ سوخاری با دلستر ساده و رستورانی بدون پودر سوخاری»

در صورت تمایل می توانید از مقداری زعفران دم کرده غلیظ نیز داخل مایه خمیر خود استفاده کنید که عطر و رنگ بسیار بهتری به قارچ های شما می دهد.


نظر خود را بیان کنید