طرز تهیه قارچ کبابی

قارچ کبابی به عنوان یکی از معروف ترین و لذیذترین پیش غذا های دنیا شناخته شده که می توانید از آن به عنوان دورچین غذا نیز استفاده کنید. قارچ کبابی در بین تمامی سنین و مردم دنیا بسیار محبوب و پرطرفدار بوده و شما می توانید از این پیش غذای بسیار خوشمزه به طور معمول به عنوان دورچین در کنار غذاهایی از جمله انواع کباب ها و یا جیگر و… استفاده کنید. گیاه خوران از قارچ کبابی به عنوان نوعی غذای اصلی نیز استفاده می کنند و با توجه به آن که قارچ یکی از منبع های غنی از پروتئین به حساب می آید ینابراین جایگزین مناسبی نیز برای انواع گوشت ها به حساب می آید بنابراین در صورت گیاه خوار بودن و یا منع مصرف گوشت می توانید قارچ را جاگزین کنید. در این نوع پیش غذا می توانید از انواع قارچ های مورد علاقه ی خود استفاده کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه قارچ کبابی ساده، خوشمزه و فوری با سس تند روی زغال را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه قارچ کبابی ساده

  • قارچ ساده 30 عدد بزرگ
  • روغن زیتون به مقدار لازم
  • پوره فلفل تند 2/5 ق غذا خوری
  • نمک و پودر سیر به مقدار لازم
  • لیموترش تازه 2 عدد
  • جعفری تازه 150 گرم
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد سبزیجات کبابی رژیمی و مجلسی با سیب زمینی و مرغ

طرز تهیه قارچ کبابی فوری با سس تند روی زغال

مرحله اول: آماده سازی قارچ ها

ابتدا قارچ های بزرگ را به خوبی با آب سرد بشویید. دقت داشته باشید هنگام شست و شوی قارچ ها حتماً به خوبی همه جاهای قارچ ها را با دست تمیز کنید و خوب با دست بکشید تا گلی روی آن ها باقی نماند. سپس قارچ های شسته شده را درون آبکشی قرار دهید تا کمی آب اضافی آن ها خشک شود. توجه داشته باشید که بهتر است برای تهیه قارچ کبابی از قارچ های بزرگ و گوشتی تر استفاده کنید زیرا که به طور معمول قارچ ها هنگام پختن مقداری آب می شوند و کوچیک تر می شوند و در صورت استفاده از قارچ های کوچک ممکن است هم هنگام سیخ زدن قارچ ها نصف شوند و هم هنگام پختن بسوزند و خیلی آب رفته و کوچک شوند.

مرحله دوم: آماده سازی جعفری

جعفری را نیز به خوبی با آب سرد بشویید و بعد آن را کاملاً پاک کنید سپس آن را به شکل ساطوری شده و ریز و یکدست خرد کنید و کنار بگذارید.

مرحله سوم: مزه دار کردن قارچ ها

کاسه نسبتاً بزرگی را برداشته و قارچ های شسته شده را داخل کاسه بریزید و سپس جعفری خرد را به آن ها اضافه کنید و بعد آب لیموترش ها را نیز به طور کامل بگیرید و به قارچ ها اضافه کنید و بعد هم به آن ها پوره ی فلفل تند و در آخر هم نمک و پودر سیر و مقداری روغن زیتون اضافه کنید و مواد را با یکدیگر ترکیب کنید و هم بزنید تا مواد به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند و در آخر هم روی ظرف را بپوشانید و اجازه دهید تا قارچ ها به مدت دو ساعت با مواد داخل یخچال استراحت کنند و خوب مزه ها را جذب کنند و مزه دار شوند.

مرحله چهارم: سیخ زدن قارچ ها

برای سیخ زدن قارچ ها باید از سیخ های مخصوص جگر که نازک تر هستند استفاده کنید تا قارچ ها ترک نخورند و از وسط نصف نشوند سپس قارچ های مزه دار شده را ابتدا مقداری در دست خود فشار دهید تا به خوبی الیاف قارچ فشرده شود و بعد از سمت انتها و ته قارچ ها شروع به سیخ زدن آن ها کنید و وقتی زغال به خوبی سرخ و داغ شد آن ها را روی زغال قرار دهید و در زمان کبابی شدن آن ها برای جلوگیری از سوختن قارچ ها به طور مداوم آن ها را روی زغال بچرخانید. بعد از ده دقیقه قارچ ها به خوبی کبابی می شوند. بعد از آن هم قارچ کبابی شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه خوراک قارچ خوشمزه و مجلسی با سیب زمینی

طرز تهیه قارچ کبابی


نکات کلیدی در تهیه قارچ کبابی ساده و رژیمی روی زغال

  1. در صورت دلخواه می توانید از سایر قارچ های مورد علاقه خود نیز برای تهیه این پیش غذا استفاده کنید.
  2. مقدار پوره فلفل تندی که برای قارچ کبابی استفاده می کنید سلیقه ای است و در صورت دلخواه می توانید مقدار آن را بیشتر و یا کمتر کنید.
  3. در صورت در دسترس نبودن پوره فلفل می توانید از پودر فلفل قرمز نیز به مقدار لازم و تناسب تعداد قارچ های خود استفاده کنید
  4. در صورت دلخواه برای عطر و طعم بهتر قارچ ها می توانید به جای روغن زیتون از کره ی آب شده نیز استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ قارچ رستورانی خوشمزه و مجلسی با شیر

♨ نکات مهم «طرز تهیه قارچ کبابی ساده، خوشمزه و فوری با سس تند روی زغال»

در صورت دلخواه می توانید از سایر قارچ های مورد علاقه خود نیز برای تهیه این پیش غذا استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید